Ваше ставлення до випробувань, змагань та інших кінологічних заходів

"Чи брали ви участь у випробуваннях/змаганнях?


  • Кількість людей, що взяли участь в опитувані
    33

Ohotnik47

Слідопит
Без реальних змагань і випробувань не буде толкових собак, незалежно від породи.
В мене якщо лайка до двох років нормально не запрацювала - їде до когось охороняти двір , а я починаю знову.
 

Agrowest

Мисливець
Вся проблема, я думаю кроется в подготовке собак.
- згідний на всі 100%
Без реальних змагань і випробувань не буде толкових собак, незалежно від породи.
- теж правильне твердження!!!
Перша рушниця і вихід в поле в 45 років, перша собака в 46 років, (на даний час- дратхаар 2,5 років) Був повний неуч по собакам, зараз йду на випробування чи змагання як на екзамен в школі, без підготовки ніяк.
 

VS1975

Снайпер
Я, до начала всей этой хрени на Донбассе , покатался много по таким мероприятиям. Не имея ни каких знакомых экспертов, не разу не уехали без диплома. Потому как, если собирался куда ехать, забивал на все и недели с полей не вылазил, готовил собак. Сколько я на смотрелся и на слушался не до вольных хозяев. Притензии к экспертам, сопли, слюни, моя собака самая лучшая, дайте диплом, а по факту, смотришь на роботу и думаешь, позорище. Также ,не раз наблюдал как снимались собаки, очень хороших знакомых экспертов.
Один раз, приехал за 100км. На испытания по фазану, не одного знакомого лица. Потянули жребий, ну мы как обычно, в самом конце, начало где то в 8, что-то около тридцати собак, целый день в поле под солнцем, а прошедшие участники один за другим эксперта сначала обхаживают , а потом хают.
В общем, вышли мы в поле около пяти вечера. Результат половина собак без дипломов, всего два Д2, у Бретона и у нас. Местная публика, когда результат услышала, бегают вокруг меня, как?как? я на кобеля кивнул, говорю у него спросите.
Такая же ситуация и по выставкам, стабильно 1е-2еместо, без знакомых.
Вся проблема, я думаю кроется в подготовке собак.
Охота это охота, здесь допустимы вольности, а если Вы привезли собаку на испытания, будьте любезны подготовить её как следует, чтоб как говорится, не стыдно было людям показать!
Я, двумя руками За такие мероприятия.
От сказав чоловік - краще не придумаєш. + 100.
 

Вячеслав_Л.

Новачок
главная проблемма не получение диплома, а тот зверь за работу по которому диплом получают. В большей степени это какасается лаек. Так лайки в основном - кабан, барсук, куница, при этом на этих зверей нет возможности получить лицензию. В итоге нет смысла притравливать лайку только ради диплома, т.к. реальной охоты максимум 1-2 раза в год и то по кабану на лицензии. Лучше без диплома, но зато по тому зверю или птице, который есть в угодиях. Заранее препрежу нарекания, что лайка не легавая, но скажу что держать дипломированую собаку без ее использования это еще хуже.
 

Yura_83

Moderator
Команда форуму
главная проблемма не получение диплома, а тот зверь за работу по которому диплом получают. В большей степени это какасается лаек. Так лайки в основном - кабан, барсук, куница, при этом на этих зверей нет возможности получить лицензию. В итоге нет смысла притравливать лайку только ради диплома, т.к. реальной охоты максимум 1-2 раза в год и то по кабану на лицензии. Лучше без диплома, но зато по тому зверю или птице, который есть в угодиях. Заранее препрежу нарекания, что лайка не легавая, но скажу что держать дипломированую собаку без ее использования это еще хуже.
Не можу не погодитись з Вами... На жаль Ви праві, сьогодні лайок котрі працюють кабан,куна - одиниці.
 
З Вами не погоджусь. Зараз є багато лайок як1 прекрасно працюють кабана 1 куна.З лайкою прекрасне полюваня на фазана 1 качку. по цим видам також можна проводити 1спити.Притравлювати по кабану потр1бно щоб не загубити генетичну ун1версальн1сть породи як результат тяжко1 прац1 багатьох покол1нь мисливц1в.А умови полюваня з часом можуть пом1нятися .Якщож ми опустим руки 1загубим таку ун1кальну породу наступн1 покол1ння мисливц1в нам цього не простять.
 

Yura_83

Moderator
Команда форуму
З Вами не погоджусь. Зараз є багато лайок як1 прекрасно працюють кабана 1 куна.З лайкою прекрасне полюваня на фазана 1 качку. по цим видам також можна проводити 1спити.Притравлювати по кабану потр1бно щоб не загубити генетичну ун1версальн1сть породи як результат тяжко1 прац1 багатьох покол1нь мисливц1в.А умови полюваня з часом можуть пом1нятися .Якщож ми опустим руки 1загубим таку ун1кальну породу наступн1 покол1ння мисливц1в нам цього не простять.

Руки опускати - НІ В ЯКОМУ РАЗІ!
Все ж таки, я вірю, що здоровий глузд візьме гору!.

Щодо Лайки, лайка це спритність, розум, краса, злоба і тп..... Саме лайка була моя перша мисливська собака...

ЗСЛ Лай ДII- К.В., Д II-Б.В. екст. відмінно, походив по собаках Волкова В. Хмельницький . До речі на випробуваннях отримав Д II по борсуку, хоча у природі зустрічі із ним не мав ніколи, кров - не вода).
upload_2020-2-15_9-26-27.png
 
Обратил внимание на некую алогичную несростуху, а именно пород охотничьих собак великое множество и притом охота с собакой разрешена только с собакой у которой есть "поспорт собаки охотниьей породы" и этим яко бы стимулируется сама деятельность охотничьего собаководства так как простые собаки к охоте недопускаются! - Вроде все ясно и вопросов нет.
Однако теже охотничьие породы преминяются безобразно и далеко непрофильно и я могу гдето согласится с теми охотниками которые хотят ходить на охоту с дворняжками а их заставляют покупать собак, на какой ляд покупать легавую когда на того же фазана можно охотится с лайкой,спаниэлем, биглем, таксой и многими другими чем отличается от их роботы робота красавчика Тризора тем более если Тризорчика хорошо воспитать и подготовить в силу его анатомических возможностей?
Это обстоятельство и дает почву для обидных эпитетов в сторону всего собаководства таких как - это и барыжня и корупция и стремление выудить с охотников деньги любыми способами. И поэтому всегда есть охотники которые реагируют игнором на правила, нормы и законоы. А должно быть наоборот - все охотники должны были бы стремится приобщится к правильной любительской охоте с собакой охотничьей породы.
Мое мнение , собаки охотничьих пород длжны участвовать в испытаниях и получать дипломы согласно пород и общепринятых условий охот.
 
Останнє редагування:

Varjag229

Слідопит
Ставлю на перше місце генетику мисливської собаки (нюх, пошук, злобу, в'язкість, голос по сліду, любов до води, відсутність внутрішньовидової агресії та агресії до людей, контактність з власником), а вже потім - те, як її власник зумів підготувати.
Якщо з собакою не профільної породи результативно полюють по інших видах дичини, при цьому не втрачають робочі якості по основних видах, - це тільки плюс.
П.С. Цей спір англійців та німців на рахунок використання собак лише вузькопрофільних та "багатостаночників" йде вже давно.
Я за різнобічних собак, тому тримаю ягдів, деякі з яких у повному сенсі відповідають стандарту породи.
П.П.С. Якби в нашій місцевості було полювання на куріпку та фазана - мріяв би про англійського сеттера.
 

Varjag229

Слідопит
Щодо випробувань та змагань. Вони необхідні, щоб побачити за короткий час чого варті певні собаки та їхні нащадки та спланувати в'язку або придбання кращих за своїх собак. Або навпаки, зрозуміти, що від добра добра не шукають.
 

Varjag229

Слідопит
На рахунок нечесного суддівства знаю колегу - заводчика дратхаарів, який після одного такого випадку наступного пішов з увімкненою екшенкамерою. На питаня судді для чого він проводить відеофіксацію роботи свого кобеля відповів: "Щоб я не задавав вам потім дурних питань, а ви не давали дурних відповідей".
П.С. Того разу його пес став ПОЛЬОВИМ ПЕРЕМОЖЦЕМ.
П.П.С. Це норникам і лайчатникам заборонена зйомка на змаганнях, крім як по зайцю, качці, кров'яному сліду та потаску.
 
Зверху