Колективні та облавні полювання на копитних

Статус
Закрита.

Hovarf

Слідопит
Цитую Ваш коментар :"Колективне ж полювання - це коли мисливців 2 і більше, наприклад полювання 2х мисливців на лиса на полях, де є болотянки які з'єднуються між собою вузькими перешийками по яких лис часто переходить з однієї в іншу.Один мисливець стає на такому перешийку, а інший намагається грамотно направити лиса на нього - оце колективне полювання методом нагону." Шановний колего, Ви протиречите самі собі. Ви даєте опис КОЛЕКТИВНОГО (на Вашу думку) полювання , а в кінці цього опису підсумовуєте, що воно є "колективне полювання методом нагону" тобто ОБЛАВНИМ.
 
Останнє редагування:

Hovarf

Слідопит
Тепер попробую пояснити , як бачу і розумію КОЛЕКТИВНЕ полювання я. Напевне найвдаліший приклад колективного полювання - на зайця. Група мисливців ( від 2 - х і більше) вишиковується підковою ( котлом, шеренгою, дугою і т. п.) і рухаючись в певному напрямку по місцевості, піднімає звіра. Стріляти мають право всі учасники колективного полювання. Проводити таким способом полювання на копитних - повний абсурд. Всі інші відомі мені способи полювання на копитних , де беруть участь 2 і більше мисливці правильніше було б віднести до ОБЛАВНИХ полювань. Бо в них дичина ВИГАНЯЄТЬСЯ на стрільців нагінщиками. І не важливо скільки номерів - 20 чоловік чи 1, і не важливо скільки нагоничів - 10 чоловік чи 1 єгер з собакою. Важлива мета і спосіб - підняти звіра і вигнати його на стрілецьку лінію (можете називати її кабанячим переходом, звірячою стежкою, як завгодно). Якщо два стрільці стоять на переході кабанів - це вже стрілецька лінія. Якщо кабанів їм виставляє єгер з собакою - це вже повноцінна нагінка. В результаті - ось і маємо колективне полювання з нагоничами, або як я його завжди називаю - ОБЛАВНЕ.
 
Останнє редагування:

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Цитую Ваш коментар :"Колективне ж полювання - це коли мисливців 2 і більше, наприклад полювання 2х мисливців на лиса на полях, де є болотянки які з'єднуються між собою вузькими перешийками по яких лис часто переходить з однієї в іншу.Один мисливець стає на такому перешийку, а інший намагається грамотно направити лиса на нього - оце колективне полювання методом нагону." Шановний колего, Ви протиречите самі собі. Ви даєте опис КОЛЕКТИВНОГО (на Вашу думку) полювання , а в кінці цього опису підсумовуєте, що воно є "колективне полювання методом нагону" тобто ОБЛАВНИМ.
Колего, облавне полювання, мабуть, завжди колективне: там полюють не менше двох осіб! Але коли їх більше одного, то воно - колективне, а якщо і нагоничами (загонниками), то, залишаючись колекстивною, стає ще й облавна (загонна). Бо мисливців у такому разі точно більше одного!
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Для себе роблю два висновки. Перший - в нашому законодавстві чергові прогалини (це я про те , що немає визначення видам полювань в ЗУ , як Ви і зауважили). Другий висновок - токого поняття як колективне полювання на копитних не існує взагалі. Є тільки індивідуальне та колективне з нагоничами , тобто облавне. А вже скільки номерів на ньому і скільки загоничів - це несуттєво. Але повторю ще раз - все це мало б бути десь описано і визначено. Така моя думка.
Питання спірне! Чому? ну, ось полюємо підковою, нас більше одного. Колектине полювання точно! Але облавне? У деякій мірі - так... Але нагоничі зазвичай без зброї, ну їм все одно заборонено сріляти у загоні. А тут (підковою) - і мисливці-стрільці, і у якомусь сенсі - загоничі, хояа наганяють дичину від себе, але вона бігає, як хоче!
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Облавне полювання - два мисливці на номерах, один загінщик з собаками.
А чому два на номерах? Можна і на одного наганяти, і досить успішно! Треба лише знати угіддя та повадки тварин!
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Тепер попробую пояснити , як бачу і розумію КОЛЕКТИВНЕ полювання я. Напевне найвдаліший приклад колективного полювання - на зайця. Група мисливців ( від 2 - х і більше) вишиковується підковою ( котлом, шеренгою, дугою і т. п.) і рухаючись в певному напрямку по місцевості, піднімає звіра. Стріляти мають право всі учасники колективного полювання. Проводити таким способом полювання на копитних - повний абсурд. Всі інші відомі мені способи полювання на копитних , де беруть участь 2 і більше мисливці правильніше було б віднести до ОБЛАВНИХ полювань. Бо в них дичина ВИГАНЯЄТЬСЯ на стрільців нагінщиками. І не важливо скільки номерів - 20 чоловік чи 1, і не важливо скільки нагоничів - 10 чоловік чи 1 єгер з собакою. Важлива мета і спосіб - підняти звіра і вигнати його на стрілецьку лінію (можете називати її кабанячим переходом, звірячою стежкою, як завгодно). Якщо два стрільці стоять на переході кабанів - це вже стрілецька лінія. Якщо кабанів їм виставляє єгер з собакою - це вже повноцінна нагінка. В результаті - ось і маємо колективне полювання з нагоничами, або як я його завжди називаю - ОБЛАВНЕ.
Ну, я трошки вище пофілосовствував з цього питання. Воно... спірне трошки.
Щодо полювання, наприклад, підковою на копитних, тот всяк буває. Коли в нас копитних було більше, ми (десь 1977 рік) вдвох КОЛЕКТВНО полювали на зайців у Житомирській області, десь на виїзді до Вінницької. Так там було багато козуль, на полях багато кущів, і із кушів вибігало багато козуль (10-20 голів). Спокійно можна було добути. І приблизно також полювали на кабана (точно полювали) у кіровоградській області (Велика Андрусівка). Досить успішно - три голови за один прохід!
 

Hovarf

Слідопит
і мисливці-стрільці, і у якомусь сенсі - загоничі, хояа наганяють дичину від себе, але вона бігає, як хоче!
Ну, Ви не ображайтесь звичайно , але це вже занадто "мудро" Ви закрутили - і "стрільці одночасно - нагоничі" і "звіра женуть в різні боки". Я Вашої точки зору не поділяю.
 
Останнє редагування:

Hovarf

Слідопит
До речі, що змусило мене підняти дану тему. В ЗУ вказано , що полювання на копитних може бути індивідуальне (тут все зрозуміло), колективне та облавне. Ось наші обласні чиновники від мисливства (не всі, але більшість) кожний рік в своїх наказах тупо мавпують цю тезу з Закону України, хоча вона на мою думку є помилкова. Кожний рік наказ починається словами " Дозволити КОЛЕКТИВНЕ та ОБЛАВНЕ полювання на кабана, козулю і т. д......" І жодний з них не хоче включити свої мозги і написати просто - "Дозволити ОБЛАВНЕ полювання на кабана, козулю і т. д... ", бо що таке КОЛЕКТИВНЕ, і як можна проводити КОЛЕКТИВНЕ без жодної нагінки - він і сам толком не може пояснити. Тут роблю для себе ще один висновок - голови цим чиновникам потрібні лише для того , щоб було чим їсти і на чому шапку носити.
 

Ohotnik47

Слідопит
Тепер попробую пояснити , як бачу і розумію КОЛЕКТИВНЕ полювання я. Напевне найвдаліший приклад колективного полювання - на зайця. Група мисливців ( від 2 - х і більше) вишиковується підковою ( котлом, шеренгою, дугою і т. п.) і рухаючись в певному напрямку по місцевості, піднімає звіра. Стріляти мають право всі учасники колективного полювання. Проводити таким способом полювання на копитних - повний абсурд. Всі інші відомі мені способи полювання на копитних , де беруть участь 2 і більше мисливці правильніше було б віднести до ОБЛАВНИХ полювань. Бо в них дичина ВИГАНЯЄТЬСЯ на стрільців нагінщиками. І не важливо скільки номерів - 20 чоловік чи 1, і не важливо скільки нагоничів - 10 чоловік чи 1 єгер з собакою. Важлива мета і спосіб - підняти звіра і вигнати його на стрілецьку лінію (можете називати її кабанячим переходом, звірячою стежкою, як завгодно). Якщо два стрільці стоять на переході кабанів - це вже стрілецька лінія. Якщо кабанів їм виставляє єгер з собакою - це вже повноцінна нагінка. В результаті - ось і маємо колективне полювання з нагоничами, або як я його завжди називаю - ОБЛАВНЕ.
Ви в певній мірі маєте рацію, але якщо два стрільці знаходяться в різних місцях урочища - це вже не лінія, полювання групи мисливців з нагоничами на копитних , наприклад, назвати облавою (в повному її розумінні) можна лише з натяжкою, так у нас повелось.
В моєму розумінні повноцінна облава - значно складніший і відповідальніший процес, ніж проста загонка на копито.
А саме - це класична облава на вовка, як я вже описував.Є маса відповідної літератури Метрів мисливства, з описом цього процесу, від підготовки - до фіналу.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Ну, Ви не ображайтесь звичайно , але це вже занадто "мудро" Ви закрутили - і "стрільці одночасно - нагоничі" і "звіра женуть в різні боки". Я Вашої точки зору не поділяю.
Ну, у кожного свій погляд на кожну ситуацію!.. Але подумай спокійніше: сам і як стрілець чекаєш, коли звір попаде під твою можливість вистрілити (про влучність заразне говоримо), і у той же час ти сам піднімаєш тварину із схованки, сам якимось чином її намагаєшся направити у потрібну сторону - фактично дієш як загонич. Хоча немає чіткого поділу на стрілців на лінії та нагоничі на цю лінію. Ну, хіба ті, що машинами заїхали во фронт щоб зустріти тих, яких раніше виставили як стрільців-нагоничів на себе. Все це лише особистий погляд на одну й ту ж ситуацію.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
До речі, що змусило мене підняти дану тему. В ЗУ вказано , що полювання на копитних може бути індивідуальне (тут все зрозуміло)
Ну, відразу зрозуміло! Тут теж можна поміркувати та посперечатися! Наприклад: індивідуальне полювання у травні на козулю-самця. Один мисливець, одна ліцензія. Але людей - мінімум два, зазвичай: власне мисливець и єгер-контролер. Але останній може для досягнення мети допомогти направити тварину, може з якихось причин добути цю тварину... Багато що можна зробити. Практично вони вдвох виконують завдання із добування (полювання) цього козла. Тобто - полюють вдвох, реально колективно!
Ховарфе, все це повинно бути прописане у Законі або у підзаконному нормативно-правовому акті. Тоді, може, і запитань не буде!
 

Hovarf

Слідопит
Ну, відразу зрозуміло! Тут теж можна поміркувати та посперечатися!
Згідний з Вами. І тут не зовсім все ясно. От тільки що прийшло мені в голову таке - травень місяць , індивідуалка на цапка, виписана ліцензія на одного мисливця, а полює крім нього ще двоє (ну так для прикладу всіх - троє) . Посадив їх єгер по одному на трьох вишках далеченько один від одного, показав кожному сектор його стрільби (щоб біди не наробили) і полюють до першого добутого звіра. Зв'язок по рації чи телефоні звичайно ж. Добули цапка - ліцензію єгер закрив. Як на Вашу думку - є тут якісь порушення ЗУ чи ні? Це я для прикладу взяв трьох мисливців , а якщо розвинути фантазію може і 10 полювати по одній ліцензії таким самим макаром.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Відповім так: так як законодавчо це виписане погано, то можемо посперичатися!
Але, давай почитаємо підзаконний акт -

"ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
аграрної політики
та продовольства України
17.10.2011 № 549


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 жовтня 2011 р.
за № 1211/19949

ПОЛОЖЕННЯ
про правила проведення полювань, поводження із зброєю та порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин"

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1211-11
А потім - побалакаємо!
 

Hovarf

Слідопит
А потім - побалакаємо!
Прочитав дане положення ще раз. Нема там визначення та опису індивідуального полювання. Є тільки більш- менш детальний опис облавного. То якщо ліцензія виписана на одного мисливця , одночасно декілька можуть полювати?
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Прочитав дане положення ще раз. Нема там визначення та опису індивідуального полювання. Є тільки більш- менш детальний опис облавного. То якщо ліцензія виписана на одного мисливця , одночасно декілька можуть полювати?
Думаю, що ні! По-перше, така ліцензія виписується індивідуально на Ховарфа чи Яковлєва, Йдемо разом ліцензія на тебе, я вистрілю, чомусь, я, а тут "патруль - облава"! І на мене буде протокол! А головне, в тебе всі доки на право полювання. а в мене - дозволу на добування немає! (Сподіваюся, що ми не будемо обговорювати, що у меня був дозвіл-відстрілка на зайця, а в тебе - ліцензія на борсука).
 
Статус
Закрита.
Зверху