Вибір першої рушниці для полювання

Небраконьер

Moderator
Команда форуму
ТС, за такие деньги поищите себе ИЖ-27 в 16 калибре, как первая любовь, раз и на всю жизнь.
 

Optimum

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
Да купите новый турецкий бокфлинт и не парьтесь с выбором металлолома, Вас как нового 100% обманут при покупке старого ружья.
А в магазине и оплата частями есть через приват.
И гарантия, и вернуть можно.
 

Мишко К36

Слідопит
Да купите новый турецкий бокфлинт и не парьтесь с выбором металлолома, Вас как нового 100% обманут при покупке старого ружья.
А в магазине и оплата частями есть через приват.
И гарантия, и вернуть можно.
З вашого дозволу добавлю.
Добре вибирати екземпляр і в магазині,ідеально з досвідченою людиною.Продавці, покупця що не добре або зовсім мало знається на виборі зброї,звуть "аватар", і злегка підсунуть залежані переберки.
 

Optimum

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
З вашого дозволу добавлю.
Добре вибирати екземпляр і в магазині,ідеально з досвідченою людиною.Продавці, покупця що не добре або зовсім мало знається на виборі зброї,звуть "аватар", і злегка підсунуть залежані переберки.
Нае*бать могут и опытного, что видел не раз.
 

Ярослав Чечен

Слідопит
Ось і настав час вибору першої рушниці для полювання вибираю між Мц 20-01 та Иж 18 шановні форумчани чекаю вашої поради
Я не совсем понимаю, зачем Вы спрашиваете, какое ружье Вам выбрать. Ведь Вам с ним охотиться, какое больше нравится такое и берите. Лично я если б выбирал между мц 2101 и иж 18, то взял бы иж 18.
1) 12 калибр ружья предпочтительней для охоты, (если побаловаться то можно и 20-й выбрать и 28 и 32), выбор патронов больше в 12 кал. если снаряжаете патроны самостоятельно то в 12 кал. выбор комплектующих и порохов больше.
2) вес иж 18 меньше чем мц2101.
3) мц 2101 только условно можно назвать трехзарядным ружьем, перезарядить иж 18 можно быстрее в случаи необходимости, а такая необходимось будет.

Так что решайте, а вообще правильно здесь советуют, в пределах, 400 у.е можно взять неплохую двустволку.
 
Я не совсем понимаю, зачем Вы спрашиваете, какое ружье Вам выбрать. Ведь Вам с ним охотиться, какое больше нравится такое и берите. Лично я если б выбирал между мц 2101 и иж 18, то взял бы иж 18.
1) 12 калибр ружья предпочтительней для охоты, (если побаловаться то можно и 20-й выбрать и 28 и 32), выбор патронов больше в 12 кал. если снаряжаете патроны самостоятельно то в 12 кал. выбор комплектующих и порохов больше.
2) вес иж 18 меньше чем мц2101.
3) мц 2101 только условно можно назвать трехзарядным ружьем, перезарядить иж 18 можно быстрее в случаи необходимости, а такая необходимось будет.

Так что решайте, а вообще правильно здесь советуют, в пределах, 400 у.е можно взять неплохую двустволку.
В 12 калибре выбор "комплектующих и порохов" больше...
А в 16 мало что ли... Или в 20м ???!!!
Не пугайте человека :);););)
С Ув!!!
 

Небраконьер

Moderator
Команда форуму
Так же подержу первое ружье, как двухстволку, в том что всегда можно быстро и тихо перезарядиться на другие патроны. Как бывает, у нас примеру речка не большая, ходим на утку, а рядом сразу луг, там за частую перепела. Кто с двухстволками, быстро и тихо патроны сменили с № 5-6 на №9, а те кто с п/а как начнут клацать да шуметь))))))).
 

Стас1976

Новачок
Друже, доброго дня.
Колись було таке "звання"- кандидат в мисливці. Це коли молодий хлопець, очі до полювання горять, ноги готові за зайцем підошви стерти по оранині, а перечисати чагарник, або болото- що раз плюнути. Але.... зброю купувати ще трошки ранувато за віком, тому ходили не з рушницею, а з рюкзаком)) та палкою.... "Кандидатами" часто були діти самих мисливців.
Траплялось, кандидату хтось давав свою зброю пройти по полю, стрельнути, чи просто понести- тоді кандидат ставав самим щасливим на цьому полі. Щасливіший за нього був тільки заєць, що втік з-під ніг мисливця))))
Я до чого розвів таку байку.
Не беріть в цьому сезоні нічого. Заведіть пса, "припишіться" в колектив, походіть сезон без зброї. Впевнений- Вам не відмовлять дати потримати рушницю, стрельнути, чи пройтись десь кілометр- другий. Більше того, під кінець цього сезону Ви вже будете знати, що хочете та й скільки та двудулка коштує. А до другого сезону вже й пес підросте. А з ним добре. ой добре !
схиляюсь до думки, що одностволка та МЦ 20 як перша, та основна на перших порах зброя - це не є найоптимальніший вибір.
Може, після перших полювань загоритесь п/а- але потім також зрозумієте, що, як хтось сказав вище в цій темі - до МЦ2001 треба прийти. Так от до п/а також треба прийти)))))
Успіху
 

иж 18

Слідопит
Друже, доброго дня.
Колись було таке "звання"- кандидат в мисливці. Це коли молодий хлопець, очі до полювання горять, ноги готові за зайцем підошви стерти по оранині, а перечисати чагарник, або болото- що раз плюнути. Але.... зброю купувати ще трошки ранувато за віком, тому ходили не з рушницею, а з рюкзаком)) та палкою.... "Кандидатами" часто були діти самих мисливців.
Траплялось, кандидату хтось давав свою зброю пройти по полю, стрельнути, чи просто понести- тоді кандидат ставав самим щасливим на цьому полі. Щасливіший за нього був тільки заєць, що втік з-під ніг мисливця))))
Я до чого розвів таку байку.
Не беріть в цьому сезоні нічого. Заведіть пса, "припишіться" в колектив, походіть сезон без зброї. Впевнений- Вам не відмовлять дати потримати рушницю, стрельнути, чи пройтись десь кілометр- другий. Більше того, під кінець цього сезону Ви вже будете знати, що хочете та й скільки та двудулка коштує. А до другого сезону вже й пес підросте. А з ним добре. ой добре !
схиляюсь до думки, що одностволка та МЦ 20 як перша, та основна на перших порах зброя - це не є найоптимальніший вибір.
Може, після перших полювань загоритесь п/а- але потім також зрозумієте, що, як хтось сказав вище в цій темі - до МЦ2001 треба прийти. Так от до п/а також треба прийти)))))
Успіху
На счёт не покупать ружьё я с вами не согласен, нужно купить ружьё, но в хорошем состояние и не переплатить, чтоб в случае если вам не подошло, вы его могли продать без потери денег.
 

Maxxxx7×62

Новачок
Друже, доброго дня.
Колись було таке "звання"- кандидат в мисливці. Це коли молодий хлопець, очі до полювання горять, ноги готові за зайцем підошви стерти по оранині, а перечисати чагарник, або болото- що раз плюнути. Але.... зброю купувати ще трошки ранувато за віком, тому ходили не з рушницею, а з рюкзаком)) та палкою.... "Кандидатами" часто були діти самих мисливців.
Траплялось, кандидату хтось давав свою зброю пройти по полю, стрельнути, чи просто понести- тоді кандидат ставав самим щасливим на цьому полі. Щасливіший за нього був тільки заєць, що втік з-під ніг мисливця))))
Я до чого розвів таку байку.
Не беріть в цьому сезоні нічого. Заведіть пса, "припишіться" в колектив, походіть сезон без зброї. Впевнений- Вам не відмовлять дати потримати рушницю, стрельнути, чи пройтись десь кілометр- другий. Більше того, під кінець цього сезону Ви вже будете знати, що хочете та й скільки та двудулка коштує. А до другого сезону вже й пес підросте. А з ним добре. ой добре !
схиляюсь до думки, що одностволка та МЦ 20 як перша, та основна на перших порах зброя - це не є найоптимальніший вибір.
Може, після перших полювань загоритесь п/а- але потім також зрозумієте, що, як хтось сказав вище в цій темі - до МЦ2001 треба прийти. Так от до п/а також треба прийти)))))
Успіху
Ходив два роки в колективі без зброї та з псом
 

Небраконьер

Moderator
Команда форуму
Не беріть в цьому сезоні нічого. Заведіть пса, "припишіться" в колектив, походіть сезон без зброї.
ТС думаю не зря так написал в первом посте. С УВ.

Ходив два роки в колективі без зброї та з псом
 

kef

Зброяр
Придбав.Пристріляв. Пополював і потім вирішив ,що і для чого. Сам починав з ІЖ - 18 в 12к. ..полював тривалий час і досить успішно. За такий бюджет в 400 дол.,то можна придбати не поганого тоза 34 чи Іжа 27..або щось з горизонтальним розташуванням стволів цих виробників. А тоді буде зрозуміло, що душа бажає .
 

Стас1976

Новачок
Добре. я випустив аргументи. Справа далеко не в тому- скільки кілометророків проходив без зброї.
1. Завдання в першу чергу - почути відгуки мисливця про його зброю, та як вона саме йому служить в тих умовах, де Ви будете полювати. Погодьтеся- добра рушниця з човна в Дніпровських плавнях в листопаді, та добра рушниця в серпні в долині річки Десна кілометрів 100 вище Чернігова- то дві абсолютно різні добрі рушниці. Ваш вибір, на мою думку, - добра рушниця на кукурудзяному полі в сумерках за кабаном.
2. По заявленій ціні рушниці добре купуються. Але потім за ті ж гроші майже не продаються. А перереєстрацію раз на три роки пройти треба.
3. В колективі завжди є люди, які "СВОМУ ХЛОПЦЮ" допоможуть з покупкою. Хтось незадорого продає, бо здоров'я нема ходити, комусь захотілось нову цяцьку, а дві одиниці- то є зайве. Обставин життєвих безліч. Регулярно проскакують недорогі варіанти.
4. Рекомендую- і маю аргументи- до питання "лягла- не лягла в руку" підійти творчо. В заявленій ціновій категорії зброї підігнати приклад під стрілка під силу майстру середньої кваліфікації та й зовсім не є дорого. Хай Вас не страшить, що можливо, приклад прийдеться врізати, підшліфувати, може трошки наростити, а потім перевоскувати. Головне, щоб він не був тріснутий , а механізми цілими. А от питання ваги зброї та її калібр - на це подивіться уважно. Я зі своїми 70 кілограмами ваги й ростом 1,75 впевнено почуваюся з німчиком 16 калібру, а мій товариш- дядько під два метри зростом й вагою за центнер - мою рушницю не сприймає. Вона йому не зручна. Йому подавай зовсім інший сайз....
Яка мораль- чим більше Ви рушниць потримаєте в руках, стрільнете- тим кращу уяву будете мати- що Ваше.
 

Серг-Кл

Слідопит
Позволю себе вставить 5 копеек, так как также в свое время стоял перед не легкой задачей выбора первого ружья и аналогично смотрел на иж 18 и его братьев, да и мцху не выпускал из виду, но все по порядку:
ИЖ-18 не самый плохой выбор если - с этим ружьем нужно ходить 50 км, если Вы отменный стрелок и достаточно одного выстрела, с засидки или подхода, если есть барбос который на блюдце выставит дич и останиться только спустить курок, если вы плотного телосложения))) во мне 76 кг, взял ружье на смотрины 18й в 12м калибре и патрон с навеской 36г... Я прикинул так, недели через две плече перестанет болеть и я смогу опять ходить на охоту, если врач разрешит))) отдача такая, что стрелять из него такими патронами лично я больше не хотел. 24-28 еще в пределах разумного! Представьте что на охоте вы будете выцеливать тот самый верный выстрел только по тому, что он только один, а охота это практика это потом можно не стрелять второй раз, а сейчас задача попадать, а то ведь так весь запал пройдет)) и я всегда бы помнил про отдачу))) Имхо 2 выстела и никакой курковки это все потом если захотите. Недостатки: достаточно ощутимая отдача, один выстрел (а если крыжень налетит))) хотел бы сказать, что плюс это вес, но это все таки минус если использовать большие навески.
МЦ - это больше, как по мне, пулевое ружье, промысловое. Магазин выпадает, патроны утыкаются, 20 калибр к навыкам стрельбы очень строг. Сейчас в угодиях не столько дичи, чтобы терять время на клацанья затвором. Игрушка, их продают в отличном сохране только по тому, что применение это ружья ну очень специфическое и у многих оно годами пылится в сейфе. Ваша задача сегодня максимально упростить себе жизнь на охоте, сосредоточиться на технике стрельбы, повадках зверя, красоте природы... А уже сейчас накидываете себе спотыкачек! Бывают моменты когда нужно быстро перезарядиться, сменить патрон и прочее с МЦ, хз может для многолетнего владельца это не проблема, но для новичка могила. Лопает ложа, нужно пилить доводить... Не повторяйте чужих ошибок, онли два ствола, хоть вертикалка, хоть горизонтала имхо лучше первое, да хоть полуавтомат в конце концов. Потеряете время, силы нервы, соедства и все равно прийдете к "классике"))) Охота это наслаждение и никакие мелочи не должны Вам ее испортить!!! Все имхо, всем бобра!!!
Псы: оба ружья имеют только одно не сменное дульное сужение т.е. выбор дистанции для стрельбы будет варьироваться патроном... Вам прежде нужно исходить от видов охот и приобрести максимально покрывающее эти виды ружье.
Секунда юмора:
Два еврея сидят на берегу со спиннингами. Один другого спрашивает:
Рабинович, ви таки знаете как кидать блесну?
– Нет... а ви?
– Да!
– Что «Да»?
– Тоже нет!
 
Останнє редагування:

ПИЛЬНУЙ

Мисливець
Я ходив, років десять, з третього класу;):D
Я теж пам’ятаю як ще малим просився на полювання а батько каже що там мисливці матюкаються тобі ще це чути не можна, але я його в п`ятницю так задовбу що приходилось в неділю брати мене на нашу сторону (в радіусі 3-5км від домівки) ото було щастя:D а як з колективом мене візьме то це вобще було щось неймовірне... послухати як вони один з одного прикалуються і підколюють, посидіти під скиртою салка під жарити, а ще хтось із дідів дасть бахнуть:rolleyes:
А як підемо до себе то як на зло тільки пройдемо перше поле чи город з біряном, чи берег, обов`язково вибіжить перший косий батько його трісне і зразу додому, а я сою, кажу Давай ще пройдемось а він каже що ні, одного добули і хватить.
Було время...
Вже такого не буде:oops:
 

ПИЛЬНУЙ

Мисливець
Тепер по темі, я починав з тоз-63 16к
На мою думку не підходить для новачка,
Чого: ( важкі спуски курків, небезпечні в мокру і морозну погоду, важкувата.)
На мою думку краще підійде иж-17 чи иж-18 в (16-20-28калібру) легке, маневрине, економне.
 
за вказану суму можна пошукати півавтомат, бажано із змінними чоками та патронником 76 мм. і приклад там легко підлаштувати під себе - і не один старий мисливець за вас потішиться на більшості сучасних полювань. тай звіра зарас не так багато щоб дати йому можливість піти до більш досвідченого мисливця!
часи совкового дефіциту давно скінчились, півавтомати однозначно випереджають навіть дводулки, звинайно якщо ви вибираєте зброю не на браконєрку(там критерії протилежні).
хоча сам полюю з Іж-27 більше 20 років, раджу совкового брухту до рук не брати бо прийдеться роками не витрачати нерви - дуже важко пристріляти під себе, якщо не лягла одразу.
 
[QUOTE = "Maxxxx7 × 62, post: 891328, member: 28463"] Какую бы вы посоветовали? [/ QUOTE]
Только двустволку она Дисциплинирует стрелка
 
Зверху