Наказ користувача та ЗАКОН!!! - як бути???

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Юра, подредактировал свой пост выше. "Что не запрещено, то разрешено". Про лисиц, волков, енотовидных собак в областном приказе указано. Про бродячих собак, котов и серых ворон - нет. Следовательно - работает Закон.
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Это Беловодский лесхоз. Думаю лесхозовские приказы почти идентичны по всей Украине. Аналогичная ситуация с УООРовскими приказами - близнецы-братья, тем более по оговариваемому вопросу.
 

PirotehniK

ветеран форуму
надійна команда
Моделюємо ситуацію :

1) є наказ

2) У мене є всі документи відповідно до ЗУ про МГ та полювання на пернату дичину.
3) Я полюю на пернатих)) у межах водно-болотних угідь
4) Чисто випадково до мене прибігає - лисиця і бродяча собака :D:D:D
5) Я влучним пострілом (що мало ймовірно:D) ВІДСТРІЛЮЮ лисицю
6) І раптом "Добрий вечір я Петренко))" пишемо ПРОТОКОЛ!!
7) А я йому на :
- "Стаття 17. Дозволи на добування мисливських тварин,
віднесених до державного мисливського фонду"
Добування вовка, лисиці, єнотовидного собаки та шакала
дозволяється здійснювати також за наявності у мисливця ліцензії
або відстрільної картки на добування інших мисливських тварин.
На ще !!
- Стаття 19. Строки полювання
"на білку, бобра, ондатру, куниць лісову та кам'яну, норку
американську, тхора лісового, єнотовидного собаку, лисицю, вовка -
з жовтня по лютий включно;"

А він мені
- а ти наказ читав??? ПРОТОКОЛ!!!!!

А я йому -

взагалі наказ не може суперечити закону, якщо норми наказу суперечать закону то закон має вищу юридичну силу
А він знову -
Стаття 19. Строки полювання
Строки полювання (конкретна дата відкриття та закриття
полювання на певний вид мисливських тварин, дні полювання протягом
тижня) та порядок його здійснення, а також норма добування
мисливських тварин визначаються користувачем мисливських угідь у
межах строків
, визначених цим Законом, за погодженням з
центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну
політику у сфері лісового та мисливського господарства, обласними,
Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями та
доводяться користувачами мисливських угідь до відома
громадськості.
ПРОТОКОЛ!!!

МОЇ ДІЇ - ЗГІДНО ЗАКОНУ?????

P/S З цієї всієї фігні, я зрозумів одне - Користувач мисл. угідь в даному випадку РО УТМР відповідно до закону може врізати(заборонити, обмежити) будь що і по закону він правий...., тобто він має межі за котрі не в змозі виходити, але в тих межах)) може робити все що завгодно - цілком ЗАКОННО!!.
Я так собі розумію, що інспектор скоріше за все (так як і копи) буде наполягати на протоколі. Переконати на місці..це моя власна думка, буде майже не можливо. Це один до ста, що трапиться така людина, яка вислухає Ваші контраргументи і прийме їх до уваги. Тому вихід майже один, так неприємний, затратний як по часові, так і по фінансах - брати копію, подавати оскарження і потім в суді викласти судді всі свої міркування, а він нехай розбирається в цих законодавчих нестиковках і підганяє це все під один знаменник. Добре було б заручитися підтримкою вправного фахівця в галузі права, але нажаль це вийде ще дорожче..
 

Genry

Снайпер
Тому вихід майже один, так неприємний, затратний як по часові, так і по фінансах - брати копію, подавати оскарження і потім в суді викласти судді всі свої міркування, а він нехай розбирається в цих законодавчих нестиковках і підганяє це все під один знаменник. Добре було б заручитися підтримкою вправного фахівця в галузі права, але нажаль це вийде ще дорожче..
Верный выход это читать Приказ - раз.
Выезд на утку - добывать утку а не всё что на 4х лапах, на перепела - не стрелять в лосей, даже если вышли со сворой бродячих собак...
Курок спускать осознанно - два.

А Вы пишете о том как разгребать последствия(
Охота это же отдых/хобби/спорт... усложнять к чему это?
 

Yura_83

Moderator
Команда форуму
Я так собі розумію, що інспектор скоріше за все (так як і копи) буде наполягати на протоколі. Переконати на місці..це моя власна думка, буде майже не можливо. Це один до ста, що трапиться така людина, яка вислухає Ваші контраргументи і прийме їх до уваги. Тому вихід майже один, так неприємний, затратний як по часові, так і по фінансах - брати копію, подавати оскарження і потім в суді викласти судді всі свої міркування, а він нехай розбирається в цих законодавчих нестиковках і підганяє це все під один знаменник. Добре було б заручитися підтримкою вправного фахівця в галузі права, але нажаль це вийде ще дорожче..

Та якраз, щоб не тратити нерви,кошти і час - моделюємо ситуацію))).
 

PirotehniK

ветеран форуму
надійна команда
Моделюємо ситуацію :

1) є наказ

2) У мене є всі документи відповідно до ЗУ про МГ та полювання на пернату дичину.
3) Я полюю на пернатих)) у межах водно-болотних угідь
4) Чисто випадково до мене прибігає - лисиця і бродяча собака :D:D:D
5) Я влучним пострілом (що мало ймовірно:D) ВІДСТРІЛЮЮ лисицю
6) І раптом "Добрий вечір я Петренко))" пишемо ПРОТОКОЛ!!
7) А я йому на :
- "Стаття 17. Дозволи на добування мисливських тварин,
віднесених до державного мисливського фонду"
Добування вовка, лисиці, єнотовидного собаки та шакала
дозволяється здійснювати також за наявності у мисливця ліцензії
або відстрільної картки на добування інших мисливських тварин.
На ще !!
- Стаття 19. Строки полювання
"на білку, бобра, ондатру, куниць лісову та кам'яну, норку
американську, тхора лісового, єнотовидного собаку, лисицю, вовка -
з жовтня по лютий включно;"

А він мені
- а ти наказ читав??? ПРОТОКОЛ!!!!!

А я йому -

взагалі наказ не може суперечити закону, якщо норми наказу суперечать закону то закон має вищу юридичну силу
А він знову -
Стаття 19. Строки полювання
Строки полювання (конкретна дата відкриття та закриття
полювання на певний вид мисливських тварин, дні полювання протягом
тижня) та порядок його здійснення, а також норма добування
мисливських тварин визначаються користувачем мисливських угідь у
межах строків
, визначених цим Законом, за погодженням з
центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну
політику у сфері лісового та мисливського господарства, обласними,
Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями та
доводяться користувачами мисливських угідь до відома
громадськості.
ПРОТОКОЛ!!!

МОЇ ДІЇ - ЗГІДНО ЗАКОНУ?????

P/S З цієї всієї фігні, я зрозумів одне - Користувач мисл. угідь в даному випадку РО УТМР відповідно до закону може врізати(заборонити, обмежити) будь що і по закону він правий...., тобто він має межі за котрі не в змозі виходити, але в тих межах)) може робити все що завгодно - цілком ЗАКОННО!!.
Тепер про законодавчі моменти... Нажаль всі ці законодавчі казуси в нас відбуваються тому, що пишуться закони десятьма абсолютно різними "профільними спеціалістами" третьою лівою задньою ногою..

Перше, що наказ не може суперечити закону. В ньому навіть чітко це прописано.

Стаття 19. Строки полювання
Строки полювання (конкретна дата відкриття та закриття
полювання на певний вид мисливських тварин, дні полювання протягом
тижня) та порядок його здійснення, а також норма добування
мисливських тварин визначаються користувачем мисливських угідь у
межах строків
, визначених цим Законом..
Що ми бачимо?.. А бачимо ми те, що користувач МУ має право встановлювати якісь обмеження та норми лише в межах визначених цим законом!
Лише в межах закону!
Крок вліво, крок вправо - розстріл!
По суті не так вже багато прав і віддано користувачу МУ встановлювати обмеження в своїх наказах.
Вони можуть визначати строки полювання, дні полювання (дні тижня), норми добування (але знову ж таки лише в межах, визначених наказом Мінагрополітики про ліміти і норми добування, чи хто там видає цей наказ..) та порядок проведення полювання, тобто чи дозволити полювання з нарізною зброєю, чи ні; чи дозволити полювання на певний вид дичини лише в присутності єгеря і таку іншу фігню.
Все!!!
Більше наказ не може містити нічого зверх тих положень, що прописані в законі!
Повторити, продублювати може, а додати щось чи зменшити ні!
Не може наказ ні збільшити повноваження з інших питань ні зменшити!
Далі...

Як розумію я..
Якщо в законі прописано, що полювання на лисицю дозволено з жовтня по лютий включно, то КМУ у своєму наказі може як дозволити полювання з 1 жовтня по 28 лютого, так і з 1 по 3 січня, чи будь які інші часові рамки в цих межах. Або взагалі не відкривати. У зв'язку з низькою чисельністю :D
То з початку враховується цей момент, а вже потім наступний, що визначений в статті 17 БЗ і ст.19, а саме:
- "Стаття 17. Дозволи на добування мисливських тварин,
віднесених до державного мисливського фонду"
Добування вовка, лисиці, єнотовидного собаки та шакала
дозволяється здійснювати також за наявності у мисливця ліцензії
або відстрільної картки на добування інших мисливських тварин.

- Стаття 19. Строки полювання
"на білку, бобра, ондатру, куниць лісову та кам'яну, норку
американську, тхора лісового, єнотовидного собаку, лисицю, вовка -
з жовтня по лютий включно;"
Отже виходячи з вищенаведеного, я так собі рахую, що маючи відстрілку на качку можу вистілити по лису, який на мене вискочив, якщо згідно з наказом КМУ в межах БЗ вже дозволено полювання на нього! Так само я можу відстрілятись по лису маючи на руках разову відстрілку на фазана, чи слукву, чи куріпку, якщо строки полювання на нього згідно наказу КМУ вже розпочалися..
Можливо я помиляюсь...
Але поки що бачу це саме так..
 
Останнє редагування:

PirotehniK

ветеран форуму
надійна команда
А фіг його знає)) мова йде про лисицю!!, може написати порушення не дотримання наказу про полювання, чи щось в тому роді....
Якщо чесно мені ще протокол не писали, але все може бути у перше)))
Буде протокол за ст. 85 КУпАП ч ч.2 - порушення установлених для певної території правил полювання, яке мало наслідком добування і саме добування...
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Обычно с октября месяца начинался период облавных охот. Потому в приказах и указывается период с 1.10 по 31.01 (например) когда можно стрелять лису и волка "при наличии у охотника разрешительных документов на отстрел охотничьих животных". Т.е. захватывался немного период охоты на пернатых и период охоты на пушного, когда уже можно стрелять лису и волка. Конечно, в каждой области по разному.
 

Genry

Снайпер
Отже виходячи з вищенаведеного, я так собі рахую, що маючи відстрілку на качку можу вистілити по лису, який на мене вискочив, якщо згідно з наказом КМУ в межах БЗ вже дозволено полювання на нього! Так само я можу відстрілятись по лису маючи на руках разову відстрілку на фазана, чи слукву, чи куріпку, якщо строки полювання на нього згідно наказу КМУ вже розпочалися..
Можливо я помиляюсь...
Але поки що бачу це саме так..
При отсутствии отстрелки на пушного? Тогда и куницу и всех пушных вплоть до кабана?)))
 

PirotehniK

ветеран форуму
надійна команда
Верный выход это читать Приказ - раз.
Выезд на утку - добывать утку а не всё что на 4х лапах, на перепела - не стрелять в лосей, даже если вышли со сворой бродячих собак...
Курок спускать осознанно - два.

А Вы пишете о том как разгребать последствия(
Охота это же отдых/хобби/спорт... усложнять к чему это?
Ми розбираємо, як діяти в межах законодавства, а не валити все підряд, що бігає.
Те, що посадові особи в більшості своїй самі не знають законодавства не має якимось чином обмежувати наші права..
Так можна добалакатися багато до чого..
Для мене, наприклад, водіння теж, в певній мірі, задоволення.
Та можна сказати, що нічого сідати за кермо, "чтобы потом не разгребать последствия", бо всі ми знаємо, що зараз виїхавши на дорогу легко може бути, що зупинять і впаяють ні за що. Наприклад, що проїхали перехрестя на заборонений сигнал світлофору. І те що перетнули, наприклад лінію світлофору на зелений нікого не цікавить. Бо виїхали з перехрестя вже на жовтий або навіть на червоний, пропускаючи автомобілі з інших напрямків. Пофігу, що закон це дозволяє. (Поясню, що це аналогія з відстрілом лиса. Якщо я маю право його відстріляти, чому я маю нести за це відповідальність, як за порушення?)
Тож не виїжджати взагалі, або погоджуватися з постановою, еге ж?
 

Genry

Снайпер
Для мене, наприклад, водіння теж, в певній мірі, задоволення.
А алкоголь? І те і те не заборонено Конституцією! То чи не джекпот?
Потім лишеться лише оскаржити в суді... якщо до цього дійде взагалі...

Дивний народ на землі України, не прагне як краще, а міркує як обійти Накази Законом і навпаки. Виходячи з того, що зручніше(((
 

PirotehniK

ветеран форуму
надійна команда
Зменшити може в рамках Закону. Збільшити ні
Зменшити чітко визначені моменти - строки, норми, дні тижня дозволені для полювання і ввести чітко не визначені обмеження на процесс проведення полювання - ту ж саму заборону про полювання з нарізним, чи тільки з єгерем, чи взагалі практично будь-що, що можна вигадати в цьому аспекті.
Це важливо!!!
Лише чотири моменти, три з яких визначені чітко і один ні!
Не треба додавати наказу КМУ лишніх повноважень.
 

Genry

Снайпер
Ми розбираємо, як діяти в межах законодавства, а не валити все підряд, що бігає.
Чи не про добування звіра говоримо? Можливо не вірно перечитав і тут мова як куріпок добавити в угіддя, чи фазанів чи чи... _законно_ і для покращення чисельності. Та щоб відбулося в рамках чинного законодавства це...
Та не... тут якраз як добувати хутрових з карткою на перо. Оце прикро, якщо розумієте...
 
Зверху