Узгоджена картеч ТОЗ-34

OlehGuk

Новачок
Колеги привіт.
Хочеться для себе з"ясувати кілька питань щодо спорядження набоїв з узгодженою картеччю і можливо, поділитися деякими напрацюваннями.
Отож, надивившись протягом сезону на те як знайомі і не знайомі мисливці стрілять магазинними набоями з картеччю 8,6мм-8,65мм з повних чоків і на Новий Рік по акційних цінах купив і собі 30шт таких же. Пізніше їх продав, про що зараз і не шкодую.
Вирішив копнути глибше чи безпечно стріляти такими діаметрами картечі (ще й без контейнера і оміднена) для досить не нової рушниці.

Вихідна інфо: полюю з з ТОЗ-34Р 74р. випуску, 750кгс/см2 на стволах
рушниця, вважається, має строгі дульні звуження:
верх чок - 17,3мм
низ напів чок - 17,5мм. (для прикладу на ІЖ-27ЕМ циліндр - 18.2, напів чок - 17.7, чок - 17,2 )

По формулах узгодження:
3 шт. ряд4 шт. ряд5 шт. ряд7 шт. ряд
верх 17,3мм чок​
7,96мм​
7,09мм​
6,40мм​
5,77мм​
низ 17.5мм напів чок​
8,05мм​
7,18мм​
6,48мм​
5,83мм​
середнє, табличне​
7,8мм або 8,0мм
7,0мм або 7,2мм
6,2мм або 6,5мм
5,75мм "7/0"

Питання №1 як і в чому узгоджувати. - або звичайний контейнер з-під шроту і далі викладати або шукати спеціальні.
Тут же на форумі знайшов допис виробника про продаж контейнерів різного виду для узгодження. Дякую Вам, пане Владислав! Якість мені дуже сподобалась.
Отримав 3и типа контейнерів:
  1. 3и в ряд - 1й тип діаметри картечі від 7,8мм - 8,3мм вкладається ЛИШЕ стовпчиками, 3и пелюстки
  2. 3и (7,8мм-8,3мм) , 6ть, або 7м в ряд (5,5мм - 5,75мм ) - 2й тип - також 3и пелюстки, але можна вкладати зі зміщенням
  3. 5ть в ряд 6,2мм - 3й тип - 5ть пелюсток - можна і стовпчиками і зміщенням наступного ряду на пів діаметру - шахматка
Питання №2 Що саме узгоджувати? Експерименти описувати не буду, все на фото. По факту експериментів
  1. До пакування в набої підуть лише варіанти де узгодження виконане вертикальними стовпчиками. (де вийшла шахматка - спробую відстріляти для перевірки але, певно їх не споряджатиму регулярно)
  2. 3и в ряд 7,8мм і 8,0мм - бо маю і те і те.
  3. 5ть в ряд - 6,2мм
  4. 6ть в ряд (як 7м в ряд але без центральної) - 5,75мм "7/0"
  5. 7м в ряд - 5,5мм "6/0" - достріляю залишки і буде лише 5,75мм (див. вище) - вкладається гірше і тарабанить
Питання №3(відкрите) В чому і як заряджати?
  1. Ймовірно пластик під Жевело або Єврокапсуль. Малоймовірно папір. Не реально в латунь.
  2. Збірний обтюратор (може шашечка), доп пиж (або войлочний або ДВ) і контейнер - оскільки сам контейнер немає компенсатора але має дуже гарний обтюратор
  3. Для деяких збірок доведеться в контейнер вкладати пробкові прокладки 20кал. для оптимізації висоти збірки
  4. Закатка гільзи під скло прокладку.
Питання №4(відкрите) На чому заряджати? Порох+капсуль
  • Вага збірок вибиралась щоб не отримати магнум, тому те що лишилось це приблизно або 33.5, 34, 36 грам
  • Для 36 думаю Nobel Sport C7L
Якщо маєте думки з приводу теми, буду вдячний. Дискусія і поради також вітаються.
p.s. Стріляйте безпечними набоями, які підходять під Вашу рушницю. 8,65мм при 3ох вряд узгоджується лише на 18,8мм ствол.
 

Вкладення

Останнє редагування:

ATIS

Снайпер
  1. для перевірки але, певно їх не споряджатиму регулярно)
  2. 3и в ряд 7,8мм і 8,0мм - бо маю і те і те. - як додатковий патрон до пулі на кабана
  3. 5ть в ряд - 6,2мм - коза, дальні
Думаю що не буде кому підказувати..... Підете в БАН.....
 

Охотник77

Снайпер
Обмідненою з чока непробував,з напів чока і менших звуженнях без проблем.8.0-8.5мм звичайною свинцевою з чоків т34 стріляють без проблем роками,головне підібрати правільні наважкі щоб кучно вона прилітала на потрібні дистанції;)
 

Arsenfresh

Мисливець
Цікава тема, я заряджаю по дві в ряд 8.3-8.5мм. 8шт. або 10, в контейнері, і кучність просто шикарна в темі про картеч є фото, і з любого ствола гарно летять.
 
Як на мене, великі діаметри картечі взагалі ні до чого.
Маю на увазі від 8 мм.
Найбільший інтерес викликають діаметри від 7,5 мм і до 5,5 мм. А також їх узгодження з чоками.
Особливо, коли рушниця має фіксовані чоки.
Для себе давно вирішив - споряджати тільки в контейнері. Тому узгодження не має вирішального значення.
Головна проблема - майже не має якісної картечі невеликих діаметрів.
 

OlehGuk

Новачок
Arsenfresh не знаю яка у Вас сверловка та звуження - але математика суха наука - 8мм - крайній розумний розмір для ТОЗ-34 12кал.
Кажуть, рушниці з американськими стволами мають 18,6мм ствол - там напевно і можна 8,5мм пробувати.
Але якщо менеше - при виході зі ствола буде деформуватися - відповідно мінятиме траекторію польоту.
Можна посилання на ту тему?

Махал Махалыч Можу порекомендувати Kozaki - 7-0 і 6-0 брав у них - якістю задоволений

Які порохи та наважки використовуєте?
 

Arsenfresh

Мисливець
Я математику знаю погано, але дві картечі 8,3-8,5мм. вільно вкладуються в чоках мого дідуся ТОЗ 34 ЕРШ 18,5мм. каналі ствола, верхній чок 1.25мм. (17.25мм) нижній 1.0мм (17.5мм), перш ніж вистрілити з такого патрону не один раз вкладував по 2шт. не по 3шт. для яких 8мм. картеч сама груба. 8.5+8,5мм=17мм. Скинути Вам фото??? Картеч завжди я узгоджую по фактичних дульних звуженнях, інакше кучності не буде то фігня, а подує передчоковий перехід і буде неприємно.
 

OlehGuk

Новачок
Так, сорі не уточнив для 3ох в ряд - 8мм макс, 2ві в ряд - 8,2-8,5, але нажаль я не знайшов таких контейнерів для узгодження.
Бачив лише такі контейнери - точніше збірки - які до тогож відсутні для замовлення.
крім того є ще один "-" - по вигляду вони роздруковані на 3Д принтері, вони НЕ литі з поліетилену і навіть не штамповані.
Якщо не важко фото, і де берете контейнери?
pic14477.jpg
 

Інтер

Мисливець
Маю тоз 34 ЕР 75 року стволи 720мм звуження нижній ствол 0,75, верхній ствол 1,25 добру кучність дає картеч 8,3 для нижнього ствола і 8,0 для верхнього. Якщо цікаво можу надати рецепти спорядження.
 

Інтер

Мисливець
Порох НС С7 1,58 капсуль НС 686 , пиж пластиковий сільвер під 36 г, потім ложу прокладку порохову Діана 20 калібра , 9 шт. Картечі 8,3 закатка зірка.
Порох НС 206 V 1,42 капсуль НС 686, пиж контейнер Е 36 , 8 шт. Картечі 8,3 закатка зірка.
Порох НС 206 V 1,45 капсуль НС 688 пиж контейнер юнипласт на 32 г 9шт. Картечі 8,0 закатка зірка.
Пелюстки на пиж контейнерах не розрізати дає гарну кучність на 40-45 м
 

OlehGuk

Новачок
Наразі підшуковую рецепти, в основному осінь зима.

Планую після свят занятись тестовим спорядженням і відстрілом через хрон і на кучність.

Поки прикупив НС C7L під 34-36гр
Для 32 поки маю лише НС 206V

Крім Того буду ще проводити відстріли куль , куплені на форумі, шш20 в 12кал, шш16 в 12, і ще деякі якщо цікаво, може окрему тему запиляю
 
Зверху