Вибір рушниці початківцем

pio

Мисливець
Не так давно я придбав свою рушницю, пам'ятаю як вибирав і хочу поділитись:

Так, то я подумував про зброю, але якось все було не рішуче. Випадково, коли почув тему полювання серед друзів, почав розпитувати, розказав що мені теж цікаво. Мене прийняли в коло спілкування, запросили в гості, тематично, і я скористався цим.

Тоді я багато читав інтернет на цю тему і визначав "основні" характеристики рушниці, яку би я купив. Прийшов до того, що хочу 20 калібр, одноствольну переломку, в основному думав про кулю. Так, пішов радитися до друзів, я їх знаю і поважаю. приблизна розмова:
- мені подобається така: 20к, однозарядна
- ні, потрібен другий постріл
- ок, 20к, вертикалка
- ні, там всякі доводи, бери першу 12к

Так, я декілька разів дякував друзям за те, що підказали купити таку рушницю, яку не впевнений коли зможу захотіти поміняти. А кулею стріляти після першого року став зрідка.

Розкажіть як ви вибрали свою першу рушницю.
 

pio

Мисливець
Оо, я почитаю. Скажите такой вопрос: хотели ли стрелять пулей? Просто я тут рядом видел то, о чем я думал, но со временем поменял свое мнение)
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда

pio

Мисливець
Ну может не так багато, як потрібно. У меня был стереотип, с детства, с села. Я знал, что вертикалка круто)) Горизонталки, когда выбирал, просто не рассматривал. Вот только теперь стал замечать что они очень ничего.
 

Старина Хэмп

Мисливець
Штейнгольд "Все об охотничьем ружье" и "Настольная книга охотника-спортсмена" в двух томах. Совет : до изучения как минимум этих двух книг охотой не заниматься.
 

pio

Мисливець
я з дитинства з села. стереотипів немає. тоді було головне - рушниця, будь-яка.
тоді просто не задавався таким вопросом. Просто бачив як дядьки на це дивляться)

Штейнгольд "Все об охотничьем ружье" и "Настольная книга охотника-спортсмена" в двух томах. Совет : до изучения как минимум этих двух книг охотой не заниматься.
Бутурлин, две книги. И еще с 20 других.
 

Optimum

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
Ну, я купив Меркель у 12 калібрі. Зараз би вибрав іншу, як у Вас на аватарці, або німецьку горизонталку, або таку, яку копіювали з німецької горизонталки.
А фотки есть?
 

kef

Зброяр
А нащо створювати додаткову тему, якщо є основна і в ній безліч порад та відгуків. ;):)
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Гарний вибір як для першої рушниці.
Ой, ли? Там сужения, отнюдь, не для новичка, ИМХО.
Тем более, новички, как правило, испытывают на бой свое первое ружье и дробью, и картечью, и пулей. Меркель, отнюдь, не лучшее решение для подобных экпериментов.
Да и результат, в виде поддутых чоков появится очень быстро.
 
Останнє редагування:

ТАР

Снайпер
Ой, ли? Там сужения, отнюдь, не для новичка, ИМХО.
Тем более новички, как правило, испытывают на бой свое первое ружье и дробью, и картечью, и пулей. Меркель отнюдь не лучшее решение для подобных экпериментов.
Да и результат, в виде поддутых чоков появится очень быстро.
Ну, от пуль человек уже отказался).
 
  • Like
Reactions: pio

север

ветеран форуму
надійна команда
Ну, от пуль человек уже отказался).
:)
Для раздутия чоков, зачастую, "крутым" немцам и крупной дроби с картечью хватает!;)
П.С. Поэтому их и не люблю. Неженки. Тот же Зауэр 8, например, намного практичней.
 

Fonex

Снайпер
Ой, ли? Там сужения, отнюдь, не для новичка, ИМХО.
Тем более, новички, как правило, испытывают на бой свое первое ружье и дробью, и картечью, и пулей. Меркель, отнюдь, не лучшее решение для подобных экпериментов.
Да и результат, в виде поддутых чоков появится очень быстро.
Просто, так повелось со времен СССР, когда у рядового охотника было только одна единица оружия и это был гладкоствол(в силу ряда причин), а решать охотничьи задачи нужно было разные...Вот и "универсализировали" люди свои ружья, пуская из них всевозможные заряды...Нормально, когда оружие выполняет те задачи, под которые оно сделано и если охотник предпочитает разные виды охот, то нормально, когда оружие он имеет разное под эти охоты, так делают во всем мире. У нас, зачастую, осталась "та старая схема", о которой писал выше...ИМХО
 
Зверху