Колекція мисливських куль.

Patso

Снайпер
Придбав на днях у нашого форумчанина.
На фото радянська (саморобна) куля - "Блондо", 12-го кал. Якого року виготовлена, невідомо..
Переглянути вкладення 566819
Переглянути вкладення 566820
Переглянути вкладення 566821
Переглянути вкладення 566822
Переглянути вкладення 566823
Не впевнений що саме радянські. Я сам купував такі кулі в мисливських магазинах десь 2014-2015рр. І тоді вони були явно "свіжі" -суджу по стану свинцевих поясків - не окислені.
 

Stanislav Fursa

Снайпер
Не впевнений що саме радянські. Я сам купував такі кулі в мисливських магазинах десь 2014-2015рр. І тоді вони були явно "свіжі" -суджу по стану свинцевих поясків - не окислені.
За інфу дякую, може бути. Куля мені попалась в старому пилі і чуть окислена (пояски), то я перед тим, як положити (і сфотографувати) завжди кожну(!) кулю витираю спонжиком і етиловим спиртом, щоб убрати наліт, була чиста, мала обережний й гарний вигляд.
 

Stanislav Fursa

Снайпер
Підгончик від Patso, дуже дякую Остапе!

Сталева підкаліберна куля - "Ленінградка 2", 12-го кал. (Оригінал)
IMG_Ленінградка.jpg

IMG_Ленінградка 1.jpg

IMG_Ленінградка 2.jpg

IMG_Ленінградка 3.jpg


Підкаліберна куля - "Валькірія", 12-го кал. Новинка від Українського виробника БлекМарк.
IMG_Валькірія 1.jpg

IMG_Валькірія 2.jpg

IMG_Валькірія 3.jpg

IMG_Валькірія 4.jpg

IMG_Валькірія 5.jpg

IMG_Валькірія 6.jpg

IMG_Валькірія 7.jpg
 
Останнє редагування:

Stanislav Fursa

Снайпер
Придбав дуже цінну кулю "Майера", 12-го кал., Радянського виробництва, її вага - 34 грами.
І цікава й цінна в тому, що ця куля має клеймо з калібром і цінником. А це означає, що такі кулі вироблялись і клеймувались самим Майером з момента її створення у 1963 році.
І клеймо йшло з 1963 року по 1966-х років. І коли куля себе зарекомендувала, і більшість мисливців вже були з нею знайомі, тоді куля пішла в масове виробництво і форми вже йшли без клейм, щоб удешивити на виробництво форм або лійок, а обсях куль - збільшити.
Да і взагалі, клеймована куля "Майера" - рідкий гість.
IMG_1.jpg

IMG_2.jpg

IMG_3.jpg

IMG_4.jpg

IMG_5.jpg

IMG_6.jpg

IMG_7.jpg
 

ТАР

Снайпер
Был сегодня в гостях у товарища, вынес товарищ коробочку с советскими пулями, все пули были вставлены в такую интересную пластиковую обойму как подставка для патронов. Были Полевки, Маера, Рубейкина, предложил забрать себе- отказался. Но одну все-таки взял.
 

Вкладення

Ярослав Чечен

Слідопит
Был сегодня в гостях у товарища, вынес товарищ коробочку с советскими пулями, все пули были вставлены в такую интересную пластиковую обойму как подставка для патронов. Были Полевки, Маера, Рубейкина, предложил забрать себе- отказался. Но одну все-таки взял.
Это пуля "стрела"
 

Stanislav Fursa

Снайпер
Невідома куля типу - "Воланчик", часів СССР. Калибр 12-тий, вага кулі, майже 35-грамів.
Діаметр по пояску і нижній частині хвостовика - 18.5 мм.
На Ганзі мелькала така куля, як точно називається, яким заводм була випущена і якого року, не відомо.
Знають одне, що була випущена всього однією партією і все, не пішла із-за свого ніжного хвостовика, якого при пострілі плющило в "комок".

IMG_1.jpg

IMG_2.jpg

IMG_3.jpg

IMG_4.jpg

IMG_5.jpg

IMG_6.jpg
 

Stanislav Fursa

Снайпер
І кому цікаво, і для загального розвитку..:)
Всі знають, Латвійські кульові набої "ДУПЛЕКС" (Ексоліт-32) і як вона виглядає.
Розрядив один набій і кулю випалив на газовій горілці і подивитись, як вона зроблена, зважити, ну і покласти в колекцію.
Значить, куля важить 32-грами з пластиком, без пластика (гола) рівно - 28 грам. Осколки кулі монолітні, а не составні, як я думав.
Ну і видно, токарно-фрезерна робота. А чому стала сірою, то оцинковка потемніла від вогню.

IMG_Дуплекс 1.jpg

IMG_Дуплекс 2.jpg

IMG_Дуплекс 3.jpg

IMG_Дуплекс 4.jpg

IMG_Дуплекс 5.jpg
 

Stanislav Fursa

Снайпер
Попався мені один спортивний кульовий набій "Зала АРМС" - Тактик (Zala Arms Target Tactical).
Куля - "Зала", 12-го калібру, вага 28-грам. Виробник - Литва. Хвостовик дуже схожий, як у "Полева-1", тільки більш витягнутої форми, вищий.
Діаметр по ребрам і нижньому обідку - 18.5 мм.
Діаметр тіла кулі (без ребер) - 16.2 мм.
Вага боєголовки (без хвостовика) - 23.6 грам.

Всі комплектуючі набоя, Італійські. Гільза більш всього Нобель Спорт, капсюль СХ-2000 (потужний/синій лак), порох (вибачте, механічно по поспіху висипав в банку до змішаних порохів "відходи"..) навіска - 1.4 грами, круглої форми і зеленого кольору, щось схожий на Д-20 або 206V (схиляюсь до 206V).
Ну і фото кулі...
IMG_1.jpg

IMG_2.jpg

IMG_3.jpg

IMG_4.jpg

IMG_5.jpg

IMG_6.jpg

IMG_7.jpg
 

Ярослав Чечен

Слідопит
IMG_20210629_083438.jpg
IMG_20210629_083455.jpg
IMG_20210629_083514.jpg

Вот такую пульку мне подарил товарищ, что ето за пуля не знаю, вижу впервые.
Гильза "Тахо", порох "Крук", п/к Е36. Пуля по всей видимости для спецподразделений, для остановки транспорта.
Корпус пули вроде как латунь, сердечник сталь.
Может кто чего добавит или поправит.
 

ATIS

Снайпер
Якийсь різновид Ребейкіна...
Мабуть кулібін якийсь виготовив.
Запитайте в товариша звідки вона в нього.
 
Зверху