На лисицю із засідок ...

Статус
Закрита.

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Парни, у нас пораспахивали все шо можно :) По сравнению со срединой 90-х, когда стояли бурьяны в человеческий рост и мы за облаву брали по 3-5 волков - поля сейчас девственно чистые :)
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Гена не буду глибоко вдаватись у біологію лисиці рудої, але таку кількість лисиць породила саме діяльність людини - низька культура у відношенні з відходами ТПВ, відходами тваринництва, харчової промисловості, великі площі забур"янених полів у 90-х, недостатня боротьба з мишовидними гризунами, дала нам максимум популяційної хвилі лисиці, спад якої ми лише почали спостерігати сьогодні. чому на просторах Сибіру, де людей дуже мало, лисиця дуже сторожка і реагує навіть на запах металевого виробу швидкою втечею? бо до людей не знає. у нас навпаки, старається бути ближче - бо є харчі. лисиця на стільки пластичний вид здатний до ідіоадаптації, що зараз є навіть міська популяція лисиць у Лондоні. ото ж саме ми - люди, зробили лисицю такою, як вона є зараз.
то хто "вредньій зверь"?
Артур, спорим при желании за год-два от лисы не останется и следа (условно) :) Закрепи на законодательном уровне фиксированную награду за уничтожение, например гривен 250-300, и лисы исчезнут как класс :D можем забить!:D
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Колеги, питання не таке просте. Дійсно, людина своїми неконтрольованими звалищами, скотомогильниками дає багато кормів не тільки лисицям. Подивіться, скільки ворон у місті? Всіх пташок, які співали, з'їли!..
Безумовно, відсутність попиту на лисяче хутро (хімія стала менш доступною), ціна набоїв, відсутність колективного полювання на лисицю - сприяє зросту чисельності.
Так, забур'янення допомагає розповсюдженню лисиці, але й берегові місця заселені "крутими", багато колишніх мілких боліт людьми знищено, це погано для лисиці.
Але, у той же час, лисиця - один із головних знищувачів гризунів, а ці - шкідники сільгоспнасаджень та розповсюджувачі сказу.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Артур, спорим при желании за год-два от лисы не останется и следа (условно) :) Закрепи на законодательном уровне фиксированную награду за уничтожение, например гривен 250-300, и лисы исчезнут как класс :D можем забить!:D
Это, конечно, хорошо. Но кто будет платить?
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
И еще (это из нашего интересного менталитета): да многие кричат: все на борьбу с лисицей (волком, вороной и т.д.), но как только ему дашь такое право, сразу меняет тон: на фига мне за ней гоняться? Я лучше под шумок добуду косулю (кабана, оленя, лося, утку....).
Проверено личным опытом.
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
И еще (это из нашего интересного менталитета): да многие кричат: все на борьбу с лисицей (волком, вороной и т.д.), но как только ему дашь такое право, сразу меняет тон: на фига мне за ней гоняться? Я лучше под шумок добуду косулю (кабана, оленя, лося, утку....).
Проверено личным опытом.
Соглашусь. Опять "замкнутый круг"? Ну, тогда сидим на попе ровно и смотрим как нам в ящике рассказывают, как хорошо мы живем по "европейским стандартам" :D
 

Hovarf

Слідопит
ото ж саме ми - люди, зробили лисицю такою, як вона є зараз.
то хто "вредньій зверь"?
А тепер дозвольте висловити свою думку щодо великої кількості лисиці в наш час. На мій погляд причина одна - це низький попит на хутро і відповідно низька ринкова ціна шкірки. І не просто нмзький, а дуже низький. Я дуже добре пам'ятаю, як в середині 80 - х вичинену шкіру лисиці можна було легко продати за 180 - 200 радянських карбованців , це при тому що місячна зарплата вчителя чи інженера в ці часи була близько 120 карбованців. От і прикиньте - одна шкірка - півтори зарплати. Воно й не дивно, що в ті часи мисливці активно полювали саме на лиса, причому як законними способами так і забороненими (ставили петлі на норах, капкани, полювали на нічних засідках, на привадах). Відповідно і чисельність лисиці тоді була низькою, а про якийсь сказ - взагалі ніхто не чув. А тепер давайте пофантазуємо і уявімо собі , що ціна на шкірку лисиці стала сьогодні - такою як була тоді - тобто ПІВТОРИ СЕРЕДНІХ МІСЯЧНИХ ЗАРПЛАТ СЕРЕДНЬОСТАТИСТИЧНОГО УКРАЇНЦЯ. Приймемо ціну шкірки - 3000 грн. Як Ви думаєте, при наших цінах, пенсіях і рівні життя - як би це відбилось на чисельності лисиці в угіддях? Я думаю, що за два роки лисицю можна було б заносити в червону книгу. Та на жаль це - тільки фантазії. Але моє переконання таке - тільки матеріальна, фінансова зацікавленість зможе зменшити кількість лисиці. І ніщо інше.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Соглашусь. Опять "замкнутый круг"? Ну, тогда сидим на попе ровно и смотрим как нам в ящике рассказывают, как хорошо мы живем по "европейским стандартам" :D
Нет, лучше в своем поведении добираемся до статуса законопослушных европейцев. Когда-то все равно нужно...
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
в середині 80 - х вичинену шкіру лисиці можна було легко продати за 180 - 200 радянських карбованців , це при тому що місячна зарплата вчителя чи інженера в ці часи була близько 120 карбованців.
Ще й вичінка коштувала десь 10 карбованців.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
А тепер давайте пофантазуємо і уявімо собі , що ціна на шкірку лисиці стала сьогодні - такою як була тоді - тобто ПІВТОРИ СЕРЕДНІХ МІСЯЧНИХ ЗАРПЛАТ СЕРЕДНЬОСТАТИСТИЧНОГО УКРАЇНЦЯ. Приймемо ціну шкірки - 3000 грн. Як Ви думаєте, при наших цінах, пенсіях і рівні життя - як би це відбилось на чисельності лисиці в угіддях? Я думаю, що за два роки лисицю можна було б заносити в червону книгу.
Говарфе, а сам би купив її за таку ціну? А масово (для любої жінки - хоча б шість...)?
 

Hovarf

Слідопит
И еще (это из нашего интересного менталитета): да многие кричат: все на борьбу с лисицей (волком, вороной и т.д.), но как только ему дашь такое право, сразу меняет тон: на фига мне за ней гоняться? Я лучше под шумок добуду косулю (кабана, оленя, лося, утку....).
Проверено личным опытом.
На рахунок "нашого менталітету" - погоджуюсь з Вами повністю. Не раз бувало на колективному полюванні на копитних таке - єгер дозволяє стріляти і лисицю. Перша нагінка, на номер виходить дві лисиці - одна за одною. Номер не стріляє. Питаю - чому не стріляв? Відповідь - чекав кабана. Люди заплатили за ліцензію, хочуть добути кабана, хочуть поїхати з м'ясом. І ніби не бідні, і далеко не голодні - приїхали на джипах і рушниця в кожного така , що від ціни - волосся дибом. А лисицю він не стріляє, бо хоче по кабану стрільнути. Також провірено на особистому досвіді. Сумно це все...
 

Hovarf

Слідопит
Говарфе, а сам би купив її за таку ціну? А масово (для любої жінки - хоча б шість...)?
Ну звичайно, що ні. Але ж мова не про це. Я просто намагаюся пояснити, чому в той час лисиці було мало, на моє переконання . От і все. А з чим конкретно Ви не погоджуєтесь в моєму коментарі?
 

Hovarf

Слідопит
Артур, спорим при желании за год-два от лисы не останется и следа (условно) :) Закрепи на законодательном уровне фиксированную награду за уничтожение, например гривен 250-300, и лисы исчезнут как класс :D можем забить!
Я погоджуюсь з Вами, але навряд чи 250 - 300 грн. за шкірку щось вирішать. Якщо б дописати ноль, отоді й справді за два роки чисельність лисиці зменшилась би в рази.
 

KFoR

Зброяр
И еще (это из нашего интересного менталитета): да многие кричат: все на борьбу с лисицей (волком, вороной и т.д.), но как только ему дашь такое право, сразу меняет тон: на фига мне за ней гоняться? Я лучше под шумок добуду косулю (кабана, оленя, лося, утку....).
Проверено личным опытом.
Але погодтьтесь що не треба всіх під одну гребінку. А заборонити завжди легше ніж контролювати
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
На рахунок "нашого менталітету" - погоджуюсь з Вами повністю. Не раз бувало на колективному полюванні на копитних таке - єгер дозволяє стріляти і лисицю. Перша нагінка, на номер виходить дві лисиці - одна за одною. Номер не стріляє. Питаю - чому не стріляв? Відповідь - чекав кабана. Люди заплатили за ліцензію, хочуть добути кабана, хочуть поїхати з м'ясом. І ніби не бідні, і далеко не голодні - приїхали на джипах і рушниця в кожного така , що від ціни - волосся дибом. А лисицю він не стріляє, бо хоче по кабану стрільнути. Також провірено на особистому досвіді. Сумно це все...
В мене існував такий принцип: на кабана, так на кабана. А постріл по лисиці цьому безумовно заважає!..
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Але погодтьтесь що не треба всіх під одну гребінку. А заборонити завжди легше ніж контролювати
Дійсно, згоден. Можу розповісти, що коли ще був "при владі", дійсно, деякі питання за таким принципом і вирішувалися: людей для контролю не вистачає, не хочуть "по людські", ми їм кисень перекриємо! І хто, погодьтеся, винен?..
 

Hovarf

Слідопит
В мене існував такий принцип: на кабана, так на кабана. А постріл по лисиці цьому безумовно заважає!..
А в мене принцип трохи інший по відношенню до лисиці - при любих полюваннях , хоч на качку хоч на кабана, любим наявним в стволі патроном - б'ю не задумуючись (звичайно з дотриманням всіх вимог ТБ та законодавства).
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Ну, я багато полював на облавному полюванні. Буває (а тоді звіра біло багато) бігаєш цілий день, а все щось "заважає" (мабуть - як танцюристу!..). Потім на останньому загоні бачиш вже кабана, а тут хтось по лисиці - бах! І гроші за ліцензію народ втратив...
Тому відразу домовлялися, як проводити полювання та що добувати
 

KFoR

Зброяр
Дійсно, згоден. Можу розповісти, що коли ще був "при владі", дійсно, деякі питання за таким принципом і вирішувалися: людей для контролю не вистачає, не хочуть "по людські", ми їм кисень перекриємо! І хто, погодьтеся, винен?..
Погані вівці є всюди. Але це не привід "запретить" і все
 
Статус
Закрита.
Зверху