Питання по ЗАКОНОДАВСТВУ

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Якщо тобі немає різниці, що твій УТМР приймає накази, що суперечать Законам України, то про що з тобою балакати?
Никоим образом не противоречат! Вы прочитаете, наконец, Закон? Прежде чем его обсуждать?
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Чинне законодавство (КУпАП) передбачає відповідальність за порушення правил полювання, які визначені БЗ. Носіння законним мисливцем будь-яких мисливських набоїв (мова йде про набої до гладкостволу) не складає жодного складу адміністративного правопорушення. За змодельованої Вами ситуації - полюйте на здоров'я.
Ще один або не читав БЗ, або не зрозумів...
До речі, й КУпАП теж погано читав:
"Ст. 85, частина 1:
Порушення правил полювання (полювання без належного на те дозволу, в заборонених місцях, у заборонений час, забороненими знаряддями або способами, на заборонених для добування тварин, допускання собак у мисливські угіддя без нагляду, полювання з порушенням установленого для певної території (регіону, мисливського господарства, обходу тощо) порядку здійснення полювання), яке не мало наслідком добування, знищення або поранення тварин, а також транспортування або перенесення добутих тварин чи їх частин без відмітки цього факту в контрольній картці обліку добутої дичини і порушень правил полювання та в дозволі на їх добування -

тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від шести до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб - від тридцяти до дев'яноста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".

До речі, таке у БЗ передбачено!!!
 

LORDI

Новачок
Сайт читаю дуже давно, хоча зареєстрований недавно. Закони (різні) застосовую дуже давно, і не допускаю їх, на відміну від Вас, довільного трактування. Чоловік змоделював ситуацію - я йому відповів. Не намагайтеся налякати законослухняних мисливців.
 

KFoR

Зброяр
Сайт читаю дуже давно, хоча зареєстрований недавно. Закони (різні) застосовую дуже давно, і не допускаю їх, на відміну від Вас, довільного трактування. Чоловік змоделював ситуацію - я йому відповів. Не намагайтеся налякати законослухняних мисливців.
Я не завжди буваю згідний з паном Яковлевим, але в даній ситуації мені йому немає що заперечити.
 

LORDI

Новачок
Пан Яковлев для мене авторитетний чоловік і він також згідний зі мною, хоча, чомусь не хоче цього визнати.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Мені, наприклад, полювати хочеться, а не оскаржувати в судовому порядку недолугі накази обласного УТМР. Хоча деколи читаю ті накази і плакати хочу.
А як я хочу плакати та сваритися, коли таку... читаю?... :(
Хрен с вами, если вы читать не хотите или не умеете, так и быть, прочитаю вам БЗ вслух (только слушайте внимательно) - жалко таких же, непрочитавших БЗ, послушают вас и будут думать, я виноват - за них приказ не прочитал.
А я его таки читал!..

Витяги із БЗ (який деякі не читали):
"Стаття 31. Гарантії і захист прав користувачів мисливських угідь
Права користувачів мисливських угідь охороняються законом.

Стаття 30. Права та обов'язки користувачів мисливських угідь
Користувачі мисливських угідь мають право:

організовувати полювання для мисливців, у тому числі шляхом укладання відповідних договорів з ними або з юридичними особами, що представляють їхні інтереси, зокрема іноземними, надавати повний комплекс послуг, пов'язаних із здійсненням полювання, включаючи проживання, харчування, пересування мисливців та осіб, які їх супроводжують;
регулювати чисельність диких тварин, проводити відстріл та відлов бродячих котів і собак, вживати невідкладних заходів для вилучення та ізоляції тварин, що мають ознаки хвороб, небезпечних для життя та здоров'я людей;

Користувачі мисливських угідь зобов'язані:

додержуватися встановлених правил, норм, лімітів і строків добування мисливських тварин;
раціонально використовувати державний мисливський фонд, не допускати погіршення екологічного стану мисливських угідь;
здійснювати охорону державного мисливського фонду, створювати єгерську службу;
самостійно припиняти використання мисливських тварин у разі погіршення їх стану та умов існування, зниження відтворювальної здатності та виникнення загрози знищення тварин, негайно вживати заходів до усунення негативних факторів впливу на тварин і середовище їх перебування;
Користувачі мисливських угідь можуть мати й інші передбачені законом права та обов'язки щодо використання мисливських тварин та користування мисливськими угіддями.

Стаття 19. Строки полювання
Частина друга:
Строки полювання (конкретна дата відкриття та закриття полювання на певний вид мисливських тварин, дні полювання протягом тижня) та порядок його здійснення, а також норма добування мисливських тварин визначаються користувачем мисливських угідь у межах строків, визначених цим Законом, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями та доводяться користувачами мисливських угідь до відома громадськості.

Стаття 20. Заборони щодо здійснення полювання
З метою раціонального використання мисливських тварин, охорони диких тварин, а також середовища їх перебування забороняється:

7) полювання з порушенням установленого для певної території (регіону, мисливського господарства, обходу тощо) порядку здійснення полювання;
Дії, зазначені в пунктах 1-8 цієї статті, відповідно до законодавства кваліфікуються як незаконне полювання. Особи, винні
у незаконному полюванні, несуть відповідальність згідно із
законами.

Розділ VI
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА У
ГАЛУЗІ ПОЛЮВАННЯ ТА ВЕДЕННЯ МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
Стаття 42. Відповідальність за порушення законодавства у галузі мисливського господарства та полювання
Порушення законодавства у галузі мисливського господарства та полювання тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законами України.

Відповідальність за порушення законодавства у галузі мисливського господарства та полювання несуть особи, винні у:
порушенні правил полювання та здійснення інших видів використання мисливських тварин, правил регулювання їх чисельності;
невжитті заходів щодо запобігання загибелі мисливських тварин, погіршенню середовища їх перебування".

Ну, а з КУпАП я вже ознайомив.

Досить, чи ще не все зрозуміло?




 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Пан Яковлев для мене авторитетний чоловік і він також згідний зі мною, хоча, чомусь не хоче цього визнати.
Дякую, але не можу зрозуміти, що я повинен визнати?
Краще визнайте, що погано прочитали і КУпАП, і БЗ. Як на мене, це очевидно!
ПіСі. Як хочете, а я - спати! Встав дуже рано, а з ранку багато домашніх справ...
Тим більше, якщо хтось не зрозумів і зараз, я вже безсилий допомогти - це у вас вже небажання визнати, що ви неправі...
Мені теж у нашому законодавстві багато чого не подобається, але Закон є Закон! Або виконуємо, або оспорюємо (але до того, як внесуть зміни, все одно виконуємо!).
Всем спокойной ночи! :)
 
Останнє редагування:

LORDI

Новачок
Для чого це все....? Я міг би Вас також багато чому навчити, але КУпАП найменший кодекс й законодавство у сфері мисливського господарства й полювання необ'ємне - вивчите.
 

LORDI

Новачок
Я довго не реєструвався на сайті лишень через те, що не хотілося ось так переливати з пустого в порожнє.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Для чого це все....? Я міг би Вас також багато чому навчити, але КУпАП найменший кодекс й законодавство у сфері мисливського господарства й полювання необ'ємне - вивчите.
Не зрозумів... Мабуть, хочу спати!
 

Androsh

Слідопит
Стаття 19. Строки полювання
Частина друга:
Строки полювання (конкретна дата відкриття та закриття полювання на певний вид мисливських тварин, дні полювання протягом тижня) та порядок його здійснення, а також норма добування мисливських тварин визначаються користувачем мисливських угідь
Разумеется, УООР может устанавливать свои правила. Но эти правила не могут противоречить Закону Украины.

Читайте тот же Закон:
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1478-14

Стаття 17. Дозволи на добування мисливських тварин,
віднесених до державного мисливського фонду
...
Добування вовка, лисиці, єнотовидного собаки та шакала
дозволяється здійснювати також за наявності у мисливця ліцензії
або відстрільної картки на добування інших мисливських тварин.

Статус Закона всегда выше всяких внутренних "приказов". Это вам любой первокурсник юрфака объяснит.
Или УООР - выше по статусу Верховной Рады? Хотя, могу предположить, что вы именно так и считаете. УООР - царь и Бог. Завтра издадите приказ, например, что у всех должны быть гильзы зеленого цвета, а красные - нарушение. Таким как вы лишь бы по карманам шарить да протоколы составлять, получая от этого удовольствие.
 

Копатыч

Зброяр
Но в том же Законе, чуть ниже, есть когда и что можно стрелять......
Кстати, волка и лису, можно стрелять, но только с октября по февраль. А это означает, что при наличии карточки на перо, добывая вами лиса, в сентябре, будет нарушением Закона и УООР, здесь ни при чем.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Разумеется, УООР может устанавливать свои правила. Но эти правила не могут противоречить Закону Украины.

Статус Закона всегда выше всяких внутренних "приказов". Это вам любой первокурсник юрфака объяснит.
Или УООР - выше по статусу Верховной Рады? Хотя, могу предположить, что вы именно так и считаете. УООР - царь и Бог. Завтра издадите приказ, например, что у всех должны быть гильзы зеленого цвета, а красные - нарушение. Таким как вы лишь бы по карманам шарить да протоколы составлять, получая от этого удовольствие.
Мужики, я прекращаю этот бесполезный спор с обиженными мальчиками. Они умеют читать только то, когда их хвалят и поддерживают их желания!
Однако, жизнь суровая штука, построенная на противречиях. Первый постулат юриста (даже первокурсника): Закон суров!
Для тех же, кто просто не понял, но хочет понять, в последний раз объясню В таких случаях пользователь охотугодий (в том числе и УООР) действует в точном соотвествии с законодательством. Закон обязует пользователя:
"додержуватися норм, лімітів і строків добування мисливських тварин, раціонально використовувати державний мисливський фонд, здійснювати охорону державного мисливського фонду, самостійно припиняти використання мисливських тварин у разі погіршення їх стану, зниження відтворювальної здатності та виникнення загрози знищення тварин, негайно вживати заходів до усунення негативних факторів впливу на тварин".
И когда пользователь видит, что некоторые охотники, нарушая Закон, походя и незаконно добывая животных, на которых у него нет разрешения, в угодьях во время охоты на разрешенных для добывания зверей, численность животных падает, что, безусловно, скажется на численности во время учета, в результате от контролирующих органов и встанет вопрос: "А почему допустили ТАКОЕ?!.", и последуют санкции!
И кому это надо? А Закон разрешает пользователю устанавливать для своих хозяйств, обходов устанавливать свои правила. Вот и страдают иногда законопослушные охотники из-за нарушение дебилов-коллег-браконьеров!
И если вы ответите, что "волков развелось!", так Закон и этот момент предусмотрел: пользователь своими силами обязан провести мероприятия по сокращению численности! А если скажете, что вы боитесь волков в лесу, то напомню древнюю поговорку: "Волков бояться - в лес не ходить!".
Кстати, те же волки теперь у нас - лучший друг человека и охотника блягодаря усилдиям общественных экологов! Скоро он (волк) в Красную книгу будет ими внесен! ;)

Соглашусь, что многие нормы в Законе имеют тупо запретительную форму, так как проконтролировать все очень сложно (к каждому инспектора или егеря не приставишь), но принуждают к этому во многом сами незаконопослушные или капризные, как дети, некоторые охотники. А ведь просто запретить все и всем - гораздо легче, чем уговаривать "не делайте так, это нехорошо!".
ПыСы. Г-н LORDI! Если у Вас есть, чему меня научить, буду только рад! Учиться никогда не вредно и не поздно!
Хотя, наменку, что в мои почти 67 лет мозг уже плохо усваивает новации... :(
Однако, и сами расслабьтесь, отбросьте свои эмоции и внимательно почитайте Закон и тот же КУпАП. Я последний, за период работы с ним с 1985 года, прожевал очень неплохо. И могу отметить, что с момента своего принятия, он, в нашей стране, значительно ухудшился...
 

Androsh

Слідопит
Мы ж не о сроках говорим, это понятно. А о запрете иметь соотв. патроны.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Но в том же Законе, чуть ниже, есть когда и что можно стрелять......
Кстати, волка и лису, можно стрелять, но только с октября по февраль. А это означает, что при наличии карточки на перо, добывая вами лиса, в сентябре, будет нарушением Закона и УООР, здесь ни при чем.
К сожалению, в БЗ этот процесс достаточно противоречиво выписан
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Мы ж не о сроках говорим, это понятно. А о запрете иметь соотв. патроны.
Одно из двух: либо Вы не можете, либо не хотите понять..
Однако запоните: совершенно законно пользователь имеет право ограничить Вас в своих угодьях, БЗ это разрешает!
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
А вот открыть сезон охоты ранее сроков, предусмотренных Законом, он не имеет права! И, кстати, я тут писал, что распоряжения (приказы) охотпользователя согласовываются с госструктурами. Они бы нарения не согласовали!
ВСЕ!
 

Androsh

Слідопит
Ладно, бесполезный разговор... Извините, если кого обидел, ничего личного...:rolleyes:
 
Зверху