Укорочення стволів ТОЗ БМ плюси-мінуси

Himerin

Мисливець
По случаю подвернулась недорого тоз бм в почти новом состоянии. Купил. Сходил пару раз на охоту и надолго в сейф. С появлением легавых постепенно пришло понимание какое ружье надо. Вспомнил про тоз. Ружьё копеечное поэтому не боялся что испорчу. Поехал к знакомому мастеру. Промерил стволы нутромером и сделал чирик. 0.3 и 0.4 чока получил.Хватает за глаза. У курковок для охоты с легавой есть неоспоримый плюс: взвод и стрельба только после стойки. Для воспитания правильной легавой это важно.
 

Basmach

Новачок
Маю дві таких рушниці. Турецьку Huglu 201 HRZ зі стволами 51 см та змінними звуженнями та вкорочену до тієї ж довжини ТОЗ-БМ. На куріпку працюють прекрасно, навіть по зайцю з кожної добув. З навісками 28 - 31 г постріл з БМ цілком комфортний, ніяких отворів на стволі свердлити не потрібно. Вкорочення обійшлося 300 гр. в майстерні. За посиланнями нижче детальні мої враження від обох рушниць, мішені з відстрілів, і т.д.
http://revolverclub.org/index.php/topic/13245-huglu-hrz/
http://revolverclub.org/index.php/topic/13885-kurkovki-virobnitctva-toz/
 
Останнє редагування:

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Имею опыт общения с Тоз-34 с обрезанными стволами до 560 мм. Для перепела - только положительные эмоции. Патрончиками с навесками 22-24 грамма можно стрелять даже с одной руки. Ребячество конечно, но впечатления остаются.
Но тема, конечно, сугубо легашачья. Приверженцы других типов охот могут не понять. Потому если есть легавая собачка, то стволы 610-650 мм будут вполне уместны.
 

Yuber

Мисливець
Сколько людей, сколько и мнений! Решать Вам!:rolleyes: Но я бы купил ТОЗ 66 510 и не заморачивался...
Чем принципиально, кроме калибра, Ваш вариант будет отличаться от обпиленной до 51см бєємки?
Имею обпиленньій до 51см ТОЗ-66. Для стенда он не годится, отдача большая, но для охотьі из-под собаки - вполне себе.
Хороший бюджетньій вариант для самообороньі!
Если четко отвечать на вопросьі ТС, то к плюсам "обреза" можно отнести компактность, мальій вес и более широкую осьіпь дроби на коротких дистанциях. К минусам - бОльшую отдачу и меньшую кучность на дальних дистанциях.

Немаловажное значение для точности ружья и равномерности осьіпи играет качество обрезания и обработки торца дульного среза.
 
Останнє редагування:

Basmach

Новачок
Чем принципиально, кроме калибра, Ваш вариант будет отличаться от обпиленной до 51см бєємки?
Ціною та часом на пошуки. БМ купуєш одразу за 2 - 5 тис. грн. і вкорочуєш за 500 грн. А ТОЗ-66 510 шукаєш 2 - 3 роки і викладаєш за нього 10 - 15 тис. грн. А для зовсім багатих у "Стволі" продається Huglu 201 HRZ за тисячу доларів)))
 

Basmach

Новачок
Ваша правда! Я саме на це і натякав, коли задавав своє питання.
Ну, насправді я хуглу все-таки купив. Вона приємна, новенька, підгонка там у турків на висоті, ніде слідів фрези немає, як на тозах... Але то таке. З конструктиву перевага турчанки лише у змінних звуженнях. Зате БМ легша і має зручніше руків'я.
 

Optimum

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
Чем принципиально, кроме калибра, Ваш вариант будет отличаться от обпиленной до 51см бєємки?
Имею обпиленньій до 51см ТОЗ-66. Для стенда он не годится, отдача большая, но для охотьі из-под собаки - вполне себе.
Хороший бюджетньій вариант для самообороньі!
Если четко отвечать на вопросьі ТС, то к плюсам "обреза" можно отнести компактность, мальій вес и более широкую осьіпь дроби на коротких дистанциях. К минусам - бОльшую отдачу и меньшую кучность на дальних дистанциях.

Немаловажное значение для точности ружья и равномерности осьіпи играет качество обрезания и обработки торца дульного среза.
"Я на Вас удивляюсь...)))" :oops: :rolleyes: из фильма "Особенности национальной охоты"....:)
Уважаемый коллега tyrist 1945 Вам ответил..." Дульними звуженнями. "
А я дополню. ;)Со всеми вытекающими от сюда техническими характеристиками и возможности применения на разных охотах, от перепела до кабана....
Продожить тему? Или справочники и гугл в помощь?:cool:
 
От захотілося бути першим власником))). Ось така: https://stvol.ua/catalog/rushnicya-mislivska-huglu-hrz-black-s-s-12-51-sm/p6070
Первым владельцем Вы не будете...))) Даже если не пожалеете 1000 баксов... На Сафари-Украина помог купить товарищу, со своей скидкой...))) Не за тысячу долларов...ООООчень доволен....Пользуется ей на пернатую из под собаки, зайца до мороза и на копытных в лесу и в камышах...беретту берет только на утку и лису с гончими...Вот как то так:)
 

Basmach

Новачок
Первым владельцем Вы не будете...))) Даже если не пожалеете 1000 баксов... На Сафари-Украина помог купить товарищу, со своей скидкой...))) Не за тысячу долларов...ООООчень доволен....Пользуется ей на пернатую из под собаки, зайца до мороза и на копытных в лесу и в камышах...беретту берет только на утку и лису с гончими...Вот как то так:)
Я її купив ще у лютому 2019. Вище викладав посилання на свої теми на Револьверклабі з відстрілами і взагалі враженнями. І першим власником своєї турчанки я став, а на те, щоб бути першим власником рушниці вашого товариша - не претендую. Це так само абсурдно, як претендувати на те, щоб стати першим чоловіком у всіх жінок. Вот как-то так.
 
Я її купив ще у лютому 2019. Вище викладав посилання на свої теми на Револьверклабі з відстрілами і взагалі враженнями. І першим власником своєї турчанки я став, а на те, щоб бути першим власником рушниці вашого товариша - не претендую. Це так само абсурдно, як претендувати на те, щоб стати першим чоловіком у всіх жінок. Вот как-то так.
З чим Вас вітаю...Як Ваші враження? Не жалкуєте про придбання?
 

Basmach

Новачок
З чим Вас вітаю...Як Ваші враження? Не жалкуєте про придбання?
Хороша рушниця. Купність непогана, змінні звуження рулять. Якість виготовлення у турків на висоті, із тозівками не порівнюється. З недоліків: важкувата для таких розмірів, зовнішнє покриття на стволах не дуже стійке, потертості вже з'явилися.
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
"Каеф" маленького (короткого) ружья - не только его маневренность, а самое главное вес. А "нах" нужен такой короткий и при этом тяжёлый обрез - тут хз.
 

Basmach

Новачок
3200 - це важка? БМ, укорочена до 510 мм, важить 2800. Поняття "важкий" та "легкий" доволі суб'єктивні. Мені після рема 870 все воно легке. Але БМ легша і зручніша, в тому числі за рахунок тоншої шийки прикладу. Щодо "нах", то моя хуглу має три сфери використання:
1) Ковбойська стрільба (CAS)
2) Як коачган - лежить на пасажирському сидінні біля мене в дальніх нічних поїздках. Спеціально придумав чохол з можливістю швидкого діставання однією рукою
3) На фазана з-під собаки
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Дякую що розписали по пунктам. Просто кожен чоловік мисле по своєму. Комусь ковбойська стрільба, комусь самооборона. Просто форум мисливський, в основній масі тут спілкуються мисливці, тому і виникло питання "нах". Бо я мислю як мисливець, тому і не розумію деякі інші речі.
 
Зверху