Африканська чума

Sergiy_Kopach

Мисливець
В понеділок товариш хотів поїхати на рибалку в Сорокошичі - Косачівка, Тужар закриті на карантин (АЧ). В цьму році був слух що весною в Заліссі(київська обл) із за цієї хвороби було відстріляно більше 350 голів свиней. На полях в цьому році біля с.Савин, с.Озерне при посівах зернових культур хлопці знайшли близько 10 голів свиней. На Задесенні (Косачівка, Тужар, Морівськ, Соколовка, Максим і тд) зі слів знайомих єгерєй, браков і тд залишилось процентів 10 а то і менше свиней порівняно з минулим роком.
Працюю в Агрофірмі - в цьому році на посівах кукурудзи +- 400 га одне поле що знаходиться біля болота, лісу, за на протязі місяця зафіксовано 1 свиню з малими та до 5 штук одиночних переходів, а в минулому році за ніч в 10разів більше було. От вам і Африканська чума.
Зато в минулому році ліцензію взяти в УООР на кабана- зась (квота) у нас їх не багато, приватним Мисл Госп беріть скільки потрібно(відкати платять).
А в цьому році ще і внески збільшили до 450грн(Козелецький р-н - п...ри), вже три роки вряд по 50грн кожен рік добавляють і ніхто нікого не питає думки.
Якось так...
Да ще також мисливське господарство Лисяча нора - вроде так колись називали Краснянське. (Козелецький р-н села -Олбин, Борсуків, Самойлівка, Вовчик, Підлісне, Надинівка, Красилівка і тд.) - зі слів єгерів теж в цьому році з весни вже надоїло капать ями і закопувати свиней
 
Останнє редагування:

Грищенко

Снайпер
В пяти областях Украины хотят уничтожить популяцию диких кабанов из-за вируса АЧС
Для борьбы с распространением чумы Гответфитослужба предложила депопулировать диких кабанов в Черниговской, Ривненской, Сумской, и Житомирской и Киевской областях Диких кабанов хотят депопулировать из-за АЧС Госветфитослужба Украины Депопуляция диких кабанов может быть проведена в ближайшее время в Черниговской, Ривненской, Сумской, Киевской и Житомирской областях в связи с участившимися случаями заболевания африканской чумой свиней (АЧС) "Сегодня решение нашей комиссии, где мы предлагали депопулировать дикого кабана, - у вице-премьера. Думаю, сегодня оно будет подписано", - сообщил замглавы Государственной ветеринарной и фитосанитарной службы Украины Александр Вержиховский на брифинге в Киеве в четверг, 30 апреля. По его данным, проблемными областями являются Черниговская, Ривненская, Сумская, Киевская и Житомирская. Вержиховский уточнил, что правительство одобрило предложение Гответфитослужбы по переформатированию бюджета, предусмотренного на деятельность ведомства, в связи с участившимися вспышками АЧС. Предусмотренные 45 млн грн будут направлены на меры, которые необходимы в данной ситуации: закупку дезинфицирующих средств, средств диагностики, спецодежду, а также на командировочные для лиц, работающих в зоне возникновения АЧС. Замглавы Госветфитослужбы также сказал, что на заседании правительства будет рассматриваться вопрос о моратории на проверки сельхозпердприятий в связи со сложившейся ситуацией. При этом он допустил вероятность внесения предложения о возобновлении деятельности ветеринарной милиции. Вержиховский сообщил, что зафиксирован 32-й случай АЧС в Украине с 2012 года в с.Лесное (Черниговская обл.) в одном из частных секторов. Первый замглавы Госслужбы по вопросам безопасности пищевых продуктов и защиты потребителей Сергей Мельничук напомнил, что вирус АЧС полностью безопасен для человека. На днях, 28 июля, случай африканской чумы свиней был зафиксирован на агрокомбинате "Калита" в Киевской области. Это первая вспышка на промышленном производстве. С 2012 года в Украине зарегистрировано 32 случаев АЧС (16 - домашние свиньи, 16 - дикие кабаны) в Запорожской, Луганской, Черниговской, Сумской, Киевской, Житомирской и Ривненской областях. В начале 2015 года ЕБРР и FAO сообщили о намерении выделить $ 450 тыс. на финансирование консультаций по вопросам предотвращения распространения АЧС для производителей свинины в Киевской и Полтавской областях. Ранее в Минздраве поясняли: африканская чума свиней не представляет угрозы для людей. АЧС, или болезнь Монтгомери – это контагиозное вирусное заболевание домашних и диких свиней, и для человека она – безопасна. Заболевание передается при прямом контакте больных животных и здоровых, через продукты из свинины, клещами и механически (транспортными средствами, при перемещении людей и животных). Вакцины от заболевания нет. Почти все поголовье заболевших свиней погибает. Вирус уничтожается исключительно нагреванием до высоких температур.
Больше читайте здесь: http://zn.ua/UKRAINE/v-pyati-oblast...-dikih-kabanov-iz-za-virusa-achs-184054_.html
 

oleksandr420

Новачок
Депопуляризация диких кабанов, это бред сивой кобылы! Потому что для любого эпизоотического процесса необходимо три фактора это: источник инфекции, фактор передачи и восприимчивое животное. Отстрелять всех кабанов в районе невозможно, но это приведет к тому, что как только их начнут ганять часть поголовья (источники инфекции) уйдет в крепи где плотность их увеличится и что приведет к более интенсивному перезаражению (так как источник непосредственно встретится с восприимчивым животным) а часть мигрирует где поспокойнее то есть в соседние районы понеся с собою и вирус АЧС, что приведет к еще большему распостранению заболевания. Природная популяция всегда саморегулируется в том числе и с помощью заболеваний. Где плотность зверя высокая, там избыток выздыхает, где плотность низкая, там вспышки не будет так как из цепи выпадает фактор передачи поскольку каждое животное имеет свой ареал обитания. Я думаю что тут все намного проще, и дело даже не в том что чиновники нахаляву постреляют по кабанам, и даже не в том что под эту марку раздерибанят деньги из бюджета которые выделятся на эту затею. А в том что под эту вспышку АЧС (которая в принципе была всегда, просто её не так охотно диагностировали) также уничтожиться поголовье на ферме где выявили и в частном секторе. А на восстановление понадобится несколько лет, а кушать то всеравно будет хотется. Так что тут надо искать того кому это выгодно, а выгодно это может быть только производителям курятины либо тем кто будет либо завозить, либо разрешать завоз мяса из-за границы (просто с учетом того что молочное скотоводство в Украине уничтоженно лет 5 назад, то единственными источниками мяса для рядового украинца является курятина и свинина). Так что я думаю что кабаны особо не пострадают, их конечно поразгонят и какую-то незначительную часть убьют. Но думаю что собака совсем в другом месте зарыта. Где? Я думаю узнаем позже! Всем не пуха!
 

Hovarf

Слідопит
Всім доброго дня. Недавно довелося ознайомитись з листом Державного агентства лісових ресурсів України, адресованого начальникам обласних управлінь щодо африканської чуми свиней. Здивував і насмішив третій абзац даного документа. Цитую: - при організації полювання на дикого кабана в першу чергу використовувати всі фактори які сприятимуть міграції диких тварин на територію Республіки Білорусь чи Російської Федерації. Було б добре, якби кабінетні чиновники ще й роз'яснення дали, що це за фактори такі. Я так розумію, що нагінки в Львівській області (для прикладу) під час облавних полювань рекомендують робити строго на Північний Схід, щоб повиганяти тих клятих кабанів на Рівненщину та Волинь, а волинські та рівненські мисливці будутьт їх гнати далі за межі України. Може в когось є свої думки з цього приводу?
 

Вкладення

oleksandr420

Новачок
Всім доброго дня. Недавно довелося ознайомитись з листом Державного агентства лісових ресурсів України, адресованого начальникам обласних управлінь щодо африканської чуми свиней. Здивував і насмішив третій абзац даного документа. Цитую: - при організації полювання на дикого кабана в першу чергу використовувати всі фактори які сприятимуть міграції диких тварин на територію Республіки Білорусь чи Російської Федерації. Було б добре, якби кабінетні чиновники ще й роз'яснення дали, що це за фактори такі. Я так розумію, що нагінки в Львівській області (для прикладу) під час облавних полювань рекомендують робити строго на Північний Схід, щоб повиганяти тих клятих кабанів на Рівненщину та Волинь, а волинські та рівненські мисливці будутьт їх гнати далі за межі України. Може в когось є свої думки з цього приводу?
Та якi тут мають бути думки крiм однiеï- дурiсть не мае меж))).
 

Sergiy_Kopach

Мисливець
Я біль ніж впевен, що це писав якийсь "мудрила". Навпаки потрібно гнати свиней туди, звідки ця чума і прийшла (Росія, Білорусь).
А причина розповсюдження цієї хвороби в більшій мірі лежить на приватних мисливських господарствах і чинушах хто є власниками цих господарств, бо ті думали а може нас пронесе.
 
Останнє редагування:

Hovarf

Слідопит
Навпаки потрібно гнати свиней туди, звідки ця чума і прийшла (Росія, Білорусь).
Ви справді в цьому впевнені? Невже на Ващу думку епідемію хвороби можна зупинити таким чином? В такому випадку з Закарпаття диких кабанів треба гнати через всю Україну ( на територію Білорусії та Росії). Як Ви собі це уявляєте?
 

Hovarf

Слідопит
Я виклав копію офіційного листа Держагентства лісових ресурсів України стосовно проблеми яка, скоріш за все, найближчим часом боляче вдарить по всіх мисливських громадських організаціях. На мою думку більша половина змісту цього документу - повна біліберда. Дивує пасивність форумчан в обговоренні даної теми.
 

oleksandr420

Новачок
Я виклав копію офіційного листа Держагентства лісових ресурсів України стосовно проблеми яка, скоріш за все, найближчим часом боляче вдарить по всіх мисливських громадських організаціях. На мою думку більша половина змісту цього документу - повна біліберда. Дивує пасивність форумчан в обговоренні даної теми.
Я гадаю що пасивнiсть дуже швидко змiнеться активнiстю, коли, використовуючи це як привiд, оголошуть карантин, та заборонять полювання (щоб попередити розповсюдження до приватного сектора). И як це завжди в нас в краïнi робиться заборонять для звичайних смертних, щоб не заважали полювати обранним та призначенним. А в багатьох, в тому числi i в УООРа заберуть солодкi угiддя. Ось тодi i активнiсть зьявиться!)
 
Останнє редагування:

Sergiy_Kopach

Мисливець
Ви справді в цьому впевнені? Невже на Ващу думку епідемію хвороби можна зупинити таким чином? В такому випадку з Закарпаття диких кабанів треба гнати через всю Україну ( на територію Білорусії та Росії). Як Ви собі це уявляєте?
Звичайно не впевнений, і це не можливо зробити.
Згоден з "Олександр420".
Вважаю, що в 90% випадках розповсюдження чуми винні ПРИВАТНІ МИСЛИВСЬКІ ГОПОДАРСТВА, які приховували цю проблему вже не 1 рік (в нашому р-ні це 100%).
 

kolesnyk_2007

ветеран форуму
надійна команда
Сьогодні зустрів одного лісника з району Житомирської обл розказав що відстріляли 40 кабанів і ні в одного чумки небуло може вже справи на покращення ідуть
 

TOZ-34ER

ветеран форуму
надійна команда
Чутки є що на Волині повинні відстріляти 100% дикого кабан із за АЧ. Не знаю на скільки це правда, але не хочеться цьому вірити.
 

kolesnyk_2007

ветеран форуму
надійна команда
Чутки є що на Волині повинні відстріляти 100% дикого кабан із за АЧ. Не знаю на скільки це правда, але не хочеться цьому вірити.
Навряд чи будуть, може по бумагам проведуть та на тому і все так як Київська обл зробила, це все зло іде з Білорусії, всі райони Житомирської обл що граничать з Білорусією мають проблему а що граничать з Вінницькою обл порядок
 
  • Like
Reactions: crp

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
Щойно з наради, Гайворонський район, на кордоні з Одеською областю с. Кам"яне виявлено 2 випадки Африканської чуми. 3 населених пункти з райну потрапляють в зону вилучення свиней, увесь район - наглядова зона. вживаємо заходи - перекриття доріг, перепис поголів"я з метою подальшого вилучення, на дорогах блок-пости з дезбар"єрами. далі буде.
 

solovey84

Мисливець
Х...ня це все!У нас літом в с.Козацьке начебто виявили ачс(було в новинах),ввели карантин,люди вирізали всіх свиней,а виявилось ні якої чуми.Два тижні тому в м.Буринь та в деяких селах району виявлено декілька випадків захворювання домашніх свиней з смертельними наслідками.Приїхали представники обласної сес,і на весь район нагнали паніку що африканська чума,перекрити всі виїзди з населених пунктів,все поголів'я підлягає вилученню,розставили блокпости,ввели карантин.Люди в той же день порізали всіх свиней(не пропадати ж добру),а тепер виявляєтся що чуми не було.Блок-пости стоять для виду,ні хто машини не зупиняє і не перевіряє,ні яких дезінфікуючих заходів не проводять,пройшлись по дворах переписали в кого є свині,а в кого нема,і на цьому все закінчилось.
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
Х...ня це все!У нас літом в с.Козацьке начебто виявили ачс(було в новинах),ввели карантин,люди вирізали всіх свиней,а виявилось ні якої чуми.Два тижні тому в м.Буринь та в деяких селах району виявлено декілька випадків захворювання домашніх свиней з смертельними наслідками.Приїхали представники обласної сес,і на весь район нагнали паніку що африканська чума,перекрити всі виїзди з населених пунктів,все поголів'я підлягає вилученню,розставили блокпости,ввели карантин.Люди в той же день порізали всіх свиней(не пропадати ж добру),а тепер виявляєтся що чуми не було.Блок-пости стоять для виду,ні хто машини не зупиняє і не перевіряє,ні яких дезінфікуючих заходів не проводять,пройшлись по дворах переписали в кого є свині,а в кого нема,і на цьому все закінчилось.
ну в нас поки що по справжньому, аналізи Київської Ветслужби а не СЕС, СЕС тут і на... не потрібна. ДАЇ перекрила дороги. а свиней ріжемо, а куди ж без цього. прийомка живою вагою на сьогодні 10 грн. за кг
 

solovey84

Мисливець
Річ у тім,що в нас аналізи теж робила Київська ветслужба,а ще Сумська і Харківська.Діагноз АЧС поставила лише Київська,і відповідних заходів по запобіганню розповсюдження інфекції ні хто не проводив.В Козацькому в фермерському господарстві забили 300 свиней і закопали,а повинні були спалити,якщо б справді була чума.А спочатку теж все було по справжньму,і ДАІ і блокпости,і чоловіки в халатах з оприскувачами на спинах,а виявилось пшик.
Ось посилання,але то шо вони пишуть про заходи відповідно інструкції,то все звіздьож.
http://112.ua/avarii-chp/v-sumskoy-oblasti-obnaruzheny-ochagi-afrikanskoy-chumy-sviney-264600.html
http://gordonua.com/news/localnews/...-vspyshka-afrikanskoy-chumy-sviney-94795.html
 

kolesnyk_2007

ветеран форуму
надійна команда
Річ у тім,що в нас аналізи теж робила Київська ветслужба,а ще Сумська і Харківська.Діагноз АЧС поставила лише Київська,і відповідних заходів по запобіганню розповсюдження інфекції ні хто не проводив.В Козацькому в фермерському господарстві забили 300 свиней і закопали,а повинні були спалити,якщо б справді була чума.А спочатку теж все було по справжньму,і ДАІ і блокпости,і чоловіки в халатах з оприскувачами на спинах,а виявилось пшик.
Ось посилання,але то шо вони пишуть про заходи відповідно інструкції,то все звіздьож.
http://112.ua/avarii-chp/v-sumskoy-oblasti-obnaruzheny-ochagi-afrikanskoy-chumy-sviney-264600.html
http://gordonua.com/news/localnews/...-vspyshka-afrikanskoy-chumy-sviney-94795.html
100% і в Житомирській обл ніхто нічого належного не робив ніяких блок постів оприскувачів не було
 
Зверху