Мюнстерлендерская легавая

Старина Хэмп

Мисливець
Кто что может сказать о мюнстерлендерах? Универсальность, холодостойкость, темперамент, можно ли рассматривать как альтернативу драту и т.д.
 

vadim69

Мисливець
альтернативу драту
Какому именно драту? Есть такие драты ,что воду пьют из ставка и ноги не намочат!Драт- драту розня ,как по шерсти ,так и по работе. Имел честь в прошлом году охотится с малым мюнстерлендером! Собаке на то время год был.Охота на утку.И был приятно удивлен его работой в камыше! Работы со стойкой не видал,но со слов владельца (до этого у него были драты) его устраивало! могу сбросить тел. владельца мюнстерлендера. Усли вам оно надо.
 

Паганель

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
Маю малого мюнстерлендера. Щоб не бути голослівним, для початку прочитайте ось цю статтю. Вона введе вас в курс діла. Далі задавайте питання , я по ходу буду відповідати виходячи з свого досвіду. У мене хлопчик (кобель)
Привезений з закордону з Чехії. Зараз йому 2,5 роки. Собака працює і я від неї в захваті. До цього тримав спаніеля. Який прожив 17 років.
Тримаю його в звичайній двокімнатній квартирі в Києві. Собака не має шкідливих звичок змалку. Як для міста дуже комфортний, охайний в утриманні.
 
Останнє редагування:

Паганель

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
Якщо брати темперамент то по суті собака дуже розумна. Десь в інеті навіть вирахували IQ і він на дуже високому рівні. Пес фактично пристосовується до вас , до вашого характеру. Вашої манери на полюванні. Копіює вашу поведінку.
Те що він любить воду, це мало сказати. Річка, озеро , болото , лід з ополонкою - лізе без питань. Оцього халеричного літання по полю, як у деяких лягавих нема.
Працює в залежності від того на що ви полюєте перепілка, куріпка не далі 30 метрів.
Вертається перевіряє старі наброди. Іноді це втомлює. Але курци і бритони вже пробігли, а він завзято , просто виковирює те чого там навіть не може бути.
Тобто присутня оця спаніельна наполегливість.
 

Паганель

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
Особливо цікаво коли причує деркача (коростеля) , тут як трактор і кіт одночасно. Немає значення очерет, лоза трава вода. Стає в класичну стійку як струна , лягає, завмирає в неприродній позі. Все це є ! Тримає стійку, але не довго. По крайній мірі на фазана довше.
 

Паганель

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
Ну а фазан це для нього класика... Його любима дичина. Не так давно десь пару неділь тому полювали ми в Кривому в Миколаївський області, трохи розповім...
Полювання там складне, великі порослі багаторічного очерету склались з верболозом в непрохідні хащі. Там є в середині вода, багнюка по краю акація, ожина. Спокійно без метушні собака слідує поряд і тільки відчувши запах птиці починає працювать , не стрімголов кидається ,а тихенько. Хвилина і першою злітає курка, собака без емоцій в такому ж темпі продовжує. Проводка стійка друга курка. Далі описуючи півкола починається "гра" з півнями. Притримування , стійка - переслідування, стійка. Біпер в допомогу... Тут все по класиці... По команді , але не завжди, підіймає на крило.
Взагалі дві доби суцільного очерету і приголомшливого завзяття. І як результат крім трофеїв, порізані в кров брови віка ноги та яйця. Місцевий єгер каже, що просто не очікував такого від зовсім невідомої для нього породи. По роботі виглядало значно краще його п'ятирічної дратхарихи.
 

Паганель

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
На счет холодостойкости, тут лучше обратиться к А. Домошовцу.
У него две сучки и один кобель. Все содержатся в вольере без проблем.
По крайней мере мой собака не боится холода и снега ;);););)
В общем порода редкая для Украины . Винница и область , Львовская, Ивано Франковская, Одесса ну и Киев. Так на вскидку десяток сучечек и до п'яти кобельков.

Очень хочу обратить ваше внимание на слова вишеупомянутого кинолога :
Эта порода , пока не испорчена украинской селекцией !
 

Паганель

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
Собака просто обожнює близьких, сім'ю особливо дітей.
У мене три внуки - хлопчики, це щось неймовірне. Як вони один одного люблять, не передать словами. А пес їх терпить і насолоджується.... :)
 

Вкладення

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Драт соберет меньше репяхов.
Курц - еще меньше! И, кстати, умные люди считают, что шерсть длинношерстых собак убирать в доме легче, чем мелкую! Не у всех же частный двор.
Хотел в молодости малого мюнстерлендера взять. Но командировки не позволили!
 

Паганель

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
Ви знаєте, це один із критеріїв, що я поставив вибираючи собаку, довгошерста та як найсвітліша з запропонованих цуценят. По перше світлу собаку чудово видно на колективному полюванні, по друга шерсть не маскується по квартирі і легко прибирається.
 

Genry

Снайпер
Очень интересная порода. Своего рода легавая спаниель, если верно понимаю Паганель.
Читаю о породе по всевозможным источникам и мне нравится, то что читаю)
 

Паганель

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
Дійсно більш лягава з спніелевими навичками. Кінцівки відносно високі і міцні з вузлуватими яскраво вираженими м'язами. Морда дуже схожа на курцхарину , не куца, з благородним абрисом. І по кольору один в один. Дуже винослива, та гарна пам'ять.
Я думаю за цією породою є перспективне майбутнє.
 

Yura_83

Moderator
Команда форуму
Доброго здоров`я шановне панство).
Хотів б почути від Паганеля наступне
1)Що чи які мисливсько-робочі якості мюстерленда переважають у відношенні до дратхаара, тобто наприклад чуття, злоба, манера пошуку і тп...., які переваги та не достатки у мюстерленда між дратхааром??? - суто по робочих якостях!!!
2) Чи виставляли Ви свою собаку на випробування, змагання?, якщо так, то які показала результати?.
P/S
Наперед вдячний, надіюсь на конструктивний діалог)
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Доброго здоров`я шановне панство).
Хотів б почути від Паганеля наступне
1)Що чи які мисливсько-робочі якості мюстерленда переважають у відношенні до дратхаара, тобто наприклад чуття, злоба, манера пошуку і тп...., які переваги та не достатки у мюстерленда між дратхааром??? - суто по робочих якостях!!!
2) Чи виставляли Ви свою собаку на випробування, змагання?, якщо так, то які показала результати?.
P/S
Наперед вдячний, надіюсь на конструктивний діалог)
1. Жрет меньше и в рюкзаке переносить легче!:rolleyes:
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Юрко, вітаю! Але я дійсно виходив свого часу із того, що собачка невеликий! Іноді таке має значення!
 
Зверху