Монополія місцевих мисливських колективів і їх не допуск мисливців в угіддя УТМР

Адвокат1987

Мисливець
Коротко роскажу суть питання. Волинська область.
Є мисливські угіддя УТМР, відстрільну картку на пернату дичину нам видають районну. В районі в одному місці є ряд меліоративних каналів, причому їхня структура зроблена таким чином, що ці всі канали паралельні один одному і закольцовані між собою. Короче говоря прямокутник і всередині два канала. Щоб попасти в середину, як раз між ті два канала, що знаходяться всередині є якби один прохід, який так сказати "зробили" місцеві мисливці, там Вони поставили Бесідку, трошки обкосили (квадратів 100 максимум), пару кірпічиків привезли для кострика, і через цей прохід вони заходять всередину, там собі поробили так сказати декілька "скрадків-(ну короче камиш повитоптуваливокруг себе)" і чудово собі там полюють бо майже вся дичина полюбасу пролітає через середину. Іншим способом попасти між канали можна, але дуже проблемно, потрібно або споруджувати містка, причому матеріалу з чого його там зробити на місці не має, у вейдерсах не пройти є велика ймовірність втопитись, або через великий рівень води, або тупо провалитись в торфовище і так дна і не знайти, лодка гумова вобще не варіант куча камиша, да там і ширина канала 4 - 5 метра але глибина води там за 2 метри, плюс дна немає. Але не про це. Короче з кумом ми двоє вивчивши уважно карту гугл, найшли ми той прохід, приїхали подивились все ок.
Потім приїхали в суботу в день полювання на вечірку, і на бесідці там відпочивали місцеві мисливці було їх чоловік 8 (100 грам, шурпа все в межах "норми") і собак штук 5. Ми з кумом чемно привітались, і йдемо собі в той прохід, щоб попасти в середину, до нас відразу зірвався самий молодий, сміливий і мабуть самий випивший місцевий мисливець, і почав тупо вибачте на слові "Ху.сосити" нас, мол хто ми такі, що тут ходимо, мовляв вот ми тут все облаштували, прохід зробили, прокосили, бесідку поставили, а такі як ми з кумом все лише нищимо, смітимо і труд інших не поважаємо (зрозумійте правильно весь текст супроводжувався через словом матом). Я сказав, що ми готові дати їм 100 гривень, щоб компенсувати їх затрати по обкошуванню тої території та компенсувати їхні 4 цегли які вони туди привезли, вони сказали, що гроші їм "НАХ.й нада". Тоді я сказав, що вони від нас хочуть і чому причепились. Тоді на підмогу першому прийшов мисливиць по старше, сказав правда більш стримано, мовляв, що нам тут медом намазано. Я відповів, що якщо ми чиєсь місце там займемо то відразу з нього зійдемо, протопчемо собі дорошку в інше місце, у відповідь пролунало, що їм "Нах.й нада", щоб від їхніх місць 10 метрів від них стояли ми, чи ще хтось, і мовляв якщо в прохід будуть ходити всі, то через трошки "ПРИЇЖДЖІ" такі як, я з кумом "НАХ.й пошлють їх місцевих мисливців і типу і їм полювати не дадуть". Короче сказали нам популярно, валити краями і там полювати де собі витопчемо місце, але точно не в центрі. Я з кумом перебуваючи в тверезому стані вирішили не провацирувати ситуацію, оскільки зброя в них висіла на бесідці, і запах алкоголю був присутній. Таким чином програвши "бій" ми з кумом відступили, але "війна" ще не закінчена, а може і закінчена, бо як у мене каже один гарний товариш ударив ГАМНО, а судили як за Людину :(.
Як діяти і чи Варто доказувати свою правоту? Способи і методи врегулювання як Правові так і по "Безпридєлу" є, оскільки це загальнодоступні угіддя УТМР, перешкоди в користуванні якими при наявності відповідних документів нам чинити не може ніхто.
Цікавить мене думка очільників УТМР з цього приводу, а також мисливців які є одинаками а також тих які є членами місцевих мисливських колективів. До слова я також являюсь мисливцем і я є учасником одного колективу, на відкритті на качку всі разом святкуєм, але на качку разом не їздимо, от на зайчика і лиса полюємо колективом. Може хто попадав у такі ситуації ?
 
  • Like
Reactions: crp

Просто охотник

Мисливець
Если едим в другой коллектив обязательно предупреждаем егеря или председателя коллектива. Знакомимся, становимся там где говорят. Постепенно или вливаемся в коллектив или понимаем что бессмысленно. По своему их тоже можно понять, но грубость реально осуждаю.
 

Адвокат1987

Мисливець
Если едим в другой коллектив обязательно предупреждаем егеря или председателя коллектива. Знакомимся, становимся там где говорят. Постепенно или вливаемся в коллектив или понимаем что бессмысленно. По своему их тоже можно понять, но грубость реально осуждаю.
В тому то і справа, що ми не їхали в другий колектив, ми прийшли в угіддя УТМР доступ в які мають всі мисливці, що отримали відстрільні картки УТМР.
 

Просто охотник

Мисливець
В тому то і справа, що ми не їхали в другий колектив, ми прийшли в угіддя УТМР доступ в які мають всі мисливці, що отримали відстрільні картки УТМР.
Но проход то сделали местные, вполне возможно не было бы прохода вы бы туда и не пошли (не попали). Мой совет не портите себе нервы делайте место сами и спокойно охоттесь
 
Но проход то сделали местные, вполне возможно не было бы прохода вы бы туда и не пошли (не попали). Мой совет не портите себе нервы делайте место сами и спокойно охоттесь
То же верно, но нужно в таких случаях стараться сохраняя спокойствие договариваться, местные попались некультурные ну такое тоже бывает, то что они там что- то делали это их хазяйвами не делает но и ругаться и делать друг-другу назло то же невыход, как раз ситуация для упражнения в договороспособности!
 

bejsik

Мисливець
Адвокат1987 , вы просто встретились с типичным быдлом, не более.
У вас есть законное право на свободу передвижения, и точка.
Если люди в общественном месте, которое им не принадлежат решили что то построить, они должны быть готовы к тому что этим будут пользоваться все, и быть готовыми к диалогу.
 

Корнилов

Снайпер
У нас тоже была ситуация! Приезжаем на водоём,где мы открываемся уже давно(как раз на открытие) ,обустроив лагерь,пару наших,накочав лодку идут к заветным местам. Там засидает незнакомая компания,два охотника и человек 5 зрителей))) и только ,наши подходят к берегу,конфликт! Вы тут охотиться не будете,так как мы уже расставили чучела и это место наше,а проход к воде выкосили мы за пару недель! Наши говорят,да место всем хватит и тут бухая группа поддержки начинает кидаться на парней,так как в большинстве))) Но они не учли,что метров за сто,мы и присоеденившиеся два коллектива(местных),обсуждали праздничный вечерний стол,сносили провизию,для приготовления ужина...человек 20))) И результат: эти фраера собрав,чучела,бухие!!! удалились в неизвестном направлении))) Суть,надо оставаться людьми и в любой ситуации можно найти компромисс!!! Хотя их бы никто не пустил к своим чучелам,так как они уже были бухих.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Адвокат1987 , вы просто встретились с типичным быдлом, не более.
У вас есть законное право на свободу передвижения, и точка.
Если люди в общественном месте, которое им не принадлежат решили что то построить, они должны быть готовы к тому что этим будут пользоваться все, и быть готовыми к диалогу.
Подобного быдла в угодьях- валом.
Я беру отстрелку в области, ставлю в известность ( по телефону) местного егеря о своем присутствии в его обходе и охочусь там, где считаю нужным. Понятно, что местное быдло меня не очень приветствует ( у них даже собак охотничьих пород нет, а охотятся с шавками и кунделями всех мастей), да мне абсолютно до фени, что обо мне думают: охотничьи угодья УООР за первичками (за редчайшим исключением, возможно), по законодательству Украины не закреплены! Они закреплены за районным УООРом!
И поэтому всякое местное племя на них никаких прав не имеет. Как и на то, чтобы мне указывать, где охотиться. Видал я их всех! Они такие же охотники, как и я. Не более того как.
П.С. Безусловно, что есть и нормальные местные охотники.
Но- не о них речь!
 
Останнє редагування:

hantersvirid

Мисливець
Угіддя УТМР власність колективна. Не може один мисливець заборонити полювати іншому. Питання чи заходити на обмежене облюбоване місце іншими мисливцями на праві того, що вони перші на сьогодні його зайняли - то питання етики. Нікому не сподобалобся колиб на рибалці вибравши собі місце і закинувши вудки, хтось став поряд зтобою і рибалив по своєму, при тому що ставок ще великий.
Мене турбує інше. УТМР не має документів на право володіння чи користування землею чи водоймами на які видає дозвільні документи. На даний час, проста табличка з написом "Стій ! Приватна власність" перед величезним полем, дає повні підстави власнику не пустити на нього мисливця. А оскільки у Волинській області нерозпайованих земельних ресурсів дуже мало,то наші шанси на мисливський простір все менші і менші.
 

krushinski00

Снайпер
Цікаво почитати.незнаю як називають наших мисливців які з літа перекривають воду роблячи як ті бобри дамби.обкошують проходи та роблять містки.щоб потім прийти на своє місце яке ти облаштовував ще залітає і почути що стань десь осторонь місце хватить.а по друге ще є таке як пропускна спроможність угідь (якщо не помиляюсь)
Так що якщо в колективі числиться 60 чоловік а в угіддях нащитали 3 виводка крижня і то завдяки деяким з тих 60.
То гадаю що лишні там і так не потрібні.
Нових людей приймаєм з радістю(адекватних)а зальотних хлопів не дуже люблять.маю на увазі тих що маючи району відстрілу та автомобіль за день хочуть побувати всюди
 

Олекcій

Новачок
Цікаво почитати.незнаю як називають наших мисливців які з літа перекривають воду роблячи як ті бобри дамби.обкошують проходи та роблять містки.щоб потім прийти на своє місце яке ти облаштовував ще залітає і почути що стань десь осторонь місце хватить.а по друге ще є таке як пропускна спроможність угідь (якщо не помиляюсь)
Так що якщо в колективі числиться 60 чоловік а в угіддях нащитали 3 виводка крижня і то завдяки деяким з тих 60.
То гадаю що лишні там і так не потрібні.
Нових людей приймаєм з радістю(адекватних)а зальотних хлопів не дуже люблять.маю на увазі тих що маючи району відстрілу та автомобіль за день хочуть побувати всюди
З одного боку Вас зрозуміти дещо можна, а з іншого ( законного ) ні. Те що ви там набудували на чужій землі ( не факт що корисне для дичини, просто зручне для Вас) не дає Вам права власності на мисливські угіддя.
 

Корнилов

Снайпер
З одного боку Вас зрозуміти дещо можна, а з іншого ( законного ) ні. Те що ви там набудували на чужій землі ( не факт що корисне для дичини, просто зручне для Вас) не дає Вам права власності на мисливські угіддя.
Оно то да!!! А что мешало ТС с кумом,приехать до охоты,и сделать,выносить,благоустроить место? Конечно,легче приехать на готовое и не парица! Тут палка двух концов!
 

krushinski00

Снайпер
З одного боку Вас зрозуміти дещо можна, а з іншого ( законного ) ні. Те що ви там набудували на чужій землі ( не факт що корисне для дичини, просто зручне для Вас) не дає Вам права власності на мисливські угіддя.
Ну звісно краще посидіти на дівані а потім приїхати на вже готові місця де запинили воду в ставках незаконно засипаючи дамби які зруйнувались.так же на тих ставках роблять незаконні гнізда.зимою зменшують популяцію лиса.а потім приїхати в угіддя і говорити що законно сплатив 100 гривень за трудоучась і буду стояти там де заманеться бо це угіддя УТМР.перед тим як щось взяти то подумайте чи ви туда щось поклали.
 

Олекcій

Новачок
Ну звісно краще посидіти на дівані а потім приїхати на вже готові місця де запинили воду в ставках незаконно засипаючи дамби які зруйнувались.так же на тих ставках роблять незаконні гнізда.зимою зменшують популяцію лиса.а потім приїхати в угіддя і говорити що законно сплатив 100 гривень за трудоучась і буду стояти там де заманеться бо це угіддя УТМР.перед тим як щось взяти то подумайте чи ви туда щось поклали.
Ще раз: так, я законно заплатив 100грн. Трудоучасті і законно маю право полювати на території на яку купив відстрільну. Робіть на своєму гророді що хочте і я туди не зайду бо не маю права. Я відкритий до діалогу з адекватними мисливцями на території, які спокійно поспілкуються і розкажуть і покажуть, що так і так, вони приїхали раніше на це місце, до цього (молодці які) зробили дамби, ще шось там і попросять не звймати місце де їх і так багато і ми один одному будем заважати. Але коли бикують, вибачте, мене не *бе те що ви місцеві і що поклали два кирпича для багаття, полювати звісно там не буду, конфлікт озброєних людей не потрібен, але повідомлю єгерів, якщо потрібно аж до голови УТМР та Держлісагенства.
 
Останнє редагування:

Олекcій

Новачок
Ну звісно краще посидіти на дівані а потім приїхати на вже готові місця де запинили воду в ставках незаконно засипаючи дамби які зруйнувались.так же на тих ставках роблять незаконні гнізда.зимою зменшують популяцію лиса.а потім приїхати в угіддя і говорити що законно сплатив 100 гривень за трудоучась і буду стояти там де заманеться бо це угіддя УТМР.перед тим як щось взяти то подумайте чи ви туда щось поклали.
І ще, так, для інформації, історія з цьогорічного відкриття, перед яким копанку на землі Кума ми з друзями облагородили, підготували місця для засідок і відпочинку, рівно о 16:00 з іншого боку "зальотні" підняли родину крижнів та ще й жодного не встрелили. Наш єгер перевірив відстрільну і побажав краще стріляти. Жодних претензій а тим більш матів.
 

Олекcій

Новачок
Оно то да!!! А что мешало ТС с кумом,приехать до охоты,и сделать,выносить,благоустроить место? Конечно,легче приехать на готовое и не парица! Тут палка двух концов!
Попробуйте на земле ЧОХа облагородить место и заявить на него права. Избавляйтесь от совковых привычек - всё государственное, а значит всё моё.
 

kef

Зброяр
Придбали ви усі "відстрілку" в одному районі чи в області . Між собою мало хто знайомий .І от в один день усі зі всіх сторін з'їхалися в одне місце....А дальше міркуйте самі ,що з цього вийде.Таке доводилось бачити часто.День та настрій пропав.Але коли є номера м.т .місцевих колективів та районне керівництво проводить роз'яснювальну роботу.Тоді проблеми не буде.Порядок повинен бути.А не анархія.І не вішайте місцевим ярлики.Бо і про Вас така ж думка буде.
 

Корнилов

Снайпер
Ще раз: так, я законно заплатив 100грн. Трудоучасті і законно маю право полювати на території на яку купив відстрільну. Робіть на своєму гророді що хочте і я туди не зайду бо не маю права. Я відкритий до діалогу з адекватними мисливцями на території, які спокійно поспілкуються і розкажуть і покажуть, що так і так, вони приїхали раніше на це місце, до цього (молодці які) зробили дамби, ще шось там і попросять не звймати місце де їх і так багато і ми один одному будем заважати. Але коли бикують, вибачте, мене не *бе те що ви місцеві і що поклали два кирпича для багаття, полювати звісно там не буду, конфлікт озброєних людей не потрібен, але повідомлю єгерів, якщо потрібно аж до голови УТМР та Держлісагенства.
Заплатить - все могут,а поработать!!!
 

Корнилов

Снайпер
Ще раз: так, я законно заплатив 100грн. Трудоучасті і законно маю право полювати на території на яку купив відстрільну. Робіть на своєму гророді що хочте і я туди не зайду бо не маю права. Я відкритий до діалогу з адекватними мисливцями на території, які спокійно поспілкуються і розкажуть і покажуть, що так і так, вони приїхали раніше на це місце, до цього (молодці які) зробили дамби, ще шось там і попросять не звймати місце де їх і так багато і ми один одному будем заважати. Але коли бикують, вибачте, мене не *бе те що ви місцеві і що поклали два кирпича для багаття, полювати звісно там не буду, конфлікт озброєних людей не потрібен, але повідомлю єгерів, якщо потрібно аж до голови УТМР та Держлісагенства.
А почему Вы заранее не поклали ,эти 2 кирпича? Не выкосили камыш?.... Так ломитесь через камыш,какие вопросы?
 

Корнилов

Снайпер
Попробуйте на земле ЧОХа облагородить место и заявить на него права. Избавляйтесь от совковых привычек - всё государственное, а значит всё моё.
Так,охотьтесь в ЧОХах ,какие вопросы!
 
Зверху