Народні назви мисливської зброї.

Володимир0504

Слідопит
В горах є село Брустури. Там за Австрії була майстерня по виготовленню і ремонту зброї.
Можливо і річка бере витоки в тій місцевості. То вже треба карту глянути. А так дійсно там є села котрі німці заснували. Зокрема Німецька Мокра.
 

Володимир0504

Слідопит
На Черниговщине тоже так.
Лет 30-40 назад 16-й калибр котировался выше 12.
А 12, говорили, покупают лишь те, кто стрелять не умеет!;):)
В мому рідному селі, дванадцятка була рідкістю. Пам'ятаю як один мисливець жалівся, що друзі не покликали його на полювання та ще й на кабана. Вони кажуть що яке полювання який кабан. А він їм, я чув як хтось з дванадцятки ху...в (стріляв по літературному). Тобто дванадцютку брали тільки для полювань на крупну дичину.
 

vanhant

ветеран форуму
надійна команда

Володимир0504

Слідопит
Ні. В Закарпатті річки течуть вже в інший бік.
Дивився карту. Відсатнь порівняно не велика. Але та Брустурянка на котрій я був бере початки біля межі з Франківщиною, але не біля с. Брустурів, село ніби біля Шешор знаходиться.
 

Вік71

Снайпер
Цікава назва брустурівка. В Закарпатті в Тячівському районі є річка Брустурянка. Пеевно щось спільне має бути.
Ви не подiбнi на людину,що мешкае в Тячiвському районi-нi по манерi спiлкування,нi по правопису! В мене дружини тiтка "утти" ,бував там не раз-мешканцi Тячево iнколи самi себе не розумiють:) То жарт, прошу без образ!
 

woodcarver

Мисливець
Вітаю. Багато мисливців в горах користуються нарізною зброєю. Гладкоствол зверхньо почали називати " пукалками".
 

PirotehniK

ветеран форуму
надійна команда
К сожалению это не системные вещи. Практически на грани вымирания, де-не-де когда-не-когда слышано из уст дедов.

А вот среди молодёжи сейчас вне зависимости от системы и калибра плотно входит слово - "лупара" :D
 

Володимир0504

Слідопит
Ви не подiбнi на людину,що мешкае в Тячiвському районi-нi по манерi спiлкування,нi по правопису! В мене дружини тiтка "утти" ,бував там не раз-мешканцi Тячево iнколи самi себе не розумiють:) То жарт, прошу без образ!
Я з Волині. Живу в Ужгороді. Були часи, що по роботі (було пов"язано з малою гідроенергетикою) їздив в Тячівський район. Саме на річки Брустурянка, Мокрянка. Яновець. Щодо говірки в Закарпатті то тут дійсно не те, що в кожному районі а в кожному селі свій діалект. Перша фраза котру вивчив "закрпатською мовою" була "Пуй лем уп"єм мало паленки".
 

Володимир0504

Слідопит
Вітаю. Багато мисливців в горах користуються нарізною зброєю. Гладкоствол зверхньо почали називати " пукалками".
Це вже особливість полювання в гірських районах. Качки, фазана і зайця там не дуже. А кабан, олень, вовк вимагає нарізняка. Тай відстані в горах інші.
 

Володимир0504

Слідопит
К сожалению это не системные вещи. Практически на грани вымирания, де-не-де когда-не-когда слышано из уст дедов.

А вот среди молодёжи сейчас вне зависимости от системы и калибра плотно входит слово - "лупара" :D
Шкода, що так. А лупара це ніби коротка розворотисна рушниця пастухів для захисту від вовків. Аналог американського каучган.
 

Володимир0504

Слідопит
Чув, кажуть на ТОЗ (Тулка, Тулочка, як дав з Тулки..), на ИЖ (Їжачок), на Куркову зброю (Рогачик або Рогатка), на МР (Мурка), на Хатсани (Хач, Хачі:D), Бенелі (Беня).
А серед не звичайного це чув в колективі "Ляпачка")) Типу, летить утка, я як ляпнув..) Якось так.
Так по виробнику так скажем дійсно називають, навіть по країні тіж бельгійки, або нинішні турки.
 
Зверху