Допоможіть обрати породу

krushel

Мисливець
Доброго дня, лише минулого року почав полювати. Попробував по зайцю, качці, кабану. Зрозумів що хочу взяти пса, оскільки люблю чотирилапих та і той що біля хати вже старий. Ну і на полюванні цікавіше) (усвідомлюю що ним треба буде займатись і це велика відповідальність)
цікавить пес по зайцю і кабану (можливо я ще по-делетантськи висловлююсь, але все ж). Норних не дуже хочу, не подобаэться перспектива викопувати їх)
проживати буде біля хати, де велика територія, збоку маю озеро. тобто бігати буде де.
Поки що зупинився на таких породах: курцхаар (або дратхаар), гонча (естонська або карпатська), фокстерєр.
Вислухаю усі поради, бажано аргументовані. Дякую.
П.С. важливо, щоб пес був спокійним до дітей
 

собаколюб

Слідопит
оскільки маю карпатців, то і вам рекомендую...
але зараз кожний почне хвалити свою собаку, тому маю великі сумніви що ви добєтесь чіткої відповіді...
шляхом власних "гуль на лобі" дізнаєтесь яка саме порода підходить саме вам.
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
так і є. доброго часу доби. у мене 10,5 роки дратхаар, у 2004 теж вагаючить взяв цуценя, дратхаар - це трактор, в очереті де курц ріже все що можливо драт лише натирає біля очей. полюємо на все що можна від перепела до кабана (було раз). не мерзне взимку - живе в вольєрі з будкою біля будинку. по кабану працювати невчили, але коли довелось зіткнутись з кабаном близько 2х центнерів - обгакував і тримав відстань 10-15м у радіусі від кабана, бігаючи поколу. чим зупинив і дав змогу добити звіра. собака невтомний, поки не вижене з очерету останню животину - не вийде сам. собака з характером-визнає одного господаря, звіра далеко не жене - максимум 1-1,5км і повертається. мій працює навіть в 10,5 роки, навесну планую брати цуценя дратхаара. у товариша лайки - дуже добре працюють, універсальні собаки, але полювання з дратхааром - це естетична насолода. з пов.
 

Арзай

Мисливець
krushel;236526 сказав(ла):
Доброго дня, лише минулого року почав полювати. Попробував по зайцю, качці, кабану. Зрозумів що хочу взяти пса, оскільки люблю чотирилапих та і той що біля хати вже старий. Ну і на полюванні цікавіше) (усвідомлюю що ним треба буде займатись і це велика відповідальність)
цікавить пес по зайцю і кабану (можливо я ще по-делетантськи висловлююсь, але все ж). Норних не дуже хочу, не подобаэться перспектива викопувати їх)
проживати буде біля хати, де велика територія, збоку маю озеро. тобто бігати буде де.
Поки що зупинився на таких породах: курцхаар (або дратхаар), гонча (естонська або карпатська), фокстерєр.
Вислухаю усі поради, бажано аргументовані. Дякую.
П.С. важливо, щоб пес був спокійним до дітей
Если планируете охоту заец,кабан,то однозначно из породы гончих.Хотя дратхары и курцхары также успешно работают по данному виду дичи.Но более правильно всёже породу лягавых использовать на класических охотах по перу,это стойка подача дичи.Незабываемое удовольствие.Ну а по кабану и особенно по зайцу, правильной работы и большого удовольствия чем от хорошей гончей,вы не получите ни от одной породы.Каждая порода имеет своё первоначальное предназначение,есть конечно и исключения в работе многих пород.Но если подходить к данному вопросу серьезно,надо всегда помнить.Что хороший учёный физик никогда не станет хорошим ботаником и наоборот.
 

BOGUN

ветеран форуму
надійна команда
krushel писал:
цікавить пес по зайцю і кабану (можливо я ще по-делетантськи висловлююсь, але все ж). Норних не дуже хочу, не подобаэться перспектива викопувати їх)



В такому разі тобі потрібний сміливий гончак з коротким гоном. З цих порід що ти назвав такі властивості має тільки Український Гірський Гончак. Тому вибір очевидний - малий УГГ.

Тут тема, читати не перечитати:
http://uoor.com.ua/forum/ukr/messages.php?page=106&theme=143


п.с. не пишеться гончА, тільки гончаК.
 

krushel

Мисливець
собаколюб;237301 сказав(ла):
але зараз кожний почне хвалити свою собаку, тому маю великі сумніви що ви добєтесь чіткої відповіді...
так я це передбачав) але хочеться почути думки людей, що мають собак)
мені карпатці подобаються, може тим, що у самого корені з бойківщини. А які вони в побуті? як поводять себе з дітьми?
 

кей

Мисливець
Якщо полювання на кабана - то тільки лайка.Комусь більш подобаються западно-сибірські комусь русько-европейські,але тільки лайка насправді дасть насолоду при полюванні на кабана.З лайками полюють і по птиці і по хутровому.Зрозуміло,що гнати з голосом лайка зайця небуде - так це й непотрібно для лайки.А добрати підранка ( будь -якого) то це завжди.Лайки нероблять стійки по птиці,але з часом власник сам зрозуміе коли собака щось знайшов по його поведінці.
 

BOGUN

ветеран форуму
надійна команда
кей;237583 сказав(ла):
Якщо полювання на кабана - то тільки лайка.Комусь більш подобаються западно-сибірські комусь русько-европейські,але тільки лайка насправді дасть насолоду при полюванні на кабана.
Це не правда. Багато років тримав лайки і полював з ними. Для полювання на кабана ці собаки не підходять. Тут у пості 2150 написав чому. Не буду повторюватися: http://uoor.com.ua/forum/ukr/messages.php?page=107&theme=143

кей;237583 сказав(ла):
З лайками полюють і по птиці і по хутровому.
Правда. Птиця борова, хутро - білка, куниця.

кей;237583 сказав(ла):
Зрозуміло,що гнати з голосом лайка зайця небуде - так це й непотрібно для лайки.
Може для лайки і непотрібно, але потрібно для мисливця. Та лайка так не може.

кей;237583 сказав(ла):
А добрати підранка ( будь -якого) то це завжди.
Лайка погано ходить по кров'яному сліду. Намагається знайти звіра верхнім чуттям і в кінці-кінців втрачає звіра та відволікається на іншу звірину.

кей;237583 сказав(ла):
Лайки нероблять стійки по птиці,але з часом власник сам зрозуміе коли собака щось знайшов по його поведінці.
Так можна полювати з любою собакою. Навіть з сільським двортер’єром.
 

kazbek

Мисливець
Я видел двортерьера которая при виде ружья всем охотникам в глаза смотрит что бы взяли на охоту и любого зайца-подранка принесет.Три недели назад ранил ее неопытный охотник-одна дробина срикошетила от лопатки и вышла так ее(Ладу) в машину и к ветеринару.Уже снова на охоте. Стрелку-втык по полной и за собаку и за испорченную охоту.
 

saeco

Мисливець
krushel;236526 сказав(ла):
Доброго дня, лише минулого року почав полювати. Попробував по зайцю, качці, кабану. Зрозумів що хочу взяти пса, оскільки люблю чотирилапих та і той що біля хати вже старий. Ну і на полюванні цікавіше) (усвідомлюю що ним треба буде займатись і це велика відповідальність)
цікавить пес по зайцю і кабану (можливо я ще по-делетантськи висловлююсь, але все ж). Норних не дуже хочу, не подобаэться перспектива викопувати їх)
проживати буде біля хати, де велика територія, збоку маю озеро. тобто бігати буде де.
Поки що зупинився на таких породах: курцхаар (або дратхаар), гонча (естонська або карпатська), фокстерєр.
Вислухаю усі поради, бажано аргументовані. Дякую.
П.С. важливо, щоб пес був спокійним до дітей
Ви привели різні собаки, які спеціалізуються на різних системах полювання. Цих собак порівнювати некоректно. Рівняння з 3-ма невідомими.
 

krushel

Мисливець
saeco;237714 сказав(ла):
Ви привели різні собаки, які спеціалізуються на різних системах полювання. Цих собак порівнювати некоректно. Рівняння з 3-ма невідомими.
але я виділив бажані напрямки полювання, усвідомлюю, що універсального нема, але якусь з них точно оберу)
 

VADAS67

Слідопит
Беріть Карпатьця і будете задоволені як на охоті так і в побуті.
 

собаколюб

Слідопит
Карпатці як і будь-які інші собаки потребують виховання! Але в більшості випадків вони дуже хороші компаньони, мисливці, друзі... А ще добрі сторожі.
Я своїх карпатців можу "скрутити в баранячий ріг" і знаю точно, що навіть косо не глянуть.
З дітьми вони також гарно ладять. І згодом ваша дитина скаже що це і іі найкращий друг.
Але,знову ж таки,це вам скажуть всі.
Краще сходіть на полювання з колективом де є собаки,яких ви бажаєте, і подивитися самі.
 

krushel

Мисливець
собаколюб;237944 сказав(ла):
Краще сходіть на полювання з колективом де є собаки,яких ви бажаєте, і подивитися самі.
дякую за розгорнуті відповіді, але тут якраз проблема з тим щоб подивитись на карпатців, там де я полюю переважно лайки і ягдтерєри
 

Вадим13

Новачок
приходилось охотится с разными собаками, но как держал фоксов с 17 лет, так (для себя)лучше собаки не нашел. у всех собак есть плюсы и минусы. может у фоксов и не больше всех плюсов, зато минусов меньше всех))). учитывай как часто ты охотишся, где - дома или на выезде. где живешь - дом или квартира. советую подумать о минусах, например согласно наших правил в сезон охоты на птицу с гончими ходить в угодья запрещено. хотя если егерь терпит...
 

krushel

Мисливець
Вадим13;238017 сказав(ла):
учитывай как часто ты охотишся,
десь 1 раз на 2 тижні

Вадим13;238017 сказав(ла):
где живешь - дом или квартира
дім

Вадим13;238017 сказав(ла):
где - дома или на выезде.
переважно на виїзді і на 1 день

про фокса думав, враховуючи його розмір) але патріотичність тягне до нашої породи і він ніби універсальний
 
  • Like
Reactions: crp

dom55552009

Новачок
В мене дратхаар, так він краще працює по птиці. Но як випадає змога то і зайця, і лису виганяє (з кущів, очерету...), але всеж таки він кращій по птиці.Це моя думка!
 

Вадим13

Новачок
охота с гончими как и охота на норах иногда непредсказуемо затягиваются, что очень неудобно на выезде.
 

Вадим13

Новачок
я охочусь с парой фоксов. на все виды дичи и вполне успешно. они находят и подают перепела , выгоняют из камыша и подают с воды утку,выгоняют зайца и доберут подранка, выгонят лису из норы,не боятся атаковать и кабана. только для такой универсальности надо охотится гораздо чаще чем 3-4 раза в месяц и как можно чаще гулять и натаскивать собак. я бы советовал Вам легавую . а если не охотиться на норах (охота на норах толпой часто заканчивается раскопками)то можно и фокса.
 
Зверху