Дозатор

StuDenT1

Мисливець
"Барсом" ніколи не стріляв. Проте, мій товариш до сих пір простроченим з ТОЗ-34 крижнів б'є, але споряджає тільки через ваги.
Дрібнодисперсні, як "Крук", "Сунар", "Нобель" GM3, можливо і "Барс" - тільки через ваги. ІМХО.
Нобель никак не мелкодисперсный. Крук тоже можно объемным методом дозировать, только вот он дозатор засирает сильно
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Проте, мій товариш до сих пір простроченим
А он весь просрочен. Тем не менее банка Барса, нынче, стоит от 500 грн за 400 г.
Как и Сокола, от 300-350 грн за 200-250 г.
Ни тот, ни другой не залеживаются больше 1-2 суток.
 

Varjag229

Слідопит
З 1999 року стріляв "Круком", по пару банок - "Сунар-35" та "Сільвер" - Б .
Останніх 3 роки - "Нобелями". Подобається чистота стволів, а результати стрільби - не гірші, - аби правильно взяв випередження і не зупинив стволи.
П.С. Гроші рахую, тому не розумію, за що платити такі суми за "Сокіл" і "Барс", термін придатності яких закінчився років 20 тому, коли є дешевші (в перерахунку на один постріл), свіжі, а значить безпечніші, з більш стабільними наважками в різних партіях "Нобелі", для яких ще й купа проведених відстрілів на різних комплектуючих ?
 

север

ветеран форуму
надійна команда
З 1999 року стріляв "Круком", по пару банок - "Сунар-35" та "Сільвер" - Б .
Останніх 3 роки - "Нобелями". Подобається чистота стволів, а результати стрільби - не гірші, - аби правильно взяв випередження і не зупинив стволи.
П.С. Гроші рахую, тому не розумію, за що платити такі суми за "Сокіл" і "Барс", термін придатності яких закінчився років 20 тому, коли є дешевші (в перерахунку на один постріл), свіжі, а значить безпечніші, з більш стабільними наважками в різних партіях "Нобелі", для яких ще й купа проведених відстрілів на різних комплектуючих ?
Какой Нобель даст стабильный выстрел , как Сокол, Барс, Сунар, Белый медведь и не "просядет" при -20 на картонной прокладке, войлочных, древесно-волокнистых пыжах и закатке дульца гильзы закруткой?
Так, чтобы на 100% быть уверенным в выстреле?
Далеко не все охотники перешли на "звездочку" и контейнера.
При + температуре не оговариваем.
П.С. Поверьте, возьму за основу Ваш дельный совет, проверенный на практике.
П.С.С. Готов провести сравнительный эксперимент, на указанных комплектующих, в -20 С!!!
Дистанция стрельбы 35 метров!
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
"Крук" отлично дозируется на советском "военохотовском" дозаторе. Правда из всех щелей сыпятся его излишки, грязно все вокруг, но порция отвешивается довольно точно. Потому что порох "Крук" имеет высокий УДЕЛЬНЫЙ ВЕС, по народному - "тяжелый" и поэтому отлично проваливается в мерку, т.е. дозируется :) Примерно такого же плана порох "Барс".

Через военохотовский дозатор дозировал такие пороха как "Сокол", "Барс", "Сунар", "Тахо", "Крук", "СП-Спорт", "Сильвер". Хуже всего дозируется "Сильвер" - частицы-пластинки очень тонкие, безвесные, сильно электризуются и липнут к стенкам, короче - плохо. Лучше всего "Сунар" и "Крук", но см. выше - с "Круком" много грязи.

Таким прибором, как в этой теме - не пользовался, как работает ХЗ.
 

Varjag229

Слідопит
Для Севера. На "Нобелях" закатку "буртиком" не використовував.
До "мінус" 15 град. С застосовував пластиковий обтюратор (з м. Рівне - "ковпачок") + ДВП (СРСР - пачки по 200 шт.) або "Діана" (міряв штангелем - практично ідентичні по діаметру, жорсткість - теж подібна, на відміну від ДВП з "Козаків" та "Vutka"). У 12 калібрі - сподобався С7 (М688 х 1,55 г. /31,5 г. або 30,5 г. х зірка з докруткою). Непогано у 12 калібрі показав себе А0 з наважкою М686 х 1,75 г ./31,5 г х зірка х закрутка.
У 16 калібрі - А0 (М686 х 1,55 г./28 г. х зірка з докруткою). ПО (Рівне) х ДВП (СРСР) х зірка х закрутка. Гільзи - пластикові (Nobel Т5 та B&P Т4 зелена).
На більші морози пробував папкові гільзи 12 кал. з "Жевело-Н" на С7, але картонна прокладка "Діана" 3 мм х пиж "Діана" х шрот х зірка та закрутка. Наважки ті самі.
П.С. Хронографа не маю. Осип перевіряв по "стінках" снігу з 50 кроків (приблизно 35 м.). Рушниці - Buhag mod. II AE (12 кал.) та Іж-57 Ш (16 кал.). Номера шроту - №№3, 2, 1, 0.
 

KFoR

Зброяр
C7 збирав через мірки на лі2 1.58 на 32 з 688 стабільність швидкості 393-398 м/с і це через мірки. С7 просто ідеально дозується :)
 

KFoR

Зброяр
Какой Нобель даст стабильный выстрел , как Сокол, Барс, Сунар, Белый медведь и не "просядет" при -20 на картонной прокладке, войлочных, древесно-волокнистых пыжах и закатке дульца гильзы закруткой?
Так, чтобы на 100% быть уверенным в выстреле?
Далеко не все охотники перешли на "звездочку" и контейнера.
При + температуре не оговариваем.
П.С. Поверьте, возьму за основу Ваш дельный совет, проверенный на практике.
П.С.С. Готов провести сравнительный эксперимент, на указанных комплектующих, в -20 С!!!
Дистанция стрельбы 35 метров!
Як перевіряти будете? Опишіть технологію "експерименту"
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Цікаво яка історія данного дозатора на сьогодні ? Привели в порядок ? Випробовували ?
Не-а!
Лежит себе, кушать не просит. Нужды, особой, в нем не испытываю. Патроны у меня не сотнями расходятся.
Может быть, когда-нибудь руки и до него дойдут.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Як перевіряти будете? Опишіть технологію "експерименту"
Я не экспериментатор- я охотник!
Тем более, НС на указанных выше комплектующих-это самопал.
Он для них не предназначен.
А все картонные прокладки и ДВП-войлочные пыжи, под него, это от нищеты украинских охотников. Ну, и от их вечного желания что-нибудь к чему-нибудь приспособить!
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Так давайте технологію, є спортивний інтерес :)
У меня хронографа нет!
Хотя НС для мороза мне интересен!
Но он же- только под пластик? А пластик на морозе- не комильфо? При -20С?:confused:
Или он и под войлок-ДВП-пробку заточен?!
 

KFoR

Зброяр
У меня хронографа нет!
Хотя НС для мороза мне интересен!
Но он же- только под пластик? А пластик на морозе- не комильфо? При -20С?:confused:
Или он и под войлок-ДВП-пробку заточен?!
Тобто швидкості буде достатньо? для "чистоти" експерименту я б нобель зарядив з пластиком (обтюратор) а сокіл з прокладкою. Все інше ідентично? Чи снаряд 32 грами?
 

Vov-1

Зброяр
У меня хронографа нет!
Хотя НС для мороза мне интересен!
Но он же- только под пластик? А пластик на морозе- не комильфо? При -20С?:confused:
Или он и под войлок-ДВП-пробку заточен?!
Стріляв в папкові гільзі на войлоку+ пробка...Сподобавсь більше ніж на ,,соколі"...Правда ,,сокол" з свіжих...
 
Зверху