Мюнстерлендерская легавая

Yura_83

Moderator
Команда форуму
Юрко, вітаю! Але я дійсно виходив свого часу із того, що собачка невеликий! Іноді таке має значення!
Вам вірю, зараз також дещо змінив породу, саме через розміри собак, простоті в утриманні !!!, не знаю поки що - чи добрий зробив вибір. час покаже!
 

VS1975

Снайпер
Ти мою собаку "для рюбзака" поноси )))))
Спанієля, щоб посадить у рюкзак, треба спочатку або звязать або оглушить :D:D:D. Це я по своїх сужу.
Вам вірю, зараз також дещо змінив породу, саме через розміри собак, простоті в утриманні !!!, не знаю поки що - чи добрий зробив вибір. час покаже!
І що на що змінив ? Як не секрет.
 

Паганель

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
Доброго вечора шановне товариство. Щоб конструктивно відповісти на поставлені Вами питання. Поперше мені необхідно мати досвід роботи з дратхарами , а я нажаль ,фактично його не маю. Навіть серед близьких друзів, цієї породи ніхто не тримає. Тому якщо Вас задовольнить моє поверхневе тлумачення , всеж воно буде однобоким. Подруге більш змістовну відповідь мабуть дав би кінолог, а саме О. Домашовець , бо має набагато більший досвід в цій справі з обома породами вживу.
Якщо дійсно це питання актуальне , то телефонна розмова розставить всі крапки над і ). А моє бачення таке, за той невеличкий проміжок часу полювання з мюнстерлендером. Він фізично не поступається ні курцу , ні драту , що б хто не казав. По крайній мірі більше десяти виїздів по фазану про це говорить і присутні це беззаперечно підтвердять. По верхній чуйці теж різниці не побачив. Якось полював в минулому році з курцхарихою , Правда він ще молодий на той час був,але все переймав , заходив ззаду по вітру, ставав у паралельну стійку, вчився. Головне, що сучка не пручалася. Про переваги та недоліки тут головне, що собака працює близько, поряд. Завжди тримає мене в полі зору, це на відкритому просторі. По очерету якщо нема здобичі йде поряд або не далі 10 м.. Якщо багато птаха, особливо коли собаки піддавлюють їх до краю, коли багато набродів , може стать як викопаний.
І тоді самому приходиться дертись в гущавину.
 
Останнє редагування:

Паганель

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
У мого проблеми з перепілкою. Мабуть ще не ввійшов в курж. Може проскочити через підранка. Багато бувало ,що й ненаходив. Особливо в кропиві. Але як унюхає, то тут ця спаніельна настирність просто занадто. Або старі наброди куріпки поки все не винюхає... Мабуть та третій рік це налагодиться. Надіюсь. На вечірці на кормових болотах, та на вранішній зорі веде себе дуже тихо, просто сидить поруч і чекає.
 
Останнє редагування:

Паганель

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
Собака зовсім не злобна по відношенню до людей. Він виріс в місті серед калясок з нянями та біленьких пудельків. На прогулянці завжди без повідка тому і характер так сформувався. Дуже дружелюбний пес. Дуже мало подає голос, просто мовчун.
Але гарно охороняє мисливський табір.
 

Паганель

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
Основна вада яка в нього є, мабуть це моє недопрацювання. Погано апортує дичину.
Хоч носить все, та не гадливий ( брезгливий ), а на полюванні попливе за качкою, винесе на берег побачить, що я дивлюсь в його бік, придавить і залише.Бекаса підніме над травою, покаже що знайшов, покине. Хоч це й назавжди.
Куріпку та фазана носить правда не завжди і тільки з великого очерету.
Десь так.
Думаю це я винний, бо в літературі пишуть зворотнє . :oops::oops::oops::oops:
 

Паганель

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
Важить мій пес 27 кг. Це не мало, хоча сучечки 15-16кг.
Біг собаки дуже граціозний. В пошуку весь час працює хвіст він у них тільки білого кольору та серповидної форми , як у Англ. сеттера. Ще й обов'язково чорна пляма якби відділяє його від тулуба. Ви завжди бачите, що собака робить. Своєрідний ідикатор поведінки.
 
Останнє редагування:

Genry

Снайпер
Да, почитал и действительно должна подавать все и хорошо. Какой возраст кобеля сейчас?
 

ATIS

Снайпер
Основна вада яка в нього є, мабуть це моє недопрацювання. Погано апортує дичину.
Хоч носить все, та не гадливий ( брезгливий ), а на полюванні попливе за качкою, винесе на берег побачить, що я дивлюсь в його бік, придавить і залише.Бекаса підніме над травою, покаже що знайшов, покине. Хоч це й назавжди.
Куріпку та фазана носить правда не завжди і тільки з великого очерету.
Десь так.
Думаю це я винний, бо в літературі пишуть зворотнє . :oops::oops::oops::oops:
Таке буває і у курців, в мого наприклад було, ниркових взагалі не хотів подавати, знайде підніме і назад положить. Став старшим все пройшло саме по собі.
 

Паганель

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
Зараз собаці 2,5 роки. Вчасно не навчив, зараз мабуть пізно.
Точно кажуть ... Як собаку навчиш , так вона і попливе
 

Waldi2000

Мисливець
я цією породою цікавлюсь вже 6 років, (поки що не маю змоги завезти собаку) знаю в Польщі є не погані розплідники, і в Вінниці є, передевившись купу відео і перелопативши інтернет, зробив висновок що цей собака нічим дратхару не поступається, просто на мій смак набагато красивіша)))
 

ctvf

Новачок
Щоб побачити роботу мюстерлендерів, я запросив Домашовця О. І. з собаками на качку. Приїхали на плавні (очерет, де не можна в котюмі пройти і на лодці пропливсти) він накинув дві суки мюстерлендера і курцхаара. Собаки по команді зайшли в плавні і піднімали все, що можна. Ми вже пройшли з кілометр, я телефоную своєму учню на другій стороні плавнів - де собаки. Він відповідає ; а вони ще не виходили;. Тоді я був вражений роботою собак і захотів замовити собі цуценя, на що Домашовець відповів ; я думаю, кобель закроет тебе все вопросы по утке; . І дійсно, кобеля, якого я взяв по кличці Хайтек , не можна було забрати з очерету, якщо там щось було. Для порівняння якось запросив мисливця з дратхааром сукою д-1 по качці. Він говорить ;а можна я візьму ще кобеля дратхаара, не хочу хвалитись, але він в мене кращий в області по качці. Приїхали на ці ж плавні, то поки він кидав качани кукурудзи, кобель ще трохи ліз , а сука ні. На цих плавнях я бачив достойну роботу лиш одного дратхаара , це Калютиного Грома. До речі, цікава робота Хайтека була по перепілці, по команді - піль, він завжди стрибав в перед і бив передніми лапами по землі поки не злітала перепілка. Цікава робота була на фазана в очереті, коли Хайтек йшов по сліду фазана і наближався близько ( запах ставав сильним) -починав гавкати. Місцеві мисливці з Миколаївські області вже жартували, якщо Хайтек загавкав, знімай рушницю із запобіжника, бо зараз злетить фазан. І це все в віці одного року. Далі я отримав травму ноги , пів року на костилях і прийшлось розпродати частину естонців і мюстерлендера. Коли став на ноги, товариш попросив натаскати дратхаара, два місяці ходив з ним і відчував- не моє. Хоча 15 років тримав дратхаарів. Знову в Домашовця взяв мюстерлендера і знову дивуюсь- осіння холодна вода, а вона в 5 місяців вже лазить по очеретах , болотах і холодній воді. І коли мене запитують, що це за порода мюстерлендер, я відповідаю однією фразою, ; це порода, яку ще не зіпсували українці;
 

Вкладення

Зверху