Ікра

Руснак

Новачок
Створюю окремо тему.
Ікра - страва делікатесна і смачна. Готується дуже рідко і в мізерній кількості, із зрозумілих причин, але все ж буває.
Було б цікаво почути і від інших рецепти чи поради.

Інколи солю (мариную), додаю в уху (туди правда частіше куповану), жарю.

Можливо є поради до того, як прибрати запах тину? Ніде знайти не можу!!

Особливо шкода тоді, коли страви маєш краплину і не хочеться псувати все ж момент насолоди неприємністю)
 
Останнє редагування:

Руснак

Новачок
Невже у наших гурманів немає секретів? Чи ніхто не заморочується щодо запаху?, - головне, що смачно)))
 

Руснак

Новачок
Десь читали, що не допомагає. От саме щучий запах лимон не прибере.
Можливо то лиш я так відчуваю?))))
Але все ж хотілося б прибрати запах, щоб от уже до повного задоволення
 

Роман Мельниченко

ветеран форуму
надійна команда
Памятаю в дитинстві тато робив ікру коропа. Ікру ретельно перемішати вилкою щоб всі пліви лишились на вилці, потім чисту ікру посоливши в кастрюлю з вершковим маслом на вогонь, зварив і в стерилізовані слоїки закрутити, і в підвал. Відкривши слоїк ми ікру грубо мастили на хліб і їли.
Пропорція масла і ікри думаю що 1/2 ( давно то було, дуже ), сіль на смак.
 

Alego

Слідопит
Да уж оч. интересно только вопрос? "потім чисту ікру посоливши в кастрюлю з вершковим маслом на вогонь, зварив" Сколько икру варить или как закипит?
 

Лис74

Мисливець
Робив щучу ікру, а саме: філейки ікри пропускав через ручну мясорубку (плівка залишалась на ножах), далі через дрібне металеве сито промивав під проточною холодною водою (від слизі, крові і т.д.). Промиту ікру солив, щиро на око, додавав дві столові ложки олії, і чайну ложку оцту, це все ретельно перемішував вилкою до появи білої піни. Готову ікру помістити в лоток і поставити в холодильник. Приблизно через 12 год. ікру можна споживати, у вигляді бутербродів (хліб, масло) та з чайком.:)
 

Руснак

Новачок
Ещё не опробован рецепт, но интересен, так сказать из новых заметок. Тем более, думаю так можно с любой икрой.

Икра толстолоба запечённая в рукаве
Ингредиенты:
Икра толстолоба – 850г.
Лук – 1 луковица;
Морковь среднего размера – 1 шт.;
Соль и перец по вкусу.

Дополнительные материалы:
Рукав для запекания;
Противень;
Духовка.

Разогреть духовку на 1800С.
Очистите лук, промойте его и порежьте кольцами или полукольцами (как кому нравится). Затем целую или половинку моркови порежьте кружочками.
Возьмите противень, положите на него рукав для запекания и поместите туда лук и морковь.
Очищенную от обволакивающей пленки и промытую икру необходимо посолить и поперчить по вкусу, после чего перемешать.
Теперь необходимо поместить икру толстолоба в рукав поверх лука и моркови.
Закрутите оба края специально предназначенной для этого проволокой.
Поставьте противень в духовку, разогретую до 1800С. Запекать икру нужно около 30 минут, в результате чего она должна приобрести светло-розовый цвет.
Икра полностью готова и можете подавать ее на стол.
 

Руснак

Новачок

Роман Мельниченко

ветеран форуму
надійна команда
Да уж оч. интересно только вопрос? "потім чисту ікру посоливши в кастрюлю з вершковим маслом на вогонь, зварив" Сколько икру варить или как закипит?
В ті часи коли тато з друзями ловив рибу ( а її тоді було багато ) саком в річці я носив їм одяг по березі і будяки були вищі за мене.
Процес приготування я спостерігав очима на рівні столешні і подробиць не знаю, нажаль.
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
А я рыбью икру просто жарю. В основном это икра крупного карася, редко - карп, лещ. Просто, по деревенски.
Икру беру ложкой или кусочками (пленки можно не убирать), небольшие порции, обваливаю в муке и на сковородку с подсолнечным маслом. Солю, перчу по вкусу. Огонь не большой, прожариваю тщательно. Лопают все.
Этой зимой жена пробовала готовить щучью икру. Тоже убирала пленки, опускала икру в кипяток, круто солила, смешивала с маслом. Но что-то не зашел рецептик. Но и икряные щуки попадались уже редко.
 

cagor

Слідопит
А я рыбью икру просто жарю. В основном это икра крупного карася, редко - карп, лещ. Просто, по деревенски.
Икру беру ложкой или кусочками (пленки можно не убирать), небольшие порции, обваливаю в муке и на сковородку с подсолнечным маслом. Солю, перчу по вкусу. Огонь не большой, прожариваю тщательно. Лопают все.
Этой зимой жена пробовала готовить щучью икру. Тоже убирала пленки, опускала икру в кипяток, круто солила, смешивала с маслом. Но что-то не зашел рецептик. Но и икряные щуки попадались уже редко.
я щучью икру делаю так: избавляемся от пленки, промываем в холодной воде (раз пять), воду сливать постепенно чтоб весь мусор уходил с водой, икра тонет, и никакого кипятка, берем соль и сахар 2:1, сыплю на глаз :)D), поэтому сколько соли и сахара нужно на 200 г не скажу, но икра должна получится как и покупная (на соль) но по факту лучше и полезней, ибо в магазине и за 300 грн баночка вряд ли в ней икра.
Кипяток портит икру, подваривает и вкус совсем не тот.
 
Зверху