Бій рушниці

Статус
Закрита.
Какая кучность может быть хорошая?
Мне напомнило времена СССР когда все импортное безусловно признавалось как хорошее, может и кучность хорошая та которую сыпонет импортное( заподного производства)дульное сужение?
 

ldkukr

Снайпер
Зараз шукаю відповідь "яка кучність є хорошою" як однієї з чотирьох складових "бою"
Идея читать книги, натолкнула на мысль, что такой параметр не должен был пройти мимо ГОСТа, и он есть!!!
https://drive.google.com/file/d/1iJ2RUhm-lHj-pQCF8rVB1dYlMfujgyPH/view?usp=drivesdk
И там есть ответы;)
 

KFoR

Зброяр

ldkukr

Снайпер
То рахуємо що хороший бій має мати кучність 65-70%?
Як Ви бачите, рахувати потрібно Все! Якщо дивитись на «перспективные значения показателей... » то можливо и так.
Хочу зауважити такого терміну «бій» в документі немає! І що це таке - ще питання. Так як цей документ регламентує оцінку «качества» і тільки.

ПС не могу найти книгу Туркина нашел только отрывки
 
Останнє редагування:
Так а документы или паспорта приемки ружей бой вообще никак не реглсментируют и более того разные ружья имея разную кучность признаются вполне качественным изделеем и по ТУ и по ГОСТу например Сайга410 на 25 метров имеет кучность дробью шестеркой 40% и напремер Тоз34 на 35 дробью тройкой имеет 62%-75% , и обоих ружей бой может быть хорошим.
 

ldkukr

Снайпер
Вже в друге це бачу, і в мене виникає питання о крім української є ще інши мови, які для світового зброярства щось зробили, наприклад англійська. :)
ПС А як тоді тлумачити слово «Різкість» там теж є зброя , словник.уа зброя не дає.
 
Останнє редагування:

Vov-1

Зброяр
Вже в друге це бачу, і в мене виникає питання о крім української є ще інши мови, які для світового зброярства щось зробили, наприклад англійська. :)
В англійські мові немає терміну ,,бій" гладкоствольної рушниці,в наших інтерпретаціях...Цей термін ,,бой гладкоствольного ружья" Був ,,вигаданий" радянськими зброярами в 70-х роках.Хоча пояснення йому не надається,терміну...Посилання шукати не буду.Можете вважати мої думки ,,голословними";):oops::)
 

ldkukr

Снайпер
В англійські мові немає терміну ,,бій" гладкоствольної рушниці,в наших інтерпретаціях...Цей термін ,,бой гладкоствольного ружья" Був ,,вигаданий" радянськими зброярами в 70-х роках.Хоча пояснення йому не надається,терміну...Посилання шукати не буду.Можете вважати мої думки ,,голословними";):oops::)
Так і є ! Такого поняття не має.
 

Mykola STARyy

Снайпер
Цей термін ,,бой гладкоствольного ружья" Був ,,вигаданий" радянськими зброярами в 70-х роках
Ой, не вигадуйте.:p:p:p
Остап Вишня "Ружжо"
В цей час хазяїн рушниці вам обов'язково говоритиме:

— Б'є прекрасно! Знаєте, ніколи не думав, що на такій віддалі можна вбити щось. Зайця торік восени зняв, так усі здивувались. Я стріляв так просто, щоб наполохати, а він намертво. Всі потім перевіряли, бо ніхто не вірив… 119 метрів. П'ять дробин попало і всі навиліт. Такого бою я ніколи не бачив. Так воно ніби й не дуже показне, а б'є, то вже б'є.
 
Вот я знаю что хорошо когда осыпь в форме круга с равномерно распределенными в нем следами дробинок, но есть так называемый плохой бой это - когда ружье бьет грушой , или звездочками , или с окнами или с прогалами, а бывает ружье живит , вопрос это выдумки совдеповских охотников?
 

KFoR

Зброяр
Ок, значить кучність і 40% і 70% може бути хорошою. Аргумент залізобетонний це то що дульні звуження різні від відсутності звуження і до чокнутих чоків 1.2, 1.3
А значить поняття кучності з наших параметрів бою відпадає.
Залишилось розібратись з
Постоянством
Рівномірністю
Різкістю
 

ldkukr

Снайпер
Останнє редагування:

Mykola STARyy

Снайпер
Вот я знаю что хорошо когда осыпь в форме круга с равномерно распределенными в нем следами дробинок,
Ддя оцінки такої рівномірності і створена 100-дольна мішень.
а бывает ружье живит , вопрос это выдумки совдеповских охотников?
Зовнішня балістика свідчить що довжина дробового снопа складає ~10% відстані. Це при пострілі з середньостатистичної якісної рушниці середньостатистичним якісним патроном.
Відповідно швидкість останніх дробин на 10% нижча ніж передніх.
Мінімальна швидкість для надійного ураження ~250м/с. Скажімо, якщо швидість передніх на 35м = 260м/с, то останніх 225м/с. Чим більша довжина снопа, тим більша різниця швидкості, а вона (різниця) залежить переважно від геометріїї ствола. Якщо мисливець стріляє на критичні для конкретної рушниці відстані і робить винос який забезпечує попадання "хвостом" снопа, то отримає ефект, який називають "рушниця живить". У другого мисливця та ж зброя може бути неймовірно здобутливою, а третій взагалі може не попадати.
 
Ддя оцінки такої рівномірності і створена 100-дольна мішень.

Зовнішня балістика свідчить що довжина дробового снопа складає ~10% відстані. Це при пострілі з середньостатистичної якісної рушниці середньостатистичним якісним патроном.
Відповідно швидкість останніх дробин на 10% нижча ніж передніх.
Мінімальна швидкість для надійного ураження ~250м/с. Скажімо, якщо швидість передніх на 35м = 260м/с, то останніх 225м/с. Чим більша довжина снопа, тим більша різниця швидкості, а вона (різниця) залежить переважно від геометріїї ствола. Якщо мисливець стріляє на критичні для конкретної рушниці відстані і робить винос який забезпечує попадання "хвостом" снопа, то отримає ефект, який називають "рушниця живить". У другого мисливця та ж зброя може бути неймовірно здобутливою, а третій взагалі може не попадати.
Вероятно можно,сделать вывод что бой ружья это индивидуальные особенности ружья, в большей степени ствола и относится к формуле ружье - стрелок в то время как бой боеприпаса определяется в привязке ружье - боеприпас, так ли?
 

KFoR

Зброяр
Значить з наших сладових, ми забрали кучність як нестабільну величину. Нам потрібна різна кучність, для різних полювань. І тут же ж нам з цієї формули потрібно забирати "різкізть" бо чим більше звуження(тобто чим більша кучність) тим швидкість дробу буде більша. Декілька м/с різниці з однієї рушниці тільки з різними дульними звуженнями. Цей факт підтверджено не одним експерементом. Тобто при всіх рівних з чока на декілька аркушів(по листах плотністю 80г/м2 стріляти наглядніше чим по дошкам непонятно яким)) дріб проникне глибше. Та і сама енергія яку несе дробовий снаряд більше залежить від боєприпасу.
То що ж в нас залишається
1. Повторяємість
2. Рівномірність
А з цими "складниками" працювати простіше. Тобто "бій" бездоганний якщо з еталонним боєприпасом закриті 100 долей на мішен зернова і так в 100 випадках зі 100
Ну ніби тепер можна мірятись :D:D:D
 

ldkukr

Снайпер
Ну ніби тепер можна мірятись :D:D:D
:D
Вот только за зря вы не учитываете «точность».
Смысл повторяемости и равномерности если вы не попадаете куда целитесь? Смотрел как при подгонке оружия, стреляли метров с 7-9, спрашиваю: а зачем с такого расстояние - это же дробовой выстрел. А мне отвечают: Так дальше уже сложнее оценить насколько сведены стволы и мушка. При этом точка прицеливания на мишени по центру, а круги для осыпи слева и справа. Не знаю на сколько это верно, но они так делают.
Тобто "бій" бездоганний якщо з еталонним боєприпасом закриті 100 долей на мішен зернова і так в 100 випадках зі 100
Теперь осталось совсем малое: определить для какого ДС какая дистанция, чтоб закрыть 100 дольную мишень, т.к кучность для Вас не цікава. :)
Ну і зовсім фігня- це еталонний набій:D:D:D. Для мене це найцікавіша частина.:p
 
Статус
Закрита.
Зверху