Народні назви мисливської зброї.

Володимир0504

Слідопит
Сьогодні на форумі зустрів, оголошення про продаж одностволки «ИЖ» з Хмельниччини, там дану зброю іменують як «поєдинка» в нас (Волинь, Закарпаття) подібні рушниці називають «одностволка». Назву «поєдинка» вже зустрічав на форумі по відношенню до МЦ 2001, як на мене до МЦ-шки ця назва більш пасує, так скажем від заряджання «по єдному». На Волинні найчастіше називають мисливські рушниці «ружжо», «двухстволка», «одностволка». На Закарпатті де я тепер мешкаю рушниці часто називають словом «пушки». Думаю у всіх регіонах часто вживають назви «горизонталка», «вертикала», «помпа», «п’ятизарядка» ну тут ніби все зрозуміло. Також зустрічав назви «карамультук», «берданка» певно запозичені від східного сусіда. А які народні назви мисливської зброї зустрічаються у ваших регіонах?
Фото для привернення уваги.
 

Вкладення

StuDenT1

Мисливець
У моего друга тоже такой ИЖик одноствольный, его называют - «поєдинок». А так в основном хоть все и говорят на русском или суржике, то ружья (независимо от количества стволов) называют - «рушниця», что лично мне очень нравится))
 

Stanislav Fursa

Снайпер
Чув, кажуть на ТОЗ (Тулка, Тулочка, як дав з Тулки..), на ИЖ (Їжачок), на Куркову зброю (Рогачик або Рогатка), на МР (Мурка), на Хатсани (Хач, Хачі:D), Бенелі (Беня).
А серед не звичайного це чув в колективі "Ляпачка")) Типу, летить утка, я як ляпнув..) Якось так.
 

BuTaMuH

Новачок
У нас многие ружья называют «Батіжок» или «Батіг» независимо от ствола. Днепропетровская обл.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
На Черниговщине, иногда, можно услышать, по отношению к одноствольному ружью - одыначка.
Ружья 20 и меньших калибров старые охотники пренебрежительно называли дудками.
 

Володимир0504

Слідопит
Чув, кажуть на ТОЗ (Тулка, Тулочка, як дав з Тулки..), на ИЖ (Їжачок), на Куркову зброю (Рогачик або Рогатка), на МР (Мурка), на Хатсани (Хач, Хачі:D), Бенелі (Беня).
А серед не звичайного це чув в колективі "Ляпачка")) Типу, летить утка, я як ляпнув..) Якось так.
"Ляпачка" це оригінально. Як СВД "Плетка".
 

Володимир0504

Слідопит
На Черниговщине, иногда, можно услышать, по отношению к одноствольному ружью - одыначка.
Ружья 20 и меньших калибров старые охотники пренебрежительно называли дудками.
Одиначка та ж поєдинка. Ну дутки це щось, є почуття гумору в людей.
 

vanhant

ветеран форуму
надійна команда
Рогатка , ціпок , люшня , так діди в Дніпрі називають
 
Зверху