Бограч

Небраконьер

Moderator
Команда форуму
Бограч.

Ингредиенты на 5-6 литров воды:

мясо - 500-600 грамм;

колбаски охотничьи(или другие сырокопченные, или мясо копченное) - 200-300 грамм;

помидоры - 3-4 штуки(или томатная паста 2-3 столовых ложки, или стакан томатного сока);

чеснок - 2-3 зубка;

лавровый лист - 2-3 штуки;

кетчуп чили - 2 столовых ложки;

картофель - 5-6 штук;

грибы – 200-300 грамм;

соль, перец и зелень по вкусу

Для чипеток(чипетки я обычно готовлю в самом начале, что бы они немного подсохли):

мука – 1 стакан;

яйца – 1 штука;

кефир – 50 грамм(можно без кефира, как по мне с кефиром чипетки нежнее получаются).



Обжариваем(казан/сковорода) на подсолнечном масле мясо около 10 минут





Режим помидоры и отправляем к мясу, жарим до тех пор, пока помидоры не выпустят сок, а потом сок начнет выжариваться. После чего мясо перекладываем(если на сковороде в кастрюлю, если казане, так и продолжаем в казане. Заливаем водой

















Мелко режим чеснок, мелко толчем лавровый лист, добавляем кетчуп чили и заливаем горячей водой, хорошо вымешиваем и добавляем к мясу









Добавляем порезанный картофель





А тем временем обжариваем грибы до состояния, что бы с них вышла влага и добавляем





С грибами добавляем порезанные колбаски









Как готовить чипетки:

Муку, яйцо и кефир все в одну посуду, хорошо вымешиваем до образования теста. Отщипываем маленькими кусочками катаем не большие шарики, хотя шарики можно и не катать, можно просто пощипать тесто



















Добавляем чипетки и зелень, еще варить пока чипетки не всплывут.

Дать настоятся минут 10-15





 

Степанович 2

Снайпер
Рецептів баграчу є,видно, що рецептів борщу і кожен має право на життя, і кожен смачний, по своєму
Я і в нас трохи по іншому робимо, описано на інших ресурсах.
 

Trigal

Снайпер
Много раз бывал в Венгрии, но самый вкусный Бограч - в ресторане «Chalett” на трассе Киев-Чоп в Сколевском районе :)
Правда там рецепт несколько другой. Без колбасы и грибов.
Кстати, Бограч - это наше, украинское, название венгерского блюда «Гуляш».
В Венгрии бограчем называют казан, в котором на костре варят этот самый гуляш :)
 

Степанович 2

Снайпер
Є два блюда: бограч і боб-гуляш.
Ми часто роблячи бограч любимо добавляти туди фасолю (вона додає смаку і "густини" блюду (як ті ж галушки чи тороні-макарон). Але з такою добавкою його вже не правильно називати бограчем, це вже скоріше боб-гуляш (бограч не має в своєму складі фасолі)..
Тим не менше смак від цього не страдає.
 

Степанович 2

Снайпер
http://www.huntingukraine.com/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=30&id=63614&Itemid=209
Щоб не повторюватись, більше про бограч можна, бажаючим, почитати по наведеній вставці.
Добавлю, що страва досить пластична і тепер, наприклад, я вже не використовую суху (тверду) ту ж фасолю, а беру тільки в банці томатну (менше варити є ще користь якась від томату), для густини, консистенції використовую, останній час, торгоні-макарон (раніше була і терта картопля і просо навіть).
 

huntumy

Зброяр
Я бы назвал бограч разновидностью знаменитого украинского борща. Рецептов которого не счесть.
 

Степанович 2

Снайпер
По рецептах згоден, але по способу приготування - це страва, що готується на відкритому вогні (дим має бути "присутній" в казані).
 

huntumy

Зброяр
По рецептах згоден, але по способу приготування - це страва, що готується на відкритому вогні (дим має бути "присутній" в казані).
Так і борщ готують в казані якщо є бажання. Раніше його готували в печі.
В деяких колективах зустрічав майже 1 до 1 рецепт як бограч але називають шурпою.
 

Степанович 2

Снайпер
Ну, в печах, раніше, багато чого готували, тепер перейшли на плити (газові, електричні, індукційні) і борщ в них виходить чудовий, а бограч, як на мене, залишився на природі, на кухні його не готують.
 

huntumy

Зброяр
на кухні його не готують.
Чому не готують? У містах готують у кого є бажання. Бограч більш регіональна страва. Найбільшу популярність має в південних регіонах нашої країни. Наприклад в Сумах 99,99% навіть не знають що це.
 

ATIS

Снайпер
Ну, в печах, раніше, багато чого готували, тепер перейшли на плити (газові, електричні, індукційні) і борщ в них виходить чудовий, а бограч, як на мене, залишився на природі, на кухні його не готують.
Це як Уха, тільки на природі, а на плиті, то суп з риби.... ;)
 

huntumy

Зброяр
Це як Уха, - тільки на природі, а на плиті то суп з риби.... ;)
Все залежить він якості приготування.
Смачну уху треба ще вміти приготувати.
Знакомий егер уху готує 2 години. Риба ціла а смак зовсім не той як готують інші.
От він і каже:" уха яка готується швидко то суп з риби".
 

Степанович 2

Снайпер
Все це дискусійне, але я залишу бограч, уху, шурпу, як і шашлик (хоча є і ел.шашличниці) для приготування в природних умовах. Звідти вони "виходять" самі смачні, самі затребувані.
 

Небраконьер

Moderator
Команда форуму
Зверху