Депопуляция кабана

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Термін застосували вони. Пояснення терміну є у любому більш-менш ліпшому тлумачному словнику. Наскільки пам'ятаю, приблизно так: зменшення чисельності (від слів лат. de… — заперечення, відміна і populus — народ) — стабільне, систематичне зменшення абсолютної чисельності. Взагалі спочатку йшлося про людей, народ. Але зараз і на тварин поклали. бо трактують: популяция (от лат. populatio — население) — это совокупность организмов одного вида, длительное время обитающих на одной территории.
Таким чином, депопуляція кабана (в Україні, в Київщині, в Одещині тощо) - зменшення його чисельності у різний спосіб.
 

Visioner

Слідопит
Ви дали зсилку на сайт Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів. Де на цьому сайті знайти пояснення терміну "депопуляція"?
Пояснення термінів треба шукати в словниках а не в нормативних документах.
В документах терміни просто використовують.
 

Hovarf

Слідопит
В документах терміни просто використовують.
Для прикладу - в Законі України "Про мисливське господарство та полювання" є ст. 1 "Терміни та їх визначення" . В цій статті подано перелік основних термінів та їх пояснення (мисливство, мисливські тварини, мисливські угіддя та ін.) Тут все чітко і ясно і не потрібно ніяких словників.
 

Visioner

Слідопит
Неправда. В одному словнику може бути одне трактування терміну, в іншому - друге , а ще в іншому - третє. Яке з них буде правильним?
ДЕПОПУЛЯЦІЯ — зменшення чисельності людей або тварин у певній місцевості (стосовно рослин — зрідження).
В любому словнику Ви знайдете, що це зниження чисельності.......................................... а кого чи чого то вже далі по тексту.
В чому питання про термін, як на мене все дуже зрозуміло.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
ДЕПОПУЛЯЦІЯ — зменшення чисельності людей або тварин у певній місцевості (стосовно рослин — зрідження).
В любому словнику Ви знайдете, що це зниження чисельності.......................................... а кого чи чого то вже далі по тексту.
В чому питання про термін, як на мене все дуже зрозуміло.
Не "чого", а кого, бо "популяція" - сукупність організмів одного виду, а "чого" - то вже не організм...
 

Hovarf

Слідопит
Таким чином, депопуляція кабана (в Україні, в Київщині, в Одещині тощо) - зменшення його чисельності у різний спосіб.
Добре, нехай так. В словнику дається загальне тлумачення слова "депопуляція" як зменшення чисельності. Але я вважаю, якщо цей термін вживається в офіційних документах (наказах, листах, розпорядженнях, інструкціях тощо) , то повинно бути не загальне (словникове) , а чітке та конкретне його тлумачення. Мені , наприклад не зрозуміло - до якої межі треба "депопуляціювати" кабана - до оптимальної чисельності чи до мінімально допустимої щільності. Чи може до тих пір поки в угіддях не залишиться жодного кабана?
 

Hovarf

Слідопит
В чому питання про термін, як на мене все дуже зрозуміло.
Якщо Вам все зрозуміло , то дайте відповідь на таке запитання - до якої межі потрібно проводити депопуляцію (зменшення чисельності) якщо мова йде про кабана. Будь ласка.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Добре, нехай так. В словнику дається загальне тлумачення слова "депопуляція" як зменшення чисельності. Але я вважаю, якщо цей термін вживається в офіційних документах (наказах, листах, розпорядженнях, інструкціях тощо) , то повинно бути не загальне (словникове) , а чітке та конкретне його тлумачення. Мені , наприклад не зрозуміло - до якої межі треба "депопуляціювати" кабана - до оптимальної чисельності чи до мінімально допустимої щільності. Чи може до тих пір поки в угіддях не залишиться жодного кабана?
Ну, по-друге, якщо після зупинки "депопуляції" знову знайдуть загиблого від АЧС кабана, то процес заставлять продовжити точно! А, по-перше, звернись за роз'ясненням до служби, яка вимагає депопуляцію...
Щодо "повинно бути не загальне (словникове) , а чітке та конкретне його тлумачення", то знову: питання до служби. Але! Так можна спитати про тлумачення всіх слів, наприклад, що таке "конкретне" тлумачення, а що таке "загальне". Ці є слова ми із словника беремо, а то й зовсім із свого життя та навчання.
Але все одно - питання до того, хто вимагає.
До речі, якщо будуть вимагати повного знищення, як ти зможеш довести, що воно таке стало "повним", а у болоті не сховався один, а то й с десяток кабанів? основне завдання того заходу - розірвати ланцюжок поширення хвороби, від якої тварини все одно гинуть самі та ще й домашніх заражають. А якщо хвороба припинилася, то ніхто не буде вимагати продовження "депопуляції". А головне - тварини все одно звідкись з'являться потім. Згадаємо, наприклад, подібну хворобу кабанів у другій половині 70-х років минулого сторіччя на Черкащині. Але ж потім популяція поновилася!
Знову ж: будуть нові випадки АЧС, буде й продовження "депопуляції" далі. І скільки це буде тривати - так хто ж тобі чітко скаже?..
ПіСі. Сподіваюся, що відповів і на останній пост?
 

Hovarf

Слідопит
Сподіваюся, що відповів і на останній пост?
Що ж у Вас своя думка, я ж залишуся при своїй. Давайте залишимо кабанів в спокої. Адже все може статися, чисто теоретично цілком можливо, що колись виникне потреба проводити депопуляцію якогось іншого виду тварин. Тому я вважаю , що цей термін мав би мати чітке трактування. Наприклад : депопуляція - зменшення чисельності певного виду тварин до повної відсутності його в угіддях господарства. Ну, або якесь інше чітке визначення. Знову наведу приклад ст. 1 ЗУ Про мисливське господарство і полювання" , там дається визначення на перший погляд простим і зрозумілим речам - "мисливство", "мисливські тварини", "мисливські угіддя" і тому подібне. Ці слова в тлумачних словниках також є, але ж в законі їм дається чітке трактування. І для цього виділено цілий розділ цього закону. Мало б бути таке тлумачення і терміну "депопуляція". Може в цьому ж законі., може в ЗУ "Про тваринний світ", може в якомусь іншому. Але ніхто з наших чиновників не надав цьому значення. Поки не прийшла АЧС.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
В нас є закони в яких взагалі ніяких "термінів" не розтлумачено, хоча сенс був! А тут якесь "полювання"!.. Чи - "мисливство"?..
Там, до речі, взагалі процедура "регулювання чисельності диких тварин" у таких випадках дуже погано визначено. "Депопуляцію", зазвичай, "організовують" листами, в яких їх вимагають, але видавати якій певний дозвіл на "депопуляцію" ніхто на себе брати не хоче!..
Вам, наприклад, видавали, чир стверджували, що "це ваші прямі обов'язки!"?
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Так що це питання до Служби та законодавця. Ну, принаймні, до Мінагрополітики та Служби...
 
Зверху