Охота на фазана.

Вітаю колеги! Вчора було свято. День пам`яті великомученика Євстафія Плакиди.
https://www.ikonniy-dvor.com/ikony-...ona-iz-yantarya-ruchnoj-raboty-evstafij-.html
Цей святий, є одним з заступників (покровителем) мисливців. ;)
evstafij-plakida-pokrovitel-ohotnikov-ikona-iz-yantarya-ruchnoj-raboty-evstafij-950x950.jpg

Так склався мій ритм життя, що на полювання я маю можливість їздити раз на тиждень, в неділю. Сплануваши провести своє відкриття полювання на фазана з Другом-лікарем та його чотирилапим помічником Греєм ми о 7 годині ранку не спішно виїхали з міста Запоріжжя.
Менш чим за годину, провідавши батьків, заїхали до зятя-єгера. Оформили документи (в цьому році вартість разової відстрільної картки на фазана для членів районої організації УТМР 130 грн., це вартість можливості добути одного фазана.). Обговоривши де що і як, бо в суботу друзі вже полювали на "жар-птаха), ми рушили в угіддя....:cool:
Скажу Вам, що в степу доволі холодно, тому на голову флісову фапку (кепі в сумку), а на тіло курточку поверх флісової кофти....Пішли! Спочатку пройшли бур`ян біля ставка...Але на жаль....лише покололи будяками ноги...:(
Далі пішли проти вітру балку...На проводах сиділо півтора десятка вітютнів...:eek:o_O
Де ж Ви були, коли ми їх ту чекали....Така думка промайнула в мене в голові та в цей момент, праворуч з трави та кучі хмизу піднялась "хмара"...я спочатку не зрозумів хто це??? Пітора десятка, не менше перепілок...:oops:
Далі були поодинокі підйоми з під ніг або з під собак (з нами було два курца і драт) курок та молодняку фазана....Балка із-за дощової весни і літа дуже сильно заросла бур`яном, таким густим та непролазним, що без собак сенсу не має ходити.....
За мерів 80 піднявся з криком "прохвесор"....п`яток куріпок перелетіли на іншу сторону балки....мододий дратхар погнав вуханя...Ось якось так, не "солоно хлєбавши) ми пройшли праву сторону балки....:(
IMG_20211003_131619.jpg

Розвернулись в зворотньому напрямку, вирішили "взяти" густу лісосмугу поряд з якої було перелущене поле соняшнику....Спочатку лісосмуги собаки активізували пошук, було видно що фазан тут є.....я забіг трохи на перед, тому що півень, навряд чи буде тримати стійку...і не помилився....
Із краю лісосмуги піднявся фазан....Сказати, що не сподівано не можу, все було як у сповільненій зйомці....крик фазана, шум від злітаючого птаха...беретта в плеча...поводка...і....гуркіт птаха що падає по гілкам .....
IMG_20211003_164915.jpg

Далі було декілька підйомів молодняку, стать якого розрізнити практично не можливо....та посаджений на акацію молодий півень, який не "захотів фотографуватись"....:p:p:p
Та в кінці лісосмуги пара "прєлих" які без крику не підпустивши собак, просто перелетіли на інший бік балки.....:cool:
IMG_20211003_131609.jpg

З під куща глоду Грей "виставив" Другу гарного півника....
IMG_20211003_154223.jpg

Сонце то зявлялось, то ховалось за хмари....
На клаптику ковили всі три собаки стали "мертво"....Я такого ще не бачив....і щоб Ви думали було?....Три перепілки, розміром з півгробця.....Ех!:oops:
Метрів за 300-350 до кіця балки росте три дерева яблук....Як "господарського батька діти" ми з Дмитром Олександровичем запаслись по пакету, доброму не підйомному пакету "вітамінів".....:D:D:D
Якби знав, що їх буде нести так важко, мабуть рвав би трохи менше....
Трохи з кислинкою, але ароматні і смачні яблука смакуватимуть тиждень-другий в наших родинах...
Третій трофей в нашій компанії добув Анатолій із під своїх чотирилапих помічниць....майже біля краю балки, за греблею невеличкого ставка, піднявся минулорічний півень, і вирішив летіти "в штик" нам....
IMG_20211003_132958.jpg

А ми, що ми...несемо ті "кляті" яблука.... Постріл і фазан впав до очерету... за декілька хвилин Альфа принесла трофей господарю.....
IMG_20211003_102106.jpg

Далі декілька фото на память...собакам попити...."не хитрий" перекус...чай, кава....Пакування речей.....
Ось так пройшло наше полювання на фазана у цей святкой день....:);)
 

okhorly

Слідопит

Melolegek

Новачок
Можливо не в цю тему, (прошу адміністратора перенести)
Підкажіть будь-ласка де в Київській області можна сходити на полювання по фазану?
Гугл не дає інформації
 

фандоринъ

ветеран форуму
надійна команда

фандоринъ

ветеран форуму
надійна команда
Ах да, в ВК еще можно...
 

Pashok

Новачок
Вітаю, шановні мисливці !!!
Підкажіть, будь ласка, з власного досвіду, як по довжині шпор фазана півня визначити його вік??? В інтернеті дуже мало інформації з цього питання, а конкретики взагалі не має!!!
З повагою, Паша.
 

фандоринъ

ветеран форуму
надійна команда
Нет пока трофейных...
 

Вкладення

В 5.20 дзвінок будильника перервав сон...А може, грець з тим полюванням? Подумав я і повернувся на інший бік....5.30. "контрольний в лобік"...Нехотя відкрив очі і поплентався до ванної кімнати...Душ, гоління....(звичка, друге я...голюсь навіть перед полюванням...)...Чайник на плитку і чашка ароматної кави з кавомашини...Заварка термоса, речі до сумки... 6.00. дзвінок від Друга і за пів години вітання біля авто....
Оформивши документи, не спішно виїхали в угіддя.....
IMG_20211010_090029.jpg

Вирішили сьогодні попробувати щастя по лісосмугам біля балок та скошеного соняшника....Пройшовши метрів 40-50 Грей підняв пару курок і погнав когось по лісосмузі.....Скажу Вам що бігти по густі траві квест ще той....з криком вилитів фазан і за пару секунд пролунав постіл Дмитра Олександровича....Грей подав своєму господарю його трофей...Це був, на мою думку, півник минулого року, але який ще не долиняв....В кінці лісосмуги "прохвесор", а він і на тих вихідних знову вилетів тих за межами можливого пострілу...
Далі був заєць, який на "всіх парах" ледь не збив Грея з ніг побіг світ за очі....Потім ще один, який вискочив між мною та Другом....Повертаючись до авто по балці був підйом перепілки та тройки курок і одного "недофазана", що це півень ми зрозуміли по його крику за метрів 50 від місця підйому...
Ковток кави...Зняли курточки, бо реально стало тепло.....Пройшли ще клаптик цілини...Пусто....Далі із під ніг піднявся заєць, третій за цей день, і плутаючись в густій траві "дав стрикача" від Грея під наш сміх та свист...
Пройшли сусідню лісосмугу, але на жаль пусто....Спроба добути фазана в одному з невеличких відрогів балки не дала позитивного результату...мододняк, кури...та підйом півня на великій відстані...
Перевірили пару перспективних місць, але соняшник та кукурудза що ростуть поряд з ними ще не зібрані....
ОБІД!!!
IMG_20211010_164757.jpg

Як же смакує на природі сальце, ковбаса, домашні пиріжки....тим паче, апетит вже нагуляли....
Далі була пара гарних трофейних фазанів, які нас не підпустили і без крику розлетілись в різні боки...їх пошук результату не дав...Але...була "мертва стійка" Грея і о диво!!!! Підйом з криком метрах в 20 "прохвєсора", якому я шансів не мав давати...Бо дивитись в очі Грею було б соромно....
IMG_20211010_105624.jpg

Далі як у свіх після полювання...Спакували речі, напоїли собаку...по ковтку чаю і до дому.....
 

фандоринъ

ветеран форуму
надійна команда
Прекрасно! Та Вам до іншої теми... "Полювання на індика" було б доречніше! Гарний півень!
 

Степанович 2

Снайпер
Як же я вчора "красиво" мазав фазанів ... не мій день був явно, бо крім цих промахів ще протягом дня мав чотири різних форс мажора. Слава Богу, що пройшов цей день.
 

фандоринъ

ветеран форуму
надійна команда

Владимир2602

Мисливець
Можливо не в цю тему, (прошу адміністратора перенести)
Підкажіть будь-ласка де в Київській області можна сходити на полювання по фазану?
Гугл не дає інформації
https://fazan.biz.ua/
Это ссылка на хозяйство, которое занимается в том числе предоставлением услуг по охоте на фазана.
Когда-то сам задавался таким вопросом - их нашёл.
На сколько я понимаю, эффективно охотится на полностью дикого фазана в Киевской области, к сожалению, возможности нет.
 
Останнє редагування:

фандоринъ

ветеран форуму
надійна команда
До сегодняшнего выхода писать, откровенно говоря, было не о чем... Так, глупая молодежь, которую, в большинстве случаев, отпускаешь без выстрела. Но мысль о встрече с "банкетным", вылинявшим петухом, которого не стыдно взять на тороки, покоя не давала всю неделю... Ближе к субботе эта мысль переросла в уверенность, что нужно-таки идти искать охотничьего счастья даже не смотря на то, что собачки в этот раз не будет - брат приехать из столицы не смог... Ну, ничего, раньше ведь как-то вытаптывали.
И было нас таких упрямых четверо: я, Максим, Юрий Викторович (это, так сказать, постоянный состав), и Дмитрий - парень только вступил в коллектив, присматриваемся... Да, моряк, старпом, человек оооочень небедный, а, поди ж ты, вместо ВВВ реставрировал дедову БМ-ку! Наверное, это послужило причиной тому, что мы радушно приняли его в свою компанию...
Утром заехал за Максом и ЮВ, приехали за город к родителям, Дима местный, он уже на месте (понимаю его нетерпение, сам был таким 23 года тому). Отец сегодня остался дома - устал вчера на рыбалке, так что мы сами... Оформляем лицензии, я выпрашиваю себе 3 (ну вот есть предчувствие, что будет ОН). Отец смотрит на сию причуду скептически, а, узнав, что мы без собаки, даже крутит пальцем у виска...
Отъехали от родительской "пятиэтажки" 1,5 км, снаряжаемся, я читаю Диме лекцию о ТБ, курах и зайцах, ребята подшучивают по поводу "а пули взял?"... Вокруг буйство осенних красок, тихо, безветренно...
Разошлись по двум сторонам посадки по двое, пошли. Идем, "шикаем" в надежде поднять шумового. Я не забываю ныть по поводу "не стесняемся заходить в бурьян и топтать". Через метров 50 от начала вижу крохотную полянку в зарослях гледичии, захожу на нее и сразу же из-под ног кто-то "шоркает" и стелется по траве. Зайчуган? Ан, нет, ОН это не ОН... Матерый, выписывая кренделя, петляет по подлеску, лишь на доли секунды показываясь в разрывах кустов, прорываясь к старой маслине. Любит он этот фокус: забежать за дерево, а уж потом "стать на крыло". Так и в этот раз: закрылся деревом, басовито "кокнул" и вот уже затрещали сильные крылья. Взлетал вертикально, вдоль ствола дерева. Увидел его я уже в кроне, когда начала птица переходить со "свечи" в горизонтальный полет. Крона густая, почти весь лист еще на месте, но силуэт рассмотреть можно. Ракурс - угонный. Бросаю птицу на планку, жму спуск! "Чак" - сухо сработал патрон с #8 на "Круке" и петух взорвался красно-коричневым облачком. Падал он уже на ту сторону посадки, падал уже мертвым... "Бумкнул" в озимь. Попытался я продраться за ним сквозь заросли - только лицо расцарапал. ЮВ поднял, крикнув мне: "Матерый! У него шпоры, как у товарища Ворошилова!!" Уффф...
Через сотню метров Максим, что шел по моей стороне посадки первым, начал заметно ускоряться, вот он перешел на бег, вскинул ружье! Донесся его крик: "Петух!" Вот он опять бежит. Стал. Снова бежит. Молодой так себя не ведет, не петляет. Слышу удары крыльев, негодующее "коканье", и от Макса свечей тянет петушище. Торопливый дуплет. Мимо... Между нами метров 80, петух строго над Максом в 25-30 м. Жаль... И тут птица начинает ловить боковой ветер и, подгребая крылом, склоняться в мою сторону. Точно, на меня... Вот он в 50, вот в 30, но так же высоко... Ну, еще десяток метров хотя бы! Словно услышав меня, фазан ускоряется, ловит ветер и с "чирковой" скоростью идет "в штык". Высота прежняя, но он заметно ближе. Разлядев меня, петух начинает закладывать поворот. Все, ближе не будет... Решаюсь, хоть и на пределе дробового выстрела. Вынос совершенно дикий, как для этой дичи, "утиный" какой-то, корпуса 2 наверное... Весомо толкнув в плечо, "коротыш" посылает в птицу облако никелированной 8-ки и, о чудо, птица обмякает, будто натолкнувшись на невидимую стену, тельце обгоняет голову, и так, хвостом вперед, по отлогой дуге петух на отлет шлепается в поле. Вот это выстрел!!! Как же красиво!!! Макс демонстративно хлопает в ладоши. Королевский выстрел! Крупный, старый петух. Смотрю на часы: с момента, как мы раскинулись от машины, прошло всего-то 30 минут.
Дошли до края посадки, перекурили, обменялись впечатлениями. Оказывается, было еще 2 курицы, которые ушли вперед... Переходим в гриву камыша, берем курс к машине. Почти сразу же вылетает некрупный сеголеток, которого уверенно добывает Дима. Да, хорошая молодежь подрастает. Не зря парень на стенд со своей курковкой не раз напрашивался. Хорошо стреляет... Не успели приторочить петушка, как из куртины дурнишника вылетает выводок. Успеваю крикнуть: "Кур не трогать!" Макс выбивает петушка, ЮВ второго. Все, ребята с полем! Иду к ним, на ходу разряжая полуавтомат. Это я потом понял, что стронул я ЕГО именно звуком лязгающего затвора. Позади меня, буквально в метре от того места, где я наблюдал охоту ребят, из шиповника продирается петух. Молча, только "отбомбившись" белым шариком, начинает улепетывать над озимью ну совершенно "по заячьи" на высоте 30-40 см. У меня еще два патрона в магазине! Нажал на разобщитель - секунда, подал на лоток - секунда, еще секунда на "дослать". В общем, опять стрелял на пределе, но хватило и одного. Красивая багряная птица утонула в облаке пыли, поднятом дробью на изумрудной пшенице. Все! Опять аплодисменты, но уже в три пары рук, опять расспросы "чем стрелял?", "где такие стволы продаются?", "а если отпилить, резьбу нарезать можно?"
И хоть у двоих из нас есть еще отстрелочные на птицу, и знаю я, где тут неподалеку два крупных выводка куропаток, и в пределах досягаемости несколько перелесков, где велика вероятность найти длинноносого "лесного отшельника", а не хочется этого! Не хочется портить чудесное "послевкусие" от красивых выстрелов и желанных трофеев...
В 10:10 накрыли "дастархан", душевно посидели, кто с травяным чаем, кто с "по-крепче", благословили молодого охотника, построили планы на следующий выход...




 

Вкладення

Останнє редагування:
Так склались обставини, що вчора полював сам....і без собаки.... :(
Будильник на 5.45....а очі розкрив уже було видно в 6.38...Та й грець з ним....Привів себе до тями...душ, кава....в спогадагах про вчорашню прогулянку з родиною на острові Хортиця, заварив термос кави, та поклав до сумки залишки провізії з пікніка...
245607123_6275080145897925_4806944095128240101_n.jpg
245434561_6275080345897905_6282292882628547529_n.jpg
245313964_6275080499231223_6049793200157076185_n.jpg

О 7.30 виїхав за місто і зателефонував батькам, що скоро буду....які також проспали:oops::p:)
Маршрут свого полювання був продуманий заздалегідь з урахуванням того що "в стойку" прийдеться ставати самому...:eek:
Поставивши авто поряд з балкою пройшов "смітник", що густо заріс буряном....підйом курки з під ніг та "недоперепела".....Вирішив пройти частину балки, це десь пара кілометрі з правого боку, а повернутись по лісосмузі, де вже в цьому році Діана дарувала не один гарний трофей...Потім перейти по балці до авто....Але думка про яблука, грець його знає що за сорт...неказисті на вигдяд, але дуже смачні не давала мені спокою...як би їх нарвати але не носитись як "дурінь зі ступою" по всій балці???:rolleyes:
Крик фазана привів мене до тями....От суіцидальний подував я...Ага! Відповів я собі сам...Ти спробуй його ще витопчи та підніми на крило....Мені здалося, що півень вийшов на греблю, і я побіг в сторону, де як мені здавалось, був фазан....
.....:confused::mad::rolleyes::p ПУСТО!!!!
ЕХ!!! Піду тоді по цій стороні....Поряд з польовою дорогою добрий клапоть густої трави і пара маслин....
IMG_20211017_093812.jpg

Щось зашаруділо під ногами...:oops:...Декілька секуд і невеличкий заєць чимдуж помчався в поле...Нехай росте, подумав я і пішов далі....Метрів 30 і раптом мерів 10-12 зліт фазана:D:D:D....Вскидка, поводка....постріл.....і я на міці падіння півня....завжди знімаю шапку та кладу її на траву, щоб не втратити орієнир міця падіння трофею....
Метрах в 5-ти від кепі був мій трофей!!!!...Гарний двох-трьохрічний півень...Глянув на годинник....Полював аж 15 хвилин:oops::):):)
Поклав трофей до сумки і пішов далі по балці...В кармані відстрільна картка на пернату дичину...Великих іллюзій щодо вальдшнепа не мав, але.....
IMG_20211017_093805.jpg

Лісосмуга в якій можливо була дичина була вже поряд....:cool:
IMG_20211017_094359.jpg
IMG_20211017_174254.jpg

Троє припутнів пролетіли на недосяжній відстані....З лісосмуги витоптав пару курок і старий "прохвесор" знову без крику, як вже робив двічі в цьому сезоні полетів до очерету....:oops:
Через тижтень треба буде його привітати....:):):)
Якось потепліло...і я вже не спішно, піднявши з краю очерету три курки дійшов до яблуні....Повний задній карман жилету...Може "нагріб" більше, але ще йти доволі далеченько до "бугаті".....
Куріпок та валюша не бачив....Подальший пошук перепела на полі де полювали декілька разів в цьому сезоні також не дав результату.....
IMG_20211017_174540.jpg

Ковток ароматної кави в степу...яскраві барви осені і гарний трофей...Ось якось так я провів декілька годин в угіддях;):):cool:
P.S. Поки обривав яблука у батьків, пакував речі мама обскубла фазана...тому сьогодні буде БОЩ! Але це вже інша історія в іншому розділі форуму....
 
Зверху